17. 9. 2012

 

Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření, které zakazuje nabízení k prodeji, prodej a jiné formy nabízení ke spotřebě lihovin o obsahu ethanolu od 20 % objemových, včetně tuzemáku a konzumního lihu, a to až do odvolání tohoto mimořádného opatření.

 

 

Dana Zátopková ocenila osobnosti kopřivnického sportu ve středu 12. 9. Na slavnostním večeru v KDK. Město ocenilo osobnosti s mimořádným přínosem pro kopřivnický sport. Gratulace a pamětní plakety z rukou paní Zátopkové převzala plavkyně Petra Klosová, atletka Lenka Masná a hokejisté Radek Bonk a Václav Varaďa. Všichni tito vynikající sportovci pocházejí z Kopřivnice a díky svým úspěchům propagují své město doma i v zahraničí. Poté Dana Zátopková předala Lašskému běžeckému klubu Kopřivnice a Maraton klubu Kopřivnice oficiální souhlas, aby po svém letošním sloučení používaly název „Atletický klub Emila Zátopka“.

 

 

Kopřivnice se letos opět zapojuje do Evropského týdne mobility (ETM). Ačkoliv oficiálně tato mezinárodní kampaň probíhá od 16. do 22. září, Kopřivničané budou mít možnost navštívit řadu zajímavých akcí téměř po celý měsíc. První z nich je aktuální výstava ve vestibulu radnice, která dokumentuje všechny dosavadní ročníky Běhu rodným krajem Emila Zátopka.

 

 

17. 9. 2012 odpoledne Tenisový klub Kopřivnice přijímá dětí ve věku 5-8 let do tenisové přípravky.

Výuka tenisu bude probíhat vždy v pondělí a v pátek od 16:00 do 17:00 hodin. Informace na tel. 737 482 500.

 

 

Svaz skautů a skautek Kopřivnice zvou nové zájemce na zahájení nového oddílového roku 2012/2013. Pozvánka je určena především pro seniory, kdy v rámci projektu MoSek byla založena speciální skautská družina pro seniory.

Schůzka se koná v úterý 18. 9. 2012 v 17.00 ve skautském centru Vanaivan v Kopřivnici.

 

 

V úterý 18. září proběhne na dopravním hřišti od 16 hodin akce Den jako vymodelovaný. Máte doma model auta na dálkové ovládání? Přijďte si zazávodit. Připraveny budou dvě trasy. První pro děti a druhá pro tatínky. Za špatného počasí se akce uskuteční v sále kulturního domu.  Z doprovodného programu Vás čeká ukázka profi modelů a letadel na dálkové ovládání.

 

 

 Ve čtvrtek 20. 9. Vás zveme ke sledování 12. zasedání  zastupitelů města Kopřivnice.  Přímý přenos můžete sledovat ve čtvrtek  od 16.00, reprízy pak v neděli 23. 9. 2012 od 14.00 hodin a v pondělí 24. 9. 2012 od 19.00 hodin.

 

 

 Letos poprvé na startu a v cíli společně aneb Pochod všch generací a Šlápoty za historií a krásami Kopřivnice – 22. 9. 2012. Start: 9 – 11 hod. náměstí TGM. Na startu budou připraveny účastnické kartičky s možností výběru ze 3 tras různé náročnosti. Čeká Vás prohlídka nové Bezručovy vyhlídky a zábavně soutěžní hry na trase. V cíli proběhne vyhlášení nejmladšího a nejstaršího účastníka, nejpočetnějšího rodinného týmu a slosování účastnických kartiček. Šlápoty za historií a krásami Kopřivnice. Cíl: Lyžařská chata Červený kámen, v cíli pro účastníky všech tras: tombola, hudba, občerstvení, vystoupení sportovních klubů s ukázkami ze své činnosti (bojové umění CAPOIERA, Klub karate, prezentace sportovního tance atd.

 

 

Dne 1. 10. v době od cca 08:00 – 14:00 dojde z důvodu opravy vod. sítě k přeučení dodávky pitné vody na ul. Pod zahradami a Polní. V dané lokalitě budou rozmístěny na veřejných místech letáčky s oznámením.

 

 

Pomoc obětem kriminality nabízí občanské sdružení Bílý kruh bezpečí. Jeho služeb využívají občané Ostravy a přilehlého regionu již 15 let. Služby mohou využít nejen samotné oběti trestné činnosti, ale rovněž svědci trestné činnosti nebo pozůstalí po obětech.

Poskytované služby jsou bezplatné, diskrétní a nestranné. Služba je vždy zajišťována psychosociálním a právním poradcem. V poradně je možno získat především právní informace, čerpat psychosociální pomoc a emociální podporu. Ve velmi závažných případech, Vám můžou odborníci z BKB poskytnout např. i doprovod k soudu nebo pomůžou se získáním finančního odškodnění od státu nebo z nadačních fondů apod. Poradna rovněž na zakázku realizuje přednáškovou činnost a distribuuje materiály v rámci prevence kriminality. Součástí poradny BKB v Ostravě je rovněž Intervenční centrum pro osoby ohrožené domácím násilím – specializovaná poradna, která se zaměřuje na prevenci a pomoc obětem domácího násilí.

Ostravská poradna BKB, o. s. pro oběti trestné činnosti sídlí v Domě kultury města Ostravy na adrese 28. října 124 v Ostravě a je v provozu bez objednání každé úterý a středu od 16 do 18 hodin, tel. kontakt je 597 489 204, email bkb.ostrava@bkb.cz.

Více informací o činnosti sdružení, materiály pro laickou i odbornou veřejnost a další informace můžete získat na www.bkb.cz.

Provoz poradny je finančně zajišťován MPSV ČR a Statutárním městem Ostrava.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice