21. 6. 2021

Ve čtvrtek a v pátek starosta města přivítal nejmladší občánky města. V Ringhofferově vile se vystřídalo během šesti obřadů 35 děvčátek a 29 chlapců. Termín byl netradičně zvolen na všední dny, protože víkendy jsou na dlouho dopředu rezervovány pro svatební obřady, které se v době covidových omezení konaly jen v minimálním počtu. Termíny podzimních obřadů vítání občánků budou zveřejněny ještě před prázdninami na webových stránkách města. Rodiče dětí, které se do červnového vítání z kapacitních důvodů nedostali a jsou přihlášeni, budou informováni e-mailem.

 

Za měsíc návratů bylo vždy považováno září. Návraty z dovolených, návraty do školních lavic a také návraty staré dobré klasiky do Kina Kopřivnice. Tentokrát je to ale červen, kdy se do kopřivnického kina vrací Filmový klub, Levné pondělí, nedělní pohádky a běžné filmové projekce. Filmový klub je stejně jako v předchozích letech na programu každé úterý v 19.00 hodin. Stejná zůstává i cena, která je stále velice příznivá, a to 100 Kč, a pro držitele karty filmového klubu 80 Kč. V posledních dvou červnových týdnech se můžete těšit na filmy O nekonečnu a Žena.

Znovuotevření kina přineslo menší změny. Nově teď kino programuje na 14 dní a ne na měsíc, jak byli diváci doposud zvyklí.  Další změnou, která se sice zavedla již v měsíci říjnu, ale kino stihlo hrát jen půlku měsíce, je posunutí všech promítacích časů o hodinu dříve. Nové promítací časy jsou tedy v 16.30 a 19.00. Víkendové projekce dětských titulů budou moci nejmenší diváci navštěvovat ve 14:00hodin. V posledních dvou červnových týdnech jsou na programu snímky Tom a Jerry a Luca.

Další, dá se říct novinkou, je projekt Levné pondělí, který se rozjel jen pár dní před uzavřením kin z důvodu epidemiologické situace. Jednou týdně, vždy v pondělí v 19:00 hodin, pro Vás budou připraveny filmy za sníženou cenu 90 Kč. V posledních dvou červnových týdnech jsou na programu snímky Ženská pomsta a Krajina ve stínu.

Z české produkce si pro Vás kino Kopřivnice připravilo snímek Matky v hlavní roli s Hanou Vágnerovou, Petrou Hřebíčkovou, Sandrou Novákovou a Gabrielou Marcinkovou a dokumentární film Nová šichta.

Dále jsou pro diváky připraveny snímky Nightlife: Na tahu, akční film Rychle a zběsile 9, americká komedie Cruella, kde se v hlavní roli představí držitelka Oscara Ema Stone, nebo akční sci-fi film Godzilla vs. Kong.

Teď už je jen na Vás, pro který film se rozhodnete.

Více informací je možné získat na webových stránkách kino.kdk.cz

 

Rada města Kopřivnice schválila definitivní podobu systému parkování v centru města s účinností od 1. července. Za nové rezidentní karty držitelé zaplatí pouze symbolickou stokorunu. Nové nařízení zavede celodenní režim. Zároveň zde dojde ke zkrácení doby bezplatného parkování pro nerezidenty. U prodejny Albert se zruší možnost parkování s parkovacím kotoučem, během července zde budou instalovány tři parkovací automaty. První hodina bude zpoplatněna pětikorunou, každá další bude stát desetikorunu. Autobusy zaplatí hodinovou sazbu 50 korun. Taxislužba a hotel si budou moci pořídit roční parkovací karty za 5 tisíc.

Lokalita v centru je zatím jediná, která je regulací chráněna, avšak do budoucna se určité usměrňování nevyhne ani dalším oblastem ve městě. Nyní je vydáno zhruba 900 rezidentních karet.

 

Krytý bazén i koupaliště jsou již v provozu a k jeho návštěvě stačí mít od 8. června pouze čestné prohlášení. Letní koupaliště je otevřeno od 9 do 20 hodin a maximální povolená kapacita je aktuálně přes 1300 osob. Krytý bazén bude od 21. červan otevřen denně a v pracovní dny od 6 do 12 hodin a odpoledne od 16 nebo 18:30 do 21 hodin. Maximální počet v bazénu může být 82 osob, maximální počet osob v sauně 15. Aktuální podmínky a otvírací dobu je vhodné ověřit na webových stránkách správy sportovišť.

 

V roce 2022 oslavíme sté výročí narození Emila Zátopka a zároveň odstartujeme jubilejní 20. ročník Běhu. Chystá se otevření nové muzejní expozice v Šustalově vile, a instalace Zátopkovy sochy v centru města. Autorem bude akademický sochař Jaroslav Brož. Bronzová skulptura Emila Zátopka bude stát zhruba 1,5 milionu korun a na jejím financování se mohou podílet všichni atletovi fanoušci. Byla zřízena veřejná sbírka. Rozdíl mezi vybranou a cílovou částkou uhradí město. Příspěvky můžete zasílat na bankovní účet nebo vložit peníze do kasičky na radnici. Stav sbírky a informace o všech plánovaných aktivitách k 100. výročí narození Emila Zátopka v Kopřivnici lze sledovat na webu www.zatopek100.cz.

 

Dětský koutek Žirafka v přízemí kopřivnické radnice obnovil provoz. Rodiče, kteří si potřebují vyřídit své záležitosti na úřadě či jinde ve městě, mohou využít kvalifikovaného hlídání svých ratolestí v příjemném prostředí, a to za dvacet korun za hodinu. Žirafka bude otevřena každé pondělí a středu od 8 do 17 hodin s hodinovou polední přestávkou. Pokud bude ze strany rodičů o hlídání zájem, bude Žirafka v provozu i během letních prázdnin.

 

Kopřivnická správa sportovišť nabízí pro veřejnost inline plochu Zimního stadionu, bruslení veřejnosti bude probíhat v sobotu a neděli od 16 do 20 hodin. Dále je možné objednat plochu individuálně na in- line hokej nebo bruslení na telefonu 556 821 225 nebo ve vrátnici Zimního stadionu.

 

Moravskoslezský kraj jako oblast s největším počtem včelstev, včelaře podporuje: dostanou letos dotaci na eliminaci parazita kleštíka včelího (Varroa destructor), který je přenašečem virových onemocnění. Včelařské spolky mohou pro své členy získat mimo jiné i termokomoru. Z dotačních peněz si mohou pořídit i zařízení na zpracování včelího vosku, nebo lis na výrobu mezistěn. Stávající včelaři, kteří budou žádat o dotaci samostatně, mohou získat prostředky na výměnu starých úlů za nové. Zájemci o dotaci mohou v termínu od 1. do 15. července požádat maximálně o 50 tisíc korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice