19. 10. 2016

 

Osvětová beseda Vlčovice pořádá v sobotu 22. října 2016 v kulturním domě ve Vlčovicích 1. kolo OB ligy neregistrovaných hráčů stolního tenisu všech věkových a výkonnostních kategorií s bydlištěm v Kopřivnici, Vlčovicích, Lubině či Mniší. Prezence účastníků probíhá od 8:30 do 9:00 hodin. Začátek zápasů je v 9:00 hodin. Pro účast na této akci je povinná rezervace místa zasláním přihlášky na e-mail: pingpong@centrum.cz a to do pátku 21. října do 20 hodin.

 

Osvětová beseda Vlčovice oznamuje, že tvarůžkové hody proběhnou ve změněném termínu, a to 26. listopadu od 17 hodin.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Obránců míru č.p. 870, 871, 872, 878 a 892 dne 31. října od 8:00 – 11:00 hodin.

 

Myšlenky prvního československého prezidenta T. G. Masaryka po roce opět ožijí v Kopřivnici. Ve čtvrtek 20. října se v Kulturním domě Kopřivnice uskuteční již devatenáctý ročník setkání věnovaného právě této osobnosti. Akce začne v 17 hodin a je na ni srdečně zvána široká veřejnost.

 

Krytý bazén v Kopřivnici bude v den státního svátku v pátek 28. 10. 2016 otevřen pro veřejnost od 10:00 do 19:00 hod.

 

DDm otevře v rámci projektu aktivní senior kreativní dílnu ve čtvrtek 20. Října dopoledne (8.30 – 12.00).

 

Do konce září v našem kraji policisté zaznamenali téměř 7 tisíc nehod, při nichž zemřelo 38 osob. Požití alkoholických nápojů u viníků dopravních nehod bylo zjištěno 333 případech. Srážku s chodcem zaznamenali policisté v 280 případech, z toho bylo 66 s dítětem. Na železničních přejezdech bylo zaznamenáno 23 dopravních nehod. Hlavní příčiny a druhy dopravních nehod zpravidla zůstávají každoročně stejné, vede nesprávný způsob jízdy.

 

Ve 3. čtvrtletí hasiči mají na kontě 56 zásahů, nejčastěji vyjížděli kvůli technické pomoci, to ve 30 případech. Pomáhali u 12 dopravních nehod, za zmínku stojí nehoda z 2. srpna na ulici Čs. armády poblíž autobusových zastávek, kdy došlo k vzájemné kolizi celkem tří osobních automobilů. Jedno z vozidel se po krátké chvilce vznítilo a posléze se dalo samovolně do pohybu. Největší práci však měla naše jednotka koncem září. V neděli, 25. 9. Při požáru v nákupní zoně na ulici Štefánikově, kde byl postupně vyhlášen II. a III. stupeň poplachu a velení zásahu si převzal krajský řídící důstojník Hasičského záchranného sboru MSK. Na místě zasahovalo celkem 17 jednotek požární ochrany. Na místo bylo povoláno i mobilní operační středisko a chemická laboratoř HZS Moravskoslezského kraje k monitoringu ovzduší ve městě. Příčiny požáru jsou zatím stále předmětem vyšetřování policie a k 12. říjnu nebyly známy žádné přesnější informace. Od ledna hasiči pomáhali u 127 technických komplikací u 17 nehod a hasili 25 požárů. V 10 případech se jednalo o planý poplach. Při srovnání posledních 5 let je patrný trvalý nárůst zásahů, oproti roku 2012 se jejich počet zvýšil o 34.

 

Ve čtvrtek 29. září zahájilo na ulici České provoz nové Rodinné centrum, které je svým programem zaměřeno na nejmladší generaci. Program zde najdou jak maminky s nejmenší drobotinou, tak budoucí maminky. Pro větší děti je k dispozici herna a tělocvična. Dvakrát v týdnu funguje miniškolička pro děti od dvou do čtyř let, cvičení zumby pro děti, připravují se kurzy angličtiny pro nejmenší děti, muzikohrátky, cvičení jógy pro malé děti nebo těhotné, přednášky, babymasáže, cvičení pro maminky s dětmi v šátku. Základní nabídka kurzů se pak bude postupně rozšiřovat nebo upravovat podle zájmu.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice