19. 9. 2012

 

Dnes 19. září od 14:30 hodin probíhá ve vestibulu Kulturního domu Kopřivnice každoroční informačně-plánovací akce s názvem „Město je naše společné hřiště“. Přijďte se seznámit s tím, na jakých projektech se v současné době pracuje, co se plánuje a proč. Kromě výstavy projektů a diskuze s vedením města se můžete těšit na vystoupení cimbálové muziky Radegast, na ukázky různých tanců  a další doprovodný program. Máte také možnost vyhrát v tombole některou ze zajímavých cen. Přijďte se pobavit a podělit s námi o své nápady a připomínky. Všichni jste srdečně zváni.

 

 

V pátek 28. září 2012 se do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm sjedou sportovní legendy, významné osobnosti kulturního a společenského života i široká veřejnost, aby vzdali poslední hold velkému frenštátskému rodákovi, panu Jiřímu Raškovi. Ten se vždy hrdě hlásil k Valašsku, a proto i když se hlavním místem jeho posledního odpočinku stal frenštátský hřbitov, bude část jeho ostatků uložena také na Valašském Slavíně. Jedná se o poctu, která je vyhrazena pouze výjimečným osobnostem Valašska.

Na Valašském Slavíně, tomto malém hřbitově obklopující dřevěný kostelík sv. Anny v centru Dřevěného městečka, se nachází například také náhrobek legendárního Emila Zátopka.

V pátek 28. září zde najde své místo další sportovní legenda. Olympijský vítěz z Grenoblu, vítěz turné čtyř můstků a lyžař století pan Jiří Raška.

Pietní akt se koná ve 14.00 hodin v Janíkově stodole a následně budou ostatky Jiřího Rašky přeneseny a uloženy na Valašském Slavíně. Město Frenštát pod Radhoštěm a Valašské muzeum v přírodě zve na tuto událost všechny, kdo si Jiřího Rašky vážili a měli ho rádi.

 

 

 

Třiďte odpad a vyhrajte fotoaparát. Kopřivnická radnice se rozhodla podpořit třídění odpadů ve městě, a proto spustila informační kampaň „Třídíme v Kopřivnici“. Součástí kampaně je mimo jiné právě probíhající soutěž o tři digitální fotoaparáty a speciální sady tašek na třídění odpadů. Úkol pro soutěžící je jednoduchý – stačí vyfotit, jak doma třídí odpad, a fotografii spolu se svými kontaktními údaji zaslat nejpozději do půlnoci 20. září 2012 na adresu soutez@tridime.info. Autoři desíti vylosovaných fotografií získají speciální sady tašek na třídění odpadů a tři z nich vyhrají navíc také krásné digitální fotoaparáty.

Obyvatelé města Kopřivnice vytřídí přibližně 34 kilogramů odpadu na osobu a rok, přičemž celorepublikový průměr je o 5 kilogramů vyšší. Kopřivnice na tom není v třídění odpadu vůbec špatně, ale stále je co zlepšovat. V letech 2008 a 2009 jsme se mezi obcemi nad 4000 obyvatel v Moravskoslezském kraji umístili v třídění odpadů do desátého místa. Teď jsme v tomto porovnání o pár příček klesli, což samozřejmě chceme napravit,“ vysvětlila hlavní impuls pro spuštění informační kampaně Lucie Kubalcová.

Kromě soutěže proběhnou také osvětové přednášky ve školách, kampaň zaměřená na místní firmy či distribuce katalogu třídění. Projekt je financován z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ČR.

 

 

 

Městská knihovna Kopřivnice, pobočka Sídliště SEVER  zve na akci MALOVANÍ BALVANI, což je oblíbené malování na kamínky pro všechny děti. Ve středu 19. září od 14 do 17 hodin.

 

 

 Ve čtvrtek 20. 9. Vás zveme ke sledování 12. zasedání  zastupitelů města Kopřivnice.  Přímý přenos můžete sledovat ve čtvrtek  od 16.00, reprízy pak v neděli 23. 9. 2012 od 14.00 hodin a v pondělí 24. 9. 2012 od 19.00 hodin.

 

 

 

Masérský víkend nevidomých masérů ve dnech 21. 9. – 23. 9. 2012 /pátek od 9,00 – 18,00 hod.,

sobota od 9,00 – 18,00 hod., neděle od 9,00 – 15,00/v masérně v budově městského úřadu v 9.  patře. Již po šesté pořádáme tento masérský víkend nevidomých masérů pro kopřivnickou veřejnost, výtěžek s tohoto víkendu jde na sportovní den invalidů neboli na memoriál Petra Douška, který se koná každoročně koncem měsíce května na náměstí v našem městě. Tel: 556 879 625, 737 810 928.

 

 

 

Dětský den v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici se bude konat dne 22. 9. 2012 od 9:00 do 17:00 hodin.  Projekt je zaměřen na dopravní situace a bezpečnost na silnici, vč. ukázky první pomoci. Vše bude probíhat zábavnou formou a účastníci získají malý dáreček.

 

 

 

Kurs Body percusion – tedy hry na tělo, s lektorem Jiřím Boudou chystá DDM na 22. 9. – kurs v čajovně Mandala v Kopřivnici.

 

 

 

Letos poprvé na startu a v cíli společně aneb Pochod všch generací a Šlápoty za historií a krásami Kopřivnice – 22. 9. 2012. Start: 9 – 11 hod. náměstí TGM. Na startu budou připraveny účastnické kartičky s možností výběru ze 3 tras různé náročnosti. Čeká Vás prohlídka nové Bezručovy vyhlídky a zábavně soutěžní hry na trase. V cíli proběhne vyhlášení nejmladšího a nejstaršího účastníka, nejpočetnějšího rodinného týmu a slosování účastnických kartiček. Šlápoty za historií a krásami Kopřivnice. Cíl: Lyžařská chata Červený kámen, v cíli pro účastníky všech tras: tombola, hudba, občerstvení, vystoupení sportovních klubů s ukázkami ze své činnosti (bojové umění CAPOIERA, Klub karate, prezentace sportovního tance atd. 

 

 

 

 V Kopřivnici se chystá flattrack. Premiéru americké ploché dráhy, zvané flattrack, chystá na nedělní odpoledne 30. září kopřivnický Autoklub. Na letním stadionu by se mělo představit zhruba třicet převážně českých jezdců, i když o start projevili zájem i cizinci.

„Flattrack se u nás jezdí naplno druhým rokem, jednak mezinárodní mistrovství republiky, ale v Praze se už odjel i závod světové série,“ nastiňuje za organizátory Jaromír Lach. „Současný stav dráhy a mantinelů bohužel neumožňuje jezdit klasickou plochou dráhu, a tak zkoušíme tuto novinku.“ A čím se tato americká varianta liší? Odlišné jsou hlavně motocykly, vycházejí ze sériových, jezdí na benzín, mají jen 19palcová kola a zadní brzdu. V rozjížďce, která se jezdí třeba i na 12 kol, startuje klidně i deset nebo dvanáct jezdců. „Výhoda je, že stroje jsou vyrovnané, na dráze se pořád něco děje,“ doplňuje Lach. V závodě by se měly představit tři kategorie – stroje do roku výroby 1960, do roku 1989 a po něm, nebudou chybět ani americké klasiky Harley-Davidson či Indian. Součástí odpoledne budou i závody padesátek.

 

 

 

Kulturní dům Kopřivnice – v úterý 25. září v 19 hodin: Medzi nebom a ženou v podání divadla Frída.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice