4. 3. 2019

Vyhodnocení nejúspěšnějších sportovců města a okresu Nový Jičín – úterý, 5. březen 2019, od 18:00, beskydské divadlo Nový Jičín.

 

Pondělí 4. března 2019, 18.00 hodin: SKANDINÁVIE A POBALTÍ. Městská knihovna Kopřivnice v rámci cestovatelského cyklu zve všechny zájemce na besedu Skandinávie a Pobaltí. Pestrá projekce Aleny a Jirky Márových vás zavede na sever Evropy. Na expedici ujeli celkem deset tisíc kilometrů přes devět zemí. Vstup volný.

 

Pondělí 4. března – pátek 29. března 2019, Čítárna: PRODEJ VYŘAZENÝCH KNIH A ČASOPISŮ. Městská knihovna Kopřivnice pořádá prodej vyřazených knih a časopisů. Prodávat se budou především knihy a časopisy vyřazené z fondu naší knihovny. Prodej bude v čítárně v běžnou otevírací dobu po celý březen (otevřeno Po, Út, Čt, Pá 7:30 – 18:00). Vstup volný.

 

KONCERT kapely Manon Meurt uvádí Vila Machů, v pondělí 4. 3. 2019 od 20.00.

 

Tradiční příborský masopust se koná v úterý 5. 3., průvod masek startuje z náměstí v 16 hod.

 

PŘEDNÁŠKA: Viktorčina cesta tam – Pěšky přes Kavkaz – Od moře k moři v úterý 5. 3. 2019 je také v režii vily Machů od 18 hod.

 

Herci přivezou do Kopřivnice projekt na podporu seniorů bez nehod. Dříve narozeným z Kopřivnice a okolí herečka Jaroslava Obermaierová a zpěvák Jiří Štědroň poradí, jak zvýšit svou bezpečnost v dopravě. Kopřivnická zastávka celorepublikového turné je naplánovaná na středu 6. března 2019 od 10 hodin dopoledne. V kopřivnickém kině se uskuteční edukativní přednáška formou divadelních scének spojených s odborným výkladem a audiovizuální prezentací. Součástí těchto představení bude i hlasovací zařízení v publiku, díky kterému se senioři budou moci interaktivně rozhodovat o vývoji děje, což přispěje k lepšímu pochopení celé problematiky. Vstup na akci, která je financována z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů je zdarma a pro každého návštěvníky je připraven malý dárek.

 

S velkým úspěchem se setkala iniciativa Vítkovické nemocnice v Ostravě vybavit pokoj takzvané následné péče jako z doby, kdy byli dnešní senioři mladí. Uprostřed nábytku a doplňků ze 60. a 70. let minulého století se starším lidem vrací paměť, vybavují si mnohem více věcí a cítí se spokojeně. Retro pokoj využívají i rehabilitační pracovnice, které tam s pacienty procvičují paměť, poznávání předmětů nebo nejrůznější výchovné hry.

 

U příležitosti Světového dne ledvin nabídne 14. března Nemocnice Nový Jičín, člen skupiny AGEL, široké veřejnosti bezplatná vyšetření související s prevencí onemocnění ledvin i prohlídku hemodialyzačního oddělení. Smyslem akce je upozornit na nutnost prevence i včasné léčby ledvinových onemocnění, která se mnohdy dlouho neprojevují, přestože ohrožují člověka na životě.

 

Detektivní parodii z repertoáru A studia Rubín nabídne ve středu 6. března program kulturního domu. Moje malá úchylka je hra, která si pohrává s klasickým detektivkovým klišé. Komedie čerpá z oblíbených noirových a hororových příběhů s minimem prostředků dosahujících maximálního účinku. Představení míří především na mladší publikum, ale osloví každého, kdo ocení nadsázku a sebeironii. Představení Moje malá úchylka odehrají herci z A studia Rubín na půdě kinosálu v kulturním domě a začátek je stanoven na 19 hodin.

 

Kopřivnice si vzpomene na prvního československého prezidenta. Tradiční krátké pietní setkání se uskuteční u pomníku TGM na náměstí ve středu 6. března v 17.30 hodin u příležitosti 169. výročí jeho narození. O kulturní doprovod se postará Pěvecké sdružení Kopřivnice, po položení květin k pomníku představiteli města a místního Masarykova demokratického hnutí krátce promluví Ladislav Cvíček.

 

Senior Point bude zájemcům opět nabízet požární hlásiče. Žádat o ně mohou senioři nad 65 let. Ti mají možnost získat zdarma do svého bytu či domu optický hlásič kouře i hlásič oxidu uhelnatého. Dostat jej mohou na Senior Pointu, který má sídlo na kopřivnické radnici ve druhém podlaží, k dispozici je 250 hlásičů. Provozní doba Senior Pointu je vždy v pondělí v době od 8 do 16.30 hodin a zájemci jej najdou na kopřivnické radnici ve 2. poschodí, dv. č. 242.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice