13. 3. 2019

Provoz na letišti Leoše Janáčka nadále skomírá a stagnuje! Poté, co České aerolinie po dlouhých 83 letech zrušily linku do Prahy a skončila i možnost pravidelných letů do Milána, přichází další omezení počtu letů na poslední fungující pravidelné lince do Londýna. Společnost Ryanair zredukovala provoz a od letního letového řádu bude nabízet pouze tři lety týdně namísto stávajících čtyř.

 

Ve čtvrtek 14. 3. 2019 přivítáme v Katolickém domě dalšího vzácného hosta – o. Tomáše Petráčka,  katolického kněze, vysokoškolského pedagoga, církevního historika  a postulátora blahořečení umučeného kněze Josefa Toufara. Slovní spojení ,,rozdělená společnost“ je v poslední době často užívané. Panuje rozdělení na dva tábory i v církvi?

 

PŘEDNÁŠKA: Rozdělená společnost, rozdělená církev. Přednáška Tomáše Petráka o křesťanství a církvi se uskuteční ve čtvrtek 14. března od 18.00 hod. v malém sále Katolického domu Kopřivnice. Více na tel. čísle 728 686 356.

 

DIVADLO: Jaroslav Foglar – RYCHLÉ ŠÍPY, Kopřivnice. Divadelní představení Rychlé Šípy proběhne ve čtvrtek 14. března od 19.00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice ve velkém sále. Rychlé šípy se staly okamžitě po premiéře jednou z nejúspěšnějších komedií Slováckého divadla poslední doby. Není divu, vidět na vlastní oči Mirka Dušína i se svými věrnými přáteli stejně jako zrádné Bratrstvo kočičí pracky se stalo lákadlem nejen na domovské scéně Slováckého divadla, ale i mimo ni.

 

PŘEHLED LETNÍCH TÁBORŮ na rok 2019 najdete na stránkách DDM Kopřivnice. Přihlášky si můžete vyzvednou na recepci DDM, v pracovní dny od 8.30 do 12 h. a od 13 h. do 19h. nebo na e-mailu: dum@ddmkoprivnice.cz. Vybrat si můžete celkem 15 táborů.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí byty o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu a to na ulici Obránců Míru. Nabídka je určena stávajícím nájemcům městských bytů a to páru mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 18. března do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

Senioři v Kopřivnici mohou získat pro zvýšení své bezpečnosti do bytu optický hlásič kouře i hlásič oxidu uhelnatého. Účelem je, aby se snížil počet bytových požárů a zvýšila se ochrana před účinky nebezpečných plynů. Statistika Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje totiž uvádí, že záchranáři každý rok řeší průměrně 70 pacientů, intoxikovaných oxidem uhelnatým. Jedinou podmínkou pro získání hlásiče ve věková hranice 65 let. K dispozici bylo celkem 250 hlásičů, dosud bylo sepsáno cca 30 smluv o bezplatném zapůjčení přístroje. Zájemci získají také leták s informacemi, jak přístroj instalovat a jednoduchým způsobem uvést do provozu. PŘÍSTROJ JE DOPLNĚN baterií s životností 10 let. Stačí navštívit senior point na kopřivnické radnici ve druhém podlaží. Provozní doba Senior Pointu je pouze v pondělí v době od 8 do 16.30 hodin.

 

Pavla Gajdošíková – před 14 dny v Kopřivnici před zaplněným hledištěm ztvárnila roli Maryši ve hře bratří Aloise a Viléma Mrštíků. Velmi výrazným hereckým výkonem říká o titul nejlepšího ženského hereckého výkonu v sezóně – a to se již potvrdilo v neděli 3. března 2019, kdy se v Ostravě rozdělovaly ceny Jantar pro umělce s vazbami na Moravskoslezský kraj. Již podruhé se slavnostní večer odehrál v ostravské aule Gong. Nedělní galavečer navštívila asi tisícovka lidí, letošní novinkou byly také dvě ceny za celoživotní dílo, které převzali fotograf Jindřich Štreit a zpěvačka Marie Rottrová. Držitelkou výroční ceny za rok 2018 v kategorii ČINOHRA/ŽEN se stala PAVLA GAJDOŠÍKOVÁ

 

Gramofonové desky jsou opět v kurzu, a tak ti, kdo si chtěli doplnit sbírku měli skvělou příležitost v sobotu 2. března. To propůjčil katolický dům své prostory hudebnímu bazaru. Nápad uspořádat úzce zaměřený bazar vzešel z již tradičních a oblíbených bleších trhů s podtitulem Předej to dál, které již mají u nás pevné místo. Záměrem pořadatelů bylo připravit akci, kde by bylo možno koupit nebo naopak prodat cokoliv, co souvisí s hudbou, hudební LP, CD a DVD nebo plakáty, ale také vše, co souvisí s aktivním muzicírováním, tedy hudební nástroje, notové party, zpěvníky, ladičky, stojany na noty a podobné věci. Nabídku napoprvé využilo 13 prodávajících a dorazilo cca 15 0 zájemců. V kurzu byly především vinylové desky, CD, noty, knihy s hudební tematikou a gramofony. nV nabídce hudebních nástrojů byla bohužel pouze jedna trumpeta. Další bazar se chystá na podzim.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice