21. 11. 2018

Město Kopřivnice upozorňuje občany, kteří vlastní nemovitost, jsou v podnájmu na ulicích Dukelská, Sokolovská a Kpt. Nálepky nebo zde podnikají, aby si co nejdříve vyzvedli rezidentní a abonentní karty s platností pro rok 2019. Karty je možné vyzvednout na informacích městského úřadu.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části obce Mniší v úterý 4. prosince od 7:30 – 15:30 hodin a 4. prosince od 8:30 – 16:00 v další části obce Mniší. Další odstávka elektřiny proběhne na ulici Horečkově a Janáčkově také 4. prosince od 8:30 – 15:30 hodin. Podrobnější informace naleznete na www.cezdistribuce.cz nebo na bezplatné lince 800 850 860.

 

Město Kopřivnice ve spolupráci s organizací CI2 a partnery Vás zvou na besedu s názvem „Dešťovka aneb jak na úspory vody?“ dnes 21. listopadu od 17 hodin do Kulturního domu ve Vlčovicích. Další beseda se zaměří na zateplení, rekonstrukci či výstavbu rodinného domu s dotací a proběhne v Kulturním domě v Mniší ve čtvrtek 22. listopadu od 17 hodin. Všichni zájemci o tato témata jak ušetřit a podpořit dobré klima jsou srdečně zváni.

 

Výstavní prostory v kopřivnické knihovně od 31. 10. zaplavily výrobky vyrobené technikou pačwork. Poprvé se tato výstava konala vloni a měla obrovský ohlas. Své práce tu vystavují domácí autorky, absolventky domácích kursů pačvorku, které tomuto umění propadly. Desítky dek, polštářů, prostírání, tašek a dalších výrobků pochází z dílen paní Drozdové, Hajduškové, Huškové, Kahánkové, Kaprálové, Konvičkové, Lichtenbergové, Neuschlové, Polehlové a Urbanové.

 

Centrum Klokan zve na Malou loutková pohádka o perníkové chaloupcem ve čtvrtek 212.11 od 10 hod.

 

Kateřinský jarmark nabídne spoustu dobrot a pestrý program ve čtvrtek 22.11 před zš v Lubině

 

Podzimní seniorské odpoledne. Ve čtvrtek 22. listopadu od 17.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice je pro všechny příznivce tance přichystáno tradiční Podzimní seniorské odpoledne. K poslechu a tanci zahraje skupina Meteor. Vystoupí Street dance z DDM Kopřivnice, hudební souboty z. SZUŠ MIS music Kopřivnice, taneční klub Štramberk.

 

PŘEDNÁŠKA Zvěrolékařka v knihovně III. Má Váš pes či kočka nepříjemný zlozvyk? Na přednášce MVDr. Martiny Lužné, která se uskuteční ve čtvrtek 22. listopadu od 17.00 hod. v Městské knihovně v Příboře se dozvíte, jak je možné vašeho zvířecího kamaráda těchto zlozvyků zbavit.

 

Tvořím, tedy jsem. Přednáška v rámci Divotvůrné Kopřivnice proběhne ve čtvrtek 22. listopadu od 18.00 hod. Literárně hudební zastavení s básníkem a spisovatelem Michalem Čagánkem. Těšit se můžete na pozitivně laděné písně, ukázky z inspirujících knih básní i prózy, povídání o tvorbě i životě. Knihy budou na místě k dispozici k zakoupení.

 

PŘEDNÁŠKA Dominika na cestě jižní Amerikou. Vila Machů ve čtvrtek 22. listopadu od 18.30 hod. pořádá cestovatelskou přednášku Dominiky Gawliczkové. Metr a půl vysoká Dominika na ještě menší motorce se vydává sama napříč Jižní Amerikou z Kolumbie do Uruguaye. Skončí přepadená, v nemocnici, s motorkou na šroubky, uvízne v zasněžených čtyřapůltisícových horách, nahánějí ji rozzuření psi i bouřka na největší solné pláni a ona jede dál jen proto, že si myslí, že se to zlepší. Nezlepší. A čím hůř je, tím víc je jasné, že jedinou obranou je dělat si z toho všeho srandu. Celkově na cestách strávila 10 měsíců, projela 8 zemí a ujela 11 237 kilometrů.

 

FILMOVÝ KLUB: Cesta do hlubin Nového Zélandu, kino Kopřivnice. Komponovaný večer s filmy, maorskou taneční skupinou Whakaari Rotorua, tanečním workshopem a besedou se uskuteční v pátek 23. listopadu od 17.00 hod. v Kinosále Kopřivnice. Během večera budeme míst možnost shlédnout tři dokumenty. V 17.00 hod. nádhera přírody i lidí Nového Zélandu prostřednictvím objektivu České televize v dokumentu Cestopisy v Novém Zélandu. V 18.00 hod. taneční vystoupení, beseda, taneční workshop tance haka, haka v dokumentu Whakaari Rotorua. V 20.00 hod. novozélandský večer ukončí jeden z nejkrásnějších filmů z produkce Nového Zélandu, film Naslepo.

 

Koncert originální opavské blues beatové kapely Expedice Apalucha pořádá Štramberk v kd v 23. 11. 2018 od 18 hod.

 

DDM Kopřivnice zve na Volné hraní deskových her v pátek 23. 11. 2018 od 17 hod. pro děti a dospělé.

 

Festival Lampa sv. Cecílie – to bude velký hudební večer v katolickém domě v pátek 23. 11. 2018 od 16 hod.

 

Ve frenštátském KD se na pátek 23. 11. připravuje Výroční koncert k 10 letům založení orchestru Swingtime Band Martina Svobody, 19 hod.

 

Chystá se už 17. ročník ankety Sportovec roku MS kraje. Návrhy na ocenění sportovců ve vyhlašovaných kategoriích mohou podávat občané, sportovní organizace, krajské sportovní svazy, tělovýchovné jednoty, sportovní oddíly a kluby, obce a města Moravskoslezského kraje. Kategorie jsou rozděleny takto: dospělí, mládež do 19 let, trenéři, družstva, handicapovaní sportovci, objev roku, fair play, síň slávy a Cena hejtmana. Nominovat lze letos nově jednoduchým způsobem prostřednictvím webového portálu, a to nejpozději do 25. listopadu 2018.

Nominace lze podávat na webových stránkách MS kraje.

 

Nové odpočinkové zóny s herními prvky v lokalitách Pod Morávií, Pod Zahradami, K. Čapka a mezi ulicemi Dukelská a Sokolovská měly být dokončeny do konce října, ale zatím je nový mobiliář osazen pouze na sídlišti Pod Morávií. Zpoždění způsobilo odvolání jednoho z účastníků veřejné soutěže. Vítězem se nakonec stala společnost Sport Club z Frýdlantu nad Ostravicí, která akceptovala přání občanů, která zazněla na veřejném setkání o prázdninách. Cena zakázky zůstala na původní částce 877 500 korun. Místa pro odpočinek a trávení volného času rodičů s dětmi by měla být hotová nejpozději do konce listopadu letošního roku

 

Od poloviny září se staví nové záchytné parkoviště na sídlišti Sever poblíž kravína. Dokončeno by mohlo být koncem letošního roku. Zajímavostí je, že plochy pro parkování budou tvořeny zatravňovacími dlaždicemi, které částečně umožní vsakování dešťové vody do vsakovacích boxů, které byly pod parkovištěm instalovány. Toto opatření přispěje k zadržování vody v krajině, což je jedno z opatření, kterým město naplňuje svou Adaptační strategii na změnu klimatu. Zastavěná plocha včetně komunikací a chodníků bude víc jak třináct set metrů čtverečních, samotná parkovací místa jsou navržena na 645 m2 plochy. Součástí stavby parkoviště bude i vybudování neprůhledného oplocení, které oddělí parkoviště od přilehlého areálu kravína. Po dokončení parkoviště s vjezdem z ulice Moravské bude řidičům k dispozici 55 míst a radnice za tuto výstavbu firmě Jankostav zaplatí bezmála 6 milionů korun.

 

Oznámeni o ukončení vysílání nočního bloku Spice, dosud vysílaný v čase mezi 00.00 a 05.00 hod. (CET) na stejné frekvenci jako „Viasat Explore“. S účinností od 1. ledna 2019 – Viasat World z a s t a v u j e vysílání nočního bloku SPICE a   p r o d l u ž u j e   vysílání televizního kanálu Viasat Explore na čtyřiadvacetihodinové vysílání .

 

Soutěž Lady Business už třetím rokem oceňuje výjimečné ženy Moravskoslezského kraje. V kategorii pro ženy podnikatelky letos uspěla Lidmila Kramolišová, spoluzakladatelka a ředitelka Střední odborné školy EDUCA. V kategorii neziskových společností byla nejlépe ohodnocena Sylva Vartová, zakladatelka Mobilního hospicu Ondrášek.  O titul Lady Business se letos ucházelo 25 podnikatelek a 23 zástupkyň neziskových organizací.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice