18. 3. 2019

Severomoravské vodovody a kanalizace oznamují, že z důvodu poruchy na vodovodní síti, proběhne ve středu 20. března, v době od 8:00 do 14:00 hodin plánovaná odstávka vody na ulici Máchova. Na ulici Štramberská se odstávka dotkne pouze domů s čísly popisnými 1131, 24, 1341, 1130,1129 a 1128. Časy odstávky jsou orientační. Aktuální informace o zahájení opravy poruchy a přerušení dodávky vody lze získat na internetových stránkách www.smvak.cz v sekci Přerušení dodávky vody, podsekci Poruchy.  Na místě bude zajištěno předzásobení vodou.

 

Turisté a milovníci přírody se mohou hlásit do 3. ročníku Štramberského Jasoně.

 

V pondělí 18. března zahájí Ředitelství silnic a dálnic opravu všech pěti okružních křižovatek na silnici 1/57 v Novém Jičíně. Práce budou probíhat ve dvou etapách a měly by skončit 18. dubna. Rekonstrukce kruhových objezdů a vozovky mezi nimi bude probíhat za úplné uzavírky a motoristi budou jezdit po objízdných trasách. Tranzitní doprava vozidel o hmotnosti nad 12 tun bude svedena mimo Nový Jičín. Omezení se dotknou i veřejné a městské hromadné dopravy.

 

Úterý 19. března 2019, 19.00 hodin, Velký sál KDK THE BACKWARDS – BEATLES REVIVAL Kapela THE BACKWARDS – Beatles revival je jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě. Největším úspěchem čtveřice je dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kapela se ve svém vystoupení představí s novým projektem LOVE SONGS. Na koncertu zazní průřez milostnými hity kapely Beatles, písně veselé i melancholické, rychlé i pomalé, pro všechny zamilované, ale nejen pro ně… The Backwards za svoji více než dvacetiletou kariéru nastudovali více než 100 písní Beatles. Přijďte se přesvědčit o tom, které z nich považují za nejvíce „Love Songs“.

 

V pondělí 19. 3. v 17 hod chystá Skautské centrum VANAIVAN informační schůzku počítačových kurzů pro seniory.

 

Loutkoherecký soubor Rolnička zve zájemce o hraní na zkoušku , v úterý 19. 3.

 

V úterý 19. března 2019 od 18.00 v divotvůrně Zdeněk Pícl bude přednášet na téma 3. čakra – vnitřní slunce a světlo, osobní hranice

 

Kapela THE BACKWARDS – Beatles revival je jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě a v úterý 19. března přijede do Kopřivnice. Unikátní koncert v KDK začíná v 19 hod.

 

Mezinárodní Den Štěstí v kopřivnickém Tanečním centru se chystá ve středu 20. 3. 2019.

 

Přednáška Mgr. Romana Macury na téma Islám se koná ve středu 20. 3. 2019 ve vile Machů v 17.30

 

Středa 20. března 2019, 15.00 hodin, Kinosál KDK SEMIFINÁLE KOPRSTAR 2019.

 

Rekonstrukce hřbitova byla zahájena úpravou vegetace. Kácení, pro které je vyhrazen březen letošního roku, se nejdříve týká přestárlých tújí, které jsou ve špatném stavu. Jejich redukci má na starosti Slumeko. Areál je po dobu revitalizace veřejně přístupný. Oproti původnímu projektu došlo ke změnám, přestože vykácení stromů je nepopulární řešení, vedení města se rozhodlo pokácet i většinu líp, které svými kořenovými systémy narušují stávající chodníky a odlamují se z nich větve. Zůstane pouze jediná, poblíž márnice. Tuto lípu již nyní prořezali lezci s výškovou technikou. Město Kopřivnice se zavázalo všechnu pokácenou zeleň nahradit, za sedm stromů vysadí čtyřiadvacet nových. Šest lip bude vysazeno v areálu starého hřbitova, zbylých devatenáct stromů doplní prostor celého kopřivnického hřbitova. Po zásazích do zeleně by měly přijít na řadu stavební práce, především předláždění hlavních cest na hřbitově, částečná oprava hřbitovní zdi a oprava kamenného kříže v centrální části hřbitova. Vzhledem k charakteru pietního místa bude možné jen v omezené míře používat stavební techniku, bude potřeba více ruční práce. Do listopadových Dušiček by měly být opravy dokončeny.

 

Po dvou letech zavítá do Kopřivnice 6 stříbrných vlakových souprav, ve kterých se široká veřejnost může v rámci 90 minutového programu seznámit s problematikou drogové závislosti. Díky zapojení do reálného příběhu, emotivním situacím a interaktivnímu přístupu dokáže program zaujmout a dát prostor k přemýšlení nad nebezpečím legálních i nelegálních drog. Vlak zastaví na kopřivnické stanici v pátek 22. března 2019 a vstup bude díky Městu Kopřivnice po celou dobu zdarma. Dopolední program je především rezervován pro místní základní školy.

 

Policisté Moravskoslezského kraje pořádají pro děti mnoho preventivních akcí. V březnu se už po několikáté uskutečnil Týden čtení Policejních pohádek, kdy policisté navštívili děti v mateřských školách v Odrách a v Kopřivnici. Malí posluchači měli možnost poslechnout si příběh O ztracené Jitce a na konci každé z naučných pohádek nechybí poučení spravedlivého Přemysla, který dětem zopakuje, co bylo v příběhu nejdůležitější a na jaké základní zásady bezpečného chování by nikdy neměly zapomenout. Aby si děti mohly poslechnout i zbylé příběhy z Policejních pohádek, dostal každý z nich knížku a také drobné dárky v podobě pexes, omalovánek a vystřihovánek.

 

Zima pomalu končí a s tím přichází jarní termín největší dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Své úklidy mohou zájemci o uklízení přihlašovat již nyní na webu projektu www.UklidmeCesko.cz. V sobotu 6. dubna jdeme na to, vzkazují organizátoři akce a k nim se letos poprvé přidává i město Kopřivnice. V minulých letech se již do jarního úklidu zapojili členové klubu turistů a ti zjistili, že je to opravu pestrá paleta, co lidé v lese zanechají. Převažují nejrůznější obaly – PET lahve, rozkládající se zbytky igelitových tašek, papíry, sem tam plechovky či kusy polystyrénu. Vloni se našla i bota, dětská vanička a satelit. Nasbírali 11 pytlů odpadků. Cílem letos je nejen uklidit naše okolí, ale i ve společné věci zaangažovat různé zájmové skupiny lidí, školy, firmy, státní správu i jednotlivce. Důležité je, se co nejdříve přihlásit. Zaregistrované skupiny pak mohou zažádat o úklidové pomůcky.

 

V pondělí 11. března byl firmou Slumeko zahájen tradiční jarní úklid města. Plošné čištění komunikací, včetně přilehlých chodníků začalo tradičně v centru města a v blízkosti kopřivnické radnice. Dále přicházejí na řadu místa podle hustoty osídlení a jako poslední budou uklizeny cyklostezky. Práce by měly probíhat v průběhu pracovního dne v době od 7 do 15 hodin s tím, že jarní úklid města bude přerušen o státních svátcích před a po Velikonocích, tedy v době od 19. do 22. dubna. Občané jsou o jednotlivých etapách úklidu s předstihem informování dopravní značkou s dodatkovou tabulkou. Majitelé vozidel, kteří v uvedených termínech neodstaví svá vozidla mimo vyznačené ulice, musí počítat s pokutou a dotažením vozidla. Pokud si majitel nevyzvedne vozidlo v den odtahu, bude vráceno zpět na parkoviště, odkud bylo odtaženo. Veškeré náklady na provedené práce budou následně vymáhány městem po vlastníkovi, informace o odtažených vozidlech budou zveřejněny na webových stránkách společnosti Slumeko. Tam najdou lidé prostřednictvím harmonogramu plošného čištění také více informací o úklidu ulic a konkrétních termínech.

 

Potřetí se město Kopřivnice rozhodlo uspořádat elektronickou aukci na dodávky elektřiny a plynu pro domácnosti a firmy sídlící v Kopřivnici a jejím správním okolí. První zájemci o úsporu zmíněných energií se mohou do e-aukce hlásit již příští pondělí 18. března 2019. Lidé budou mít možnost nakoupit energie levněji zhruba měsíc, konkrétně od 18. března do 10. dubna 2019 vždy v pondělí a ve středu v době od 13 do 17 hodin. Nákup levnějších energií stejně jako v předchozích letech zaštiťuje společnost Marandis s. r. o. z Bílovce. Její pracovníci ostatně příchozím poradí, jak se do e-aukce přihlásit a co vše je potřebné pro nákup levnější elektřiny a plynu. „Účast v aukci bude nezávazná a zcela zdarma,“ upozornil městský energetik. Pro zařazení do e-aukce je nutné přinést na kontaktní místo kopii současné smlouvy s dodavatelem elektřiny či plynu včetně všech dodatků a kopii ročního vyúčtování spotřeby.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice