11. 3. 2019

Tradiční jarní úklid města začala v pondělí 11. března 2019. Občany o jednotlivých etapách úklidu s předstihem informují dopravní značky s dodatkovou tabulkou. Tradičně začne plošné čištění komunikací, včetně přilehlých chodníků, v centru města v blízkosti kopřivnické radnice. Následně přijdou na řadu místa podle hustoty osídlení a jako poslední budou uklizeny cyklostezky. Čistit se bude vždy v průběhu pracovního týdne, pouze v sobotu 16. března je v plánu úklid okolí městského úřadu, jarní úklid města bude přerušen také o státních svátcích před a po Velikonocích, tedy 19. – 22. dubna.
Majitelé vozidel budou povinni v uvedených termínech odstavit svá auta mimo ulice, které budou spadat do plánovaného čistění.

 

Dne 11. 3. od 7:00 do 16:30 hod. proběhne výluka na trati v úseku Štramberk – Veřovice. V daném železničním úseku proběhne výluka také 12. a 13. 3. v době od 7:00 do 14:30 hod.

 

Od 11. 3. zahájí společnost Slumeko plošné jarní čištění místních komunikací.

 

Třicet let trvání pěší turistiky seniorů připomíná výstava ve vestibulu kopřivnické radnice. Na vernisáži promluvil neoficiální vedoucí Antonín Vurst, který navázal na práci svých předchůdců Zdeňka Klečky a zakládajícího Emila Václavíka.

 

U příležitosti Světového dne ledvin nabídne 14. března Nemocnice Nový Jičín široké veřejnosti bezplatná vyšetření související s prevencí onemocnění ledvin i prohlídku hemodialyzačního oddělení. Smyslem akce je upozornit na nutnost prevence i včasné léčby ledvinových onemocnění, která se mnohdy dlouho neprojevují, přestože ohrožují člověka na životě.

 

Cestující musejí počítat s výlukou na trati číslo 325 ze Studénky do Veřovic. V úseku Štramberk – Veřovice bude výluka, při níž vlaky nahradí autobusová doprava, která bude již od Kopřivnice. V pondělí 11. března bude výluka v době od 7 do 16 hodin, v úterý a ve středu od 7 do 14.30 hodin. Zastávky náhradní autobusové dopravy jsou: Kopřivnice před nádražní budovou, Štramberk před nádražní budovou, Ženklava náhradní zastávka u odbočky k hřišti v Ženklavě, Veřovice mezi staniční budovou a štramberským nástupištěm. Důvodem výluky jsou údržba a oprava kolejí na trati, odstranění vegetace v blízkosti trati a udržení technického stavu trati.

 

Prodej vyřazených knih a časopisů zahájila knihovna 4. 3. 2019, akce trvá do 29. 3. 2019. knihy si můžete vybírat v Čítárně knihovny v kulturním domě.

 

Středa 13. března 2019, 9.00 hodin, Akademická posluchárna KDK NEDOVOLTE MOZKU STÁRNOUT: Městská knihovna Kopřivnice u příležitosti Národního týdne trénování paměti pořádá přednášku Nedovolte mozku stárnout. Jak paměť funguje a jak ji trénovat poradí u příležitosti celorepublikového Národního týdne trénování paměti Lucie Kazlepková. Po přednášce se budete moci přihlásit na chystané kursy trénování paměti probíhající v rámci Akademie třetího věku. Vstup volný.

 

V Divotvůrně se představí 12. března 2019 v 17.00 VANDA VRLOVÁ, vesnická bylinářka – s přednáškou Byliny i pokrmy jara a jejich využití

 

Přednáška a promítání filmového dokumentu o výstupu na 9. nejvyšší horu světa Nanga Parbat, se chystá na 12. 3. od 18.00 s Leošem Hustákem ve vile Machů.

 

Nedovolte mozku stárnout ve středu 13. 3. 2019 od 9.00 hod. v Akademické posluchárně v kulturním domě.

 

Soutěžní přehlídka dětských a mladých zpěváků lidové a populární písně předškolního věku Minikoprstar naplní

Kinosál ve středu 13.3. od 15 hod.

 

Nová přednáška Pavla Svobody ze tří cest na Island, během kterých strávil na tomto magickém ostrově osm měsíců je na programu vily Machů ve středu 13. 3. 2019.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice