15. 3. 2019

Česko v neděli a v noci na pondělí zasáhla Větrná bouře Eberhard, která lámala stromy, trhala střechy a komplikovala železniční i automobilovou dopravu. Na Sněžce dosáhl vítr síly orkánu. Kopřivničtí hasiči ovšem zaznamenali pouze 2 události – první strom o druhé hodině v noci hrozil pádem na ulici Kadláčkově, k dalšímu výjezdu byli povoláni až o půl osmé ráno, kdy byl nahlášen spadlý strom na drátech telefonního vedení na ulici příborské. Hasiči zabezpečili místo zásahu a poté strom postupně odřezali.

 

Ve čtvrtek 7. března se v DDM konalo poslední kolo castingů pro letošní ročník pěvecké soutěže Koprstar, zúčastnilo se jej 20 zájemců. Celkově se letos konalo na všech kopřivnických školách 8 castingů, do kterých se přihlásilo cca 270 mladých zpěváků. Předškolákům je určena soutěž Minikoprstar, v ní proběhlo na místních školkách 5 castingů, které absolvovalo 80 mladých talentů. Finálové kolo s 35 pustupujícími zpěváky předškolního věku se konalo v kopřivnickém kinosále 13. března od 15 do 17 hodin. Porota vybrala ve třech kategoriích trojici nejlepších. Mezi nejmladšími zvítězila Anička Brisudová, v nejpočetnější kategorii pětiletých Matěj Blecha a mezi 6 až 7 letými Eliška Hrnčárková. Semifinále Koprstar je na programu 20. března. To se divákům v kinosále kulturního domu představí cca 53 vybraných pěvců, z nichž odborná porota vybere 10 finalistů. Závěrečné kolo 25. ročníku místní populární soutěže proběhne v úterý 2. dubna od 15:30 a záznam budete moci sledovat od 5. dubna na kanálu KTK. Diváci následně svým hlasováním rozhodnou o letošním vítězi, který se bude pyšnit titulem Koprstar 2019. Na finálovém večeru se představí jako host i letošní absolutní vítěz Minikorpstar, kterým se 13. března stal Matěj Blecha.

 

Kolekci motocyklů Indián chystá k prohlídce v pátek 15. 3. Auto-moto muzeum Oldtimer.

 

Heidi rodinné centrum zve na burzu dětského oblečení v pátek 15. 3. od 14.00 – 18.00.

 

PŘEDNÁŠKA: Moje vzpomínková kniha. Štramberk. Během přednášky se dozvíte, co jsou to reminiscenční techniky, co je vzpomínková kniha a vytvoříte si vlastní vzpomínkovou knihu. Akce se uskuteční v pátek 15. března od 16.00 hod. v FyzioRelaxCentrum Štramberk (vedle pošty).

 

Tenkrát na Západě, Příbor. Sportovní ples se uskuteční v pátek 15. března od 19.00 hod. v Kulturním domě Příboře. K tanci a poslechu budou hrát country kapela Stačí říct a DJ. Pro zpestření bude připraveno vystoupení Sexy Western tance (REBEL Dance Group), Western Show (efektivní vystoupení Anny Barvíkové s kolty a americkými honáckými biči) a noční překvapení.

 

DIVADLO: Natěrač, Štramberk. Divadlo v rámci XXII. Štramberská divadelní přehlídky proběhne v pátek 15. března od 19.30 hod. v Kulturním domě Štramberk. Bláznivá komedie o tom, jak neúspěšný herec, živící se momentálně jako malíř pokojů, získá nečekaně svou životní roli.

 

PRO DĚTI: Moje trdlování, Kopřivnice. Taneční přehlídka dětí předškolního a mladšího školního věku se uskuteční v sobotu 16. března od 15.00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice. Vystoupí děti z mateřských škol. Vstup volný.

 

KONCERT: Multižánrový večer – Patrik Kačo trio, Štramberk. Večer věnovaný jazzové hudbě a improvizaci je naplánován na sobotu 16. března od 19.00 hod. v Kulturním domě Štramberk. Hraje a zpívá Patrik Kačo a jeho trio. Patrik Kačo trio (klavír, basa, bicí) je hudební seskupení vedené mladým talentovaným klavíristou a skladatelem Patrikem Kačo. Patrik pochází z velké romské hudební rodiny. Uspořádání sálu bude již tradičně stolové s tanečním parketem. S sebou si můžete přinést i něco vlastního k zakousnutí.

 

DIVADLO: O červené Karkulajdě. Štramberk. Hrát se počne pohádka o Karkulajdě, která se tvůrcům trochu zamotala a jejich přáním bude, nechť děti scénář napraví. Také si zatančíme, zazpíváme a ke konci něco na památku vytvoříme. Pohádka pro malé i velké děti se odehraje v neděli 17. března od 10.00 hod. v Domě dětí a mládeže Štramberk. Vstupné 20 Kč děti. Pro děti z kroužku v DDM Štramberk nebo Kopřivnice zdarma.

 

KONCERT: Když hraje flétna a klarinet, Kopřivnice. Po krátké zimní přestávce se k Vám opět vracíme s nepravidelným hudebním cyklem Lašského muzea, který už nějakou dobu nazýváme „Z notového zápisníku“. I tentokráte Vám dáme možnost nahlédnout do partitur několika skvělých muzikantů. A protože se vše bude tentokrát točit okolo dvou dechových nástrojů, nazvali jsme naše malé hudební setkání „Když hraje flétna a klarinet“. Jeho protagonisty budou mladá klarinetistka Kateřina Pašková a neméně skvělá flétnistka Tatiana Korimová. Koncert se uskuteční v neděli 17. března od 16.00 hod. v Lašském muzeu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice