17. 10. 2016

 

Programová nabídka kanálů HBO je od října rozšířena o novou službu – HBO GO. Pod názvem HBO Go je k dispozici online  videotéka s nabídkou stovek hodin pořadů z originální produkce HBO a hollywoodských studií. Abyste HBO GO mohli využívat – stačí vám v podstatě jen připojení k internetu. HBO GO Vám poskytne neomezený přístup k produkci HBO na počítači, mobilu, tabletu, či televizi s připojením na internet. Nabídka videotéky je pravidelně obměňována a doplňována o prémiové tituly. Filmy můžete sledovat bez stahování, bez reklam, v češtině nebo v originálním znění s titulky. A navíc můžete sledovat prostřednictvím internetu i aktuální vysílání programu HBO. Službu HBO GO si  můžete objednat jako samostatnou službu nebo jako součást programového balíčku HBO KINO nebo HBO MAXPACK KINO. Navštivte stránky www.ktkdigi.cz kde se dozvíte další podrobnosti.

 

Upozornění: Návštěvníci beskydských Pusteven se v průběhu měsíce října setkají s pravidelnou odstávkou lanové dráhy. Plánovaná výluka: od pondělí 17. 10. do pátku 21. 10. 2016 – lanovka nejede, od 22. 10. 2016 pojede lanovka do 17:00.

 

Klub Klokan chystá kurs Šijeme si panenku – chvilka bez dětí, 2. část – úterý 18. 10. 2016, v době 15:00 – 18:00.

 

Centrum Balsamina chystá na 18. 10. další díl cyklu  Traumata a vztahy, s lektorkou  Danou Julínkovou od 17.00 a na 19. 10. seminář Očkování v souvislostech od 16.30 – 19.30.

 

Ve středu 19. října v 19:00 hodin se na podiu v KD chystá komediální show v podání souboru Tři tygři.

 

DDM otevře v rámci projektu aktivní senior kreativní dílnu  ve čtvrtek 20. října dopoledne (8.30 – 12.00).

 

Ve čtvrtek 20. října to bude 19 let, co se v Kopřivnici setkávají příznivci a obdivovatelů odkazu prvního prezidenta, T. G. Masaryka.  Diskuzní setkání Myšlenky TGM a současnost se chystá v KD od 17 hodin.

 

Podnik VOP CZ na mezinárodní výstavě FUTURE FORCES EXHIBITION představí unikátní technologie vlastní výroby. Státní podnik VOP CZ z Šenova u Nového Jičína se v tomto týdnu zúčastní FUTURE FORCES EXHIBITION, nejvýznamnější akce v oblasti obrany a bezpečnosti v České republice. Mezi světovými a domácími výrobci zbraní, vojenské techniky, materiálu a služeb z 25 zemí se prezentuje i státní podnik VOP CZ z Šenova u Nového Jičína. Na výstavišti v Praze představí systém UGV TAROS – taktický autonomní robotický pozemní systém pro bojovou a logistickou podporu mechanizovaných, průzkumných a speciálních jednotek. VOP CZ dále představí zbraňovou stanici  MGC 01 určenou především pro kulomet. Jde o unikátní a efektivní řešení palebného systému pro tanky T-72 nebo T-55 a jejich modernizované verze. FUTURE FORCES EXHIBITION se koná ve dnech 19. – 21. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA.

 

Dobročinná výstava nazvaná Panenky pro Unicef  byla od 1. června do 31. srpna k vidění v městské knihovně. Panenky bylo možno adoptovat – tedy zakoupit – v rámci Projektu Adoptuj panenku – zachráníš dítě. Organizace UNICEF pak získané prostředky směřuje na základní očkování dětí v rozvojových zemích.  Ve čtvrtek 6. Října bylo 33 panenek, které se u nás neprodaly, odeslány na adresu UNICEFu.  Celkem u nás bylo adoptováno 14 panenek a zajistili jsme tak očkování 14 ti dětem.

 

Léto bylo rozmarné, průměrné teploty vzduchu byly výrazně nižší než loni. Letošní sezona tak byla pro většinu provozovatelů venkovních koupališť zklamáním, ve srovnání s loňským extrémně teplým létem. Počet koupacích dnů byl v loňském roce sice jen o něco málo vyšší, ale průměrné teploty loni atakovaly hranici 30°C, letos byly okolo 25°C. Statistika koupací sezóny v Kopřivnici za letošní rok také není optimistická, průměrná návštěvnost za posledních deset let se pohybuje mezi 18 až 20 tisíci osob, vloni si zakoupilo vstupenku přes 27 000 lidí, což je dosavadní rekord, letos to bylo pouze 15 000 návštěvníků.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice