18. 6. 2021

V pátek 18. 6. je tu pro vás Koncert k Evropskému svátku hudby. Vystoupí Pavel Helan & Orchestr NOTA ZUŠ Z. Buriana Kopřivnice. Orchestr vede violoncellista a dirigent Tomáš Socha. Začátek je v 18:00, Sad Dr. Edvarda Beneše.

 

Novojičínský jarmark se uskuteční mimořádně v pátek, 18. června 2021, na Masarykově náměstí, v době od 8:00 do 17:00 hodin. Těšit se můžete na farmářské, masné a sýrové výrobky, pekařské a cukrářské dobroty, med, oříšky, koření, kávu či rukodělné a řemeslné výrobky jako např. šité textilní zboží, autorskou bižuterii, keramické a další zboží. Další novojičínský jarmark, a to prázdninový, je v plánu tentokrát na sobotu, 17. července 2021.

 

Tradiční dny města Štramberka se konají na náměstí v sobotu 19. 6. od 10:30.

10:30 běh na Trúbu

11:00 tradiční jarmark a program na náměstí

13:00 program na nádvoří hradu Štramberk

dobová hudba Devětsil

skupina scénického šermu Allegros

Kejklíř Křupala

historické tance

flašinetář

sokolník Monti

17:00 koncert kapely EVAMORE

 

Pivovar Ostravar uspořádá 18. a 19. června v Ostravě několik živých koncertů pod otevřeným nebem. Koncerty budou zdarma a odstartují hlasování pro Nápady z OstraVy. Původně se v termínu 18. a 19. června měly v areálu ostravského pivovaru konat jubilejní dvacáté Slavnosti pivovaru. Jejich organizaci však zhatila současná hygienická situace a navazující vládní opatření. Ostravar si pro koncerty konané pod otevřeným nebem vybral dvě místa. Prvním místem bude výstaviště Černé louky v centru města, druhým pravděpodobně nábřeží Ostravice v blízkosti Loděnice u Slezskoostravského hradu. Svou účast ostravskému pivovaru zatím potvrdilo celkem 8 kapel: Light and Love, Jakuba Ondru, Electric Lady, Blue Cimbal, Czech It, The Silver Spoons, Gaia Mesiah a This. Konkrétní místa a časy vystoupení jednotlivých kapel se v tuto chvíli ještě ladí. Organizace koncertů je totiž náročnější než jindy. Vše totiž musí proběhnout v souladu s platnými vládními nařízeními.

 

V centru se chystá pokládka další části zatrubnění Kopřivničky

V centru probíhají přípravné práce pro položení další části zatrubnění Kopřivničky (tubosideru). V této souvislosti dojde zítra v blízkosti ulice Lidické k převedení dopravy na provizorní komunikaci nad již položeným úsekem zatrubnění, aby mohla pokládka pokračovat i pod stávající vozovkou. Dostupnost ulice Lidické zůstane po celou dobu zachována.

 

Úplná uzavírka ulice Kpt. Jaroše

Ve čtvrtek 24. a v pátek 25. června pravděpodobně dojde k úplné uzavírce rekonstruované ulice Kpt. Jaroše, a to z důvodu plánované pokládky asfaltové vrstvy komunikace. Do ulic Sokolovské a Dukelské bude umožněn vjezd díky dočasné změně dopravního značení (po stávajících jednosměrkách), do některých míst se však automobily v průběhu asfaltování nedostanou. Prosíme, abyste na to brali zřetel.

 

Koupaliště na Novojičínsku jsou na víkend připravená. Horký víkend nás čeká podle meteorologů v sobotu 19. a v neděli 20. června. Teploty se mají přehoupnout přes třicet stupňů Celsia a vhod tak přijde každé osvěžení a ochlazení.

Prakticky ve všech městech na Novojičínsku, kde mají koupaliště provozu schopná, mohou lidi využít této možnosti. Frenštátský aquapark je otevřený každý den od 9 do 20 hodin. V areálu aquaparku je k dispozici přístup na WIFI, skluzavka, tobogan, plavecký bazén, bazén s atrakcemi, dětský bazének i beachvolejbalové hřiště. Kapacitně, v souladu se současným nařízením vlády, vejde na koupaliště 2000 lidí. Předehřívaná voda má 24 až 26 stupňů Celsia. Základní celodenní vstupné je pro dospělé 120 korun, děti do 18 let a důchodci platí 90 korun.Venkovní bazén v Novém Jičíně má otevřeno od 10 do 18 hodin, maximální kapacita venkovního areálu je 798 osob. V areálu jsou plavecký bazén 50 metrů, dětský bazén, tobogan, stolní tenis, dětské hřiště, beach volejbal, workoutové hřiště i multifunkční aréna. Základní vstupné pro dospělého je 66 korun, pro dítě 33 koruny. Současná kapacita při omezeních je 798 osob.

Na koupališti v Odrách otvírají v 9.30 hodin a zavírají v 19 hodin. Kromě plaveckého bazénu a části pro neplavce s masážními tryskami a chrliči je v areálu dětský bazén s deštníkem a malou skluzavkou. V areálu je 80 metrů dlouhý tobogan, možnost hraní beachvolejbalu, pétanque či badmintonu. Víkendové základní vstupné pro dospělé je 70 korun, mládež a studenti zaplatí 40korun. Ve všední dny je to o deset korun méně.

Koupaliště Ricco Příbor nabízí bazén o délce 50 metrů, dětský bazén, různé vodní atrakce, oblíbený aquazorbing a další možnosti vyžití. Otevřeno je od 9 do 21 hodin, základní vstupné pro dospělé je 60 korun, důchodci nad 70 let mají vstup za 30 korun, děti od 2 do 15 let platí 40 korun.

Na koupališti v Kopřivnici mají provozní dobu od 9 do 20 hodin. Dva padesátimetrové bazény, z nichž jeden je pro neplavce mají vodu o teplotě okolo 25 stupňů Celsia. K dispozici jsou dětský bazén, tobogan, beachvolejbal, minigolf, fotbálek. Základní vstupné pro dospělé je 55 korun, děti od 3 do 15 let a dospělí nad 62 let platí 40 korun. I tady mají oznámení o omezené kapacitě, a to na 1332 osob.

Přírodní koupaliště ve Studénce mělo ve čtvrtek teplotu vody okolo 23,5 stupňů, to se ale do víkendu určitě změní. V sobotu a v neděli bude otevřeno od 10 do 19 hodin. V areálu je možno využít tobogan, zahrát si beachvolejbal. Dospělí zaplatí 80 korun, děti od 3 do 15 let a důchodci to mají za polovinu. (zdroj:NJ Deník)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice