6. 3. 2019

Mezinárodní den žen můžete oslavit společně s komunisty v pátek 8. 3. 2019 v katolickém domě v Kopřivnici.

 

Od března můžete žádat o dotaci z programu Zdravého města, který je určen na podporu aktivit v oblasti udržitelného rozvoje.

 

Už lze podávat žádosti o vydání voličského průkazu pro volby do Evropského parlamentu (24. a 25. 5. 2019)

 

Nabídka města na nájem městského bytu za podmínky přistoupení k dluhu, a to a podmínek dle výzvy. Byt je o velikosti 1+2 určený stávajícím nájemcům městských bytů. Nabídka platí od 28. 2. 2019 do 18. 3. 2019.

 

Názory na to, jak vnímají život v Kopřivnici mladí, si ve středu 20. února vyslechlo vedení města. Pět desítek žáků druhého stupně ze všech kopřivnických škol diskutovalo se starostou a místostarosty o problémech a příležitostech v našem městě. Diskuze mladých s vedením města se v Kopřivnici uskutečnila podruhé. Program diskuze byl rozdělen do šesti bloků, při kterých se účastníci představili, seznámili během seznamovací hry, ale zejména dostali téměř hodinu na to, aby sepsali a vedení města vzápětí představili to, co by rádi v Kopřivnici změnili a nebo pochválili. Co se týká změn, nejčastěji mladí volali po rekonstrukci a změnách na letním koupališti nebo letním stadionu, žádali o více ploch pro takzvaný street art, hřiště pro parkour, opravu chodníků v parcích anebo zavedení popelnic určených na plechovky. Radnice se bude podněty mladých zabývat, ostatně již na samotném setkání byly účastníkům přislíbeny některé dílčí kroky a změny, které by měly vést ke spokojenějšímu životu mladých lidí v Kopřivnici.

 

Dlouhodobý nedostatek pozemků na výstavbu rodinných domů na území Nového Jičína má alespoň částečně v budoucnu vyřešit připravovaný projekt v místní části Žilina, v lokalitě Za Školou. Radnice zde plánuje vybudování 23 stavebních parcel o rozloze od šesti set až po dva tisíce metrů čtverečních. Nyní se zpracovává projektová dokumentace na zasíťování parcel. V rámci zasíťování Nový Jičín v Žilině vybuduje kanalizaci, vodovod, veřejné osvětlení, chodníky a silnice. „Pokud se neobjeví nečekané komplikace, mělo by se začít na jaře příštího roku. Kolaudace díla se předpokládá v závěru roku 2020.

 

Do konce roku bylo zaplaceno zhruba 87 % předepsaných částek za překročení rychlosti v Kopřivnici. Celkem bylo za loňský rok zaznamenáno 9198 přestupků.

 

Ve školním roce 2019/2020 se v Příboře otevře nová nestátní základní škola Gaudi vycházející z principů svobodných demokratických škol. Kdo se chce blíže seznámit s budoucím vzdělávacím zařízením, má šanci 16. března, kdy se v příborském kulturním domě od 15:00 hodin uskuteční beseda na témě Svobodné demokratické školy v praxi. Návštěvníci se dozvědí podrobnosti z aktuálního i budoucího dění v Gaudi. Hlavním cílem školy je vytvářet podmínky pro přirozené učení založené na vnitřní motivaci. Mezi základní hodnoty školy patří důvěra, partnerství, společné rozhodování a svoboda spojená se zodpovědností. Info na www.skolagaudi.cz.

 

Třetí zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice se koná ve čtvrtek 7. března 2019 v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084), Štefánikova 1163/12, Kopřivnice, od 16.00 hodin. Program: Návrh rozpočtového opatření k rozpočtu města na rok 2019, kotlíkové dotace, plnění Zdravotního plánu města Kopřivnice na léta 2017-2019 za rok 2018, Plán financování obnovy vodovodů a kanalizací (pro období 2019 až 2028), pozemkové záležitosti, individuální dotace, zapojení města Kopřivnice do projektu Danube Crafts Route atd.

 

Casting pěvecké soutěže pro děti a mládež Koprstar se koná v DDM Kopřivnice ve čtvrtek 7. 3. od 16:00

 

V pátek 8. 3. 2019 začíná Štramberská divadelní přehlídka.

 

Štramberský Jasoň spustil registrace, turisté si mohou vybrat ze 14 tras. Akce je letos naplánována na sobotu 18. května. Organizátoři slibují rekordní účast. Měl by to být největší turistický pochod Moravě a propagovat všechna města Lašské brány Beskyd tj. Kopřivnici, Příbor, Hukvaldy a Štramberk. Všichni účastníci obdrží na startu startovní číslo se svým jménem, štramberské uši a mapu s itinerářem své trasy. V cíli na náměstí ve Štramberku se účastníci mohou těšit na originální medaili. Letos je připraveno 12 pěších a dvě cyklistické trasy. Z Kopřivnice si mohou zájemci vybrat z 8 tras. Start je od kulturního domu. Jsou i dvě trasy pro rodiny s kočárky, první měří 6 km, druhá pak 13. Ta delší povede z Kopřivnice do Příbora kolem řeky Lubiny, přes Helenské údolí do Příbora, a poté přes Paseky rovnou po žluté do Štramberka. Milovníci cykloturistiky se mohou těšit na 47 kilometrů dlouhou trasu z Ostravy, která těsně míjí přehradu Olešnou, následují Palkovice a Hukvaldy, konečná je samozřejmě také ve Štramberku. Registrovat se mohou nejen jednotlivci, ale i celé rodiny včetně čtyřnohých mazlíčků, kteří také mohou mít své startovní číslo se jménem. Úřady, školy a další instituce včetně firem mohou v rámci teambuildingu ještě více upevnit na několik hodin trvajícím pochodu vztahy svých zaměstnanců. Loni toho využilo několik firem a svým zaměstnancům startovné zakoupilo. Zájemci se mohou přihlašovat online na www.stramberskyjason.cz.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice