1. 3. 2019

Dne 3. 3. 2019 dochází v rámci termínu celostátních změn jízdních řádů ke změnám jízdních řádů vybraných Dne 3. 3. 2019 dochází v rámci termínu celostátních změn jízdních řádů ke změnám jízdních řádů vybraných příměstských autobusových linek a linek MHD Ostrava, MHD Havířov, MHD Orlová v rámci ODIS.
Přehled změn v oblasti Novojičínsko východ (pdf 327 kB). Přehled změn najdete na webu města Kopřivnice.

 

Ve čtvrtek 28. února se v aule Gong v Dolních Vítkovicích v Ostravě udělovalo prestižní ocenění Sportovec roku Moravskoslezského kraje. Během galavečera bylo předáno 21 cen v 10 kategoriích. Také město Kopřivnice mělo mezi oceněnými zastoupení. V kategorii mládež do 19 let si cenu odnesl tenista Hynek Bartoň, v kategorii trenéři Evžen Milčinský a Václav Varaďa.

 

První požár travního porostu museli řešit naši hasiči ve čtvrtek 28. 2. 2019 ve večerních hodinách. Požár byl nahlášen v 18:58 na ulici Štramberské, v případu vyjela kopřivnická jednotka i novojičínský hasičský záchranný sbor. Požár trávy byl zlikvidován vysokotlakým proudem a okolí bylo proměřeno termokamerou.

 

Radnice nabízí do nájmu byt 2 plus 1 na ul. OM za podmínky přistoupení k dluhu.

 

Terapeutické ladičky v Kopřivnici. Už jste slyšeli o hloubkové buněčné muzikoterapii? Nebo o terapeutických ladičkách? Ne? Přijďte si 1. března do Divotvůrny od 17.00 hod. poslechnout něco z teorie a především vyzkoušet využití ladiček přímo na sobě. Praktickým seminářem vás provede Hanka Zelníčková, která se terapii s ladičkami věnuje několik let.

 

Expediční kamera 2019 v Kopřivnici. Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Jubilejní 10. ročník proběhne v pátek 1. března od 18.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice. Tento unikátní projekt přinesl nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce. Můžete se těšit na expedici do nitra peruánské džungle ve filmu Matsés, mrazivý příběh horolezce zraněného těsně pod vrcholem vysněné hory Tupendeo v pohoří Kašmír, novozélandské adrenalinové putování Waiau-Toa Odyssey na horských kolech a packraftech, medailonek handicapované lezkyně z Nové Anglie ve snímku Stumped, závod napříč Spojenými státy v podání dvou houževnatých cyklistek ve filmu Divided a Kroky na hraně neboli běžeckou výpravu slovenských ultraběžců po stopách nelítostné židovské historie. Více o filmech na oficiálních stránkách Expediční kamera 2019.

 

Hudební bazar v Kopřivnici. Sháníte nebo chcete prodat cokoli, co souvisí s hudbou? Využijte jedinečné možnosti, kterou je hudební bazar, který se koná v sobotu 2. března od 8.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice. Zarezervujte si místo k prodeji, nebo jen přijďte a omrkněte, zda nepotřebujete něco do své sbírky. Vinyly, hudební CD a DVD, hudební nástroje, noty, obaly, zpěvníky, obaly, plakáty. Rezervace místa k prodeji od pondělí do pátku od 8.00 do 18.00 hod. na čísle 731 906 908 nebo na emailové adrese hudebni.bazar@centrum.cz

 

PŘEDNÁŠKA: Jarní detoxikace. Rozhodli jste se po dlouhé zimě očistit a ozdravit své tělo? Chcete předejít jarní únavě a nedostatku energie? Chystáte se to vzít letos pěkně z gruntu a uklidit i ve „špajzu,“ kde si tělo ukládá všechny nepotřebné látky a toxiny? Nebaví vás už hledat spousty informací? Vše se dozvíte v sobotu 2. března od 17.00 hod. ve Vile Machů v Kopřivnici.

 

Maškarní divadelní ples ve Štramberku. Ples divadelních spolků ve stylu „před sto lety“ s tradičním pochováváním basy se uskuteční v sobotu 2. března od 19.00 hod. v Kulturním domě Štramberk. K tanci a poslechu zahraje skupina KIWI. Vstupenku je možné si zakoupit v Městském informačním centru ve Štramberku.

 

Tradiční pochování basy a Končinový ples v Mniší. V sobotu 2. března od 19.00 hod. v Kulturním domě Mniší se uskuteční tradiční hasičský ples s pochováním basy. K poslechu a tanci hraje skupina Meteor.

 

Druhé štramberské budkování ve Štramberku. Jaro se blíží a ptáci budou opět hledat místa k hnízdění. Stromů s dutinami v naší krajině ubývá, přijďte si vyrobit vlastní budku, kterou si můžete umístit na svou zahradu nebo po dohodě do Akce je určena pro širokou veřejnost, především však rodiče či prarodiče s dětmi. Při práci vás povede pan Otakar Zavalský. Vysvětlí vám také kde a jak budku co nejlépe umístit. Akce se uskuteční v neděli 3. března od 13.30 hod. v Domě dětí a mládeže Štramberk. Předpokládaná cena 150 Kč za budku. Přihlášky na e-mail: zivotni.prostredi@stramberk.cz nebo na telefonu 558 840 609.

 

V neděli 3. března od 15.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se uskuteční ples pro nejmenší pořádaný kopřivnickými skauty. Pro děti jsou připraveny hry, soutěže, hudba tombola a mnoho dalšího.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice