19. 11. 2018

Kopřivnická radnice vyhlásila výběrové řízení na pozici tajemníka městského úřadu Kopřivnice. Miroslav Halatin, který v této pozici působil od března 2012, byl 1. listopadu zvolen starostou Frenštátu pod Radhoštěm a od 2. listopadu začal vykonávat své povinnosti v čele tamní radnice. V současné době je výkonem činností tajemníka v plném rozsahu pověřen Josef Solanský, dosavadní vedoucí odboru správních činností. Zájemci o pozici tajemníka mohou zasílat přihlášky poštou nebo doručit osobně na podatelnu Městského úřadu Kopřivnice a to do 29. listopadu letošního roku.

 

Na divadlo: Stalo se před sto lety zve příborský KD, v pondělí 19.11 v 18 hod., dramatizaci událostí konce 1. Sv. války přiveze ochotnický soubor Z kopce do kopce z Libhoště.

 

Lukáš Hejlík a Pavla Dostálová přijedou do Vily Machů s akční groteskou Doppler autora Erlenda Loea, 19. 11. 2018 od 20:30.

 

Den otevřených dveří pořádá VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice v úterý 20. 11. 2018.

 

A v úterý 20.11. pořádá zš. Sv. Zdislavy od 14:00 hod. Jarmark naděje.

 

Vila Machů zve na přednášku Neobyčejná historie, 20. 11. – přednáška Radima Zátopka spojená s projekcí o reklamě Tatry. Od 18 hod.

 

Den technické kariéry se chystá v Kopřivnici v KDK ve středu 21. 11. 2018

 

Krajská veterinární správa pro MS kraj ukončila mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy-moru včelího plodu, které bylo vyhlášeno v loňském roce. Pro včelařskou veřejnost je na internetových stránkách připravena přehledná interaktivní mapa ČR, kde mohou včelaři získat okamžitý přehled o ohniscích moru a ochranných pásmech.

 

ČEZ – upozorňuje na nutnost odstranění a okleštění stromů a porostů v blízkosti elektrického vedení, Které by mělo být provedeno v období vegetačního klidu nejpozději do 31. března 2019. Od 1. listopadu budou zástupci pověřené společnosti čeps kontaktovat vlastníky pozemků, kde stromy a porosty ohrožují bezpečný provoz přenosové soustavy v Kopřivnici.

 

Plošný úklid místních komunikací je v plánu i letos na podzim. Úklid začal v pondělí 12. listopadu na ulicích Pánská, družební a dělnická a bude pokračovat dle klimatických podmínek dle harmonogramu až do 4. prosince. Jednotlivé komunikace jsou s týdenním předstihem označeny. účelem podzimního čištění je odstranění co největšího množství spadaného listí a nečistot z místních komunikací a vyčištění uličních vpustí, aby byla kanalizace schopná i v zimním období odvádět dešťové a tající sněhové srážky. Vozidla, nerespektující zákaz stání, tak, že znemožní provedení úklidu, budou na náklady provozovatele vozidla odtažena.

 

V místních částech se chystají besedy pro všechny, kteří chtějí zlepšit kvalitu svého bydlení a přitom přemýšlí, jak ušetřit na nutných investicích. Besedy budou zdarma a zaměří se na aktuální dotace a realizaci praktických opatření. Besedy budou začínat vždy v 17 hodin. V každé místní části bude beseda zaměřená na jiné téma, a to:

  1. 11 Obnovitelné zdroje energie a kotlíkové dotace/ Lubina, Katolický dům
  2. 11 Dešťovka – jak na úspory vody/ Vlčovice, Kulturní dům
  3. 11 Zateplení, rekonstrukce/výstavba rodinného domu s dotací/ Mniší, Kulturní dům

Všichni účastníci obdrží tištěného průvodce s tipy na úspory a malý originální dárek pro společné rodinné aktivity s dětmi.

 

Sedmnáctý ročník ceny Spokojený zákazník Moravskoslezského kraje, kterou vyhlásilo Sdružení českých spotřebitelů, má svoje vítěze. Záštitu nad soutěží převzal moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák.

Ocenění podnikatelé:

Lenka Fojtíková, Hodslavice, Květinářství Květinka

Petr Slavkovský, Vrbno pod Pradědem, Sklárna Jakub – výroba historického skla

next SALE s.r.o., Třinec, Wilsoor online store – módní značka

Maso V+W, s.r.o., Krnov, Václav Warisch – maso uzeniny

Jaroslava Trzaskaliková, Karviná-Nové Město, STUDIO J.T. pedikúra, ortonyxie – rovnání nehtů, nehtové špony

Moisha Wings s.r.o., Třinec, MOISHA – český výrobce šátků na nošení dětí a nosítek

Stanislav Šimeček, Bolatice, Šimeček – Krby a kachlová kamna

Ing. Jana Vařáková, Bílovec, Knihkupectví Monami – přátelské knihkupectví s kavárnou

Dagmar Kravcová, Město Albrechtice, BARVY LAKY Dagmar

FRONT SECURITY s.r.o., Ostrava-Hrabůvka

Jan Kelar, Klimkovice, Jan Kelar první míza

Josef Kozák – TOUR, Dolní Benešov, CK KOZAK TOUR

Na vínko s.r.o., Ostrava-Poruba, Prodej vína

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice