8. 3. 2019

V Beskydském divadle se vyhlašovali nejúspěšnější sportovci Novojičínska. Jednalo se už o jednadvacátý ročník této tradiční akce, jíž spolupořádají město Nový Jičín, agentura Sport Action a Okresní sdružení České unie sportu. Na pódium Beskydského divadla si přišlo pro ceny velké množství talentovaných sportovců různých věkových kategorií, kterým byly uděleny ocenění v rámci okresu i města Nový Jičín. Oceněni byli také úspěšní trenéři.Absolutním vítězem se stal judista Radek Rýpar z klubu TJ Závišice, mimo jiné vicemistr České republiky ve váhové kategorii do šedesáti kilogramů. V Kategorii Sportovní hvězda Novojičínska si zvolili čtenáři Novojičínského deníku za vítězku Nikolu Chovanečkovou z Kopřivnice, úspěšnou plavkyni a také závodnici v aquatlonu a triatlonu.

VÝSLEDKY JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ ANKETY NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC OKRESU NOVÝ JIČÍN ZA ROK 2018:

Kolektiv okresu Nový Jičín: KH ISMM Kopřivnice – házená – muži
Atletický klub Emila Zátoka Kopřivnice – atletika – mladší žákyně
TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm – jezdectví voltiž – juniorky

Trenér, cvičitel okresu Nový Jičín: Evžen Milčinský – Figure Skating Club Kopřivnice – krasobruslení
Rostislav Bajtek – TJ Pustějov – národní házená
Lubomír Veřmiřovský – KH ISMM Kopřivnice – házená

Handicapovaný sportovec okresu Nový Jičín: Lenka Kuncová – TJ Frenštát pod Radhoštěm – lukostřelba

Jednotlivci okresu Nový Jičín: Hynek Bartoň – TK Kopřivnice – tenis
Tereza Czyžová – TJ Slovan Frenštát p. R. – jezdectví voltiž
Ema Feilhauerová –Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice – atletika 
Nikola Chovanečková – SK Kopřivnice – triatlon, aquatlon, plavání
Pavel Kořínek – ASK Tatra Kopřivnice – horolezec
Adam Očkovič – KH ISMM Kopřivnice – házená
Jan Sazovský – PK Nový Jičín – plavání
Klára Štěpánová – Figure Skating Club Kopřivnice – krasobruslení
Šimon Vavřín – PK Nový Jičín – plavání

Tatra a Rallye Dakar – to jsou dvě hlavní věci, které se většině lidí vybaví, když slyší jméno Karel Loprais. Šestinásobný vítěz slavného závodu v pondělí oslavil sedmdesáté narozeniny.

 

Štramberská divavelní přehlídka – zahájení. V pátek 8. března od 19.30 hod. se můžete těšit na vstoupení divadelního spolku Lojza z Oder s představením Čaj i pana senátora. Příběh je o tom, co všechno se může přihodit, když se ctižádostivá manželka rozhodne, že ze svého muže, který si užívá života příslušníka střední vrstvy, udělá politika. Doslova proti jeho vůli ho vtáhne do spleti zákulisních jednání a intrik, ve kterých se manžel posléze zabydluje. Podobnost se současnými volebními praktikami není čistě náhodná. Divadlo je v rámci XXII. Štramberské divadelní přehlídky. Předprodej vstupenek pouze v MIC Štramberk.

 

Město Příbor pořádá v sobotu 9. března od 18.00 hod. v Kulturním domě Příbor Den pro ženy – fashion show plnou módních přehlídek, kosmetiky a zdraví. Předprodej vstupenek na pokladně Kulturního domu Příbor, v Turistickém informačním centru nebo online na KD Příbor.

 

Házenkářský ples – tradiční ples s podtitulem 60. výročí od založení klubu se uskuteční v sobotu 9. března od 19.00 hod. v Katolickém domě. K tanci hraje rocková skupina MENUET.

 

V sobotu 9. března od 19.00 hod. se uskuteční již 17. ročník tradičního plesu v Klokočově v restauraci U Žabáka. K tanci a poslechu bude hrát živá kapela Marasbanda. Těšit se můžete na slosovatelnou hru o ceny, program, domácí koláčky a jiné občerstvení zajištěno.

 

Večer s cimbálovou muzikou ve Štramberku.Tradiční večerní posezení tentokrát v sobotu 9. března od 19.00 hod. v Městském pivovaru s cimbálovou muzikou Buriánek.

 

Tradiční Muzikantský ples, který pořádá Kulturní dům Kopřivnice, se uskuteční v sobotu 9. března od 20.00 hod. Během večera vystoupí Gangsters of Swing Orchestra, Nightshift, Místní parta, Muzika Petra Valy Kosár a mnoho dalších.

 

PŘEDNÁŠKA: Den pro ženy ve Štramberku. Již 6. ročník akce s třemi přednášky s podtitulem „Vzpomínky a paměť“ proběhne v neděli 10. března od 14.00 hod. v FyzioRelaxCentru Štramberk. Můžete se těšit na přednášky: Vzpomínky – prevence stárnutí mozku, Hrátky s pamětí, Zdroje mé jedinečnosti a kvality

 

PRO DĚTI: Divadélko Koloběžka – Na návštěvě v Broučkově. Veselá hudební pohádka o broučcích, co si na paloučku založí kapelu, aby přivítali jaro pěknou písničkou. K tanci a poslechu dětem zahraje a zazpívá mimo jiné strejček Cvrček, bratřík Tesařík, děda Chrobák a slečna Beruška Věruška. Pohádka se odehraje v neděli 10. března od 15.30 hod. v kinosále Kopřivnice.

 

Den pro Tibet v Kopřivnici. Komponovaný večer v den výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu proběhne v neděli 10. března od 16.30 hod. Nedělní odpoledne bude zahájeno tradičním zvonkovým průvodem města, vyvěšením vlajky Tibetu na radnici a následně se průvod přesune do Kina Kopřivnice, kde budou promítány tři filmy o Tibetu, besedovat přijede režisér a autor dvou z nich Viliam Poltikovič a pokud si přinesete sebou tibetskou mísu, můžete se připojit k společnému minikoncertu na pódiu o přestávce. V 16.30 hod. zvonkový průvod městem, 17.15 hod. minikoncert tibetských mís, 17.30 hod. film Cesta vede do Tibetu, 19.00 hod. film V kruhu znovuzrození, 20.00 hod. beseda s Viliamem Poltikovičem nejen o Tibetu. 21.00 hod. film Dalajlama v Budhových stopách. Vstupné 200 Kč. Vstupenky možno zakoupit na pokladně kina (u vstupu do kinosálu) nebo online na Kino Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice