19. 12. 2011

 

Ve Štramberku se pustí do vnitřní rekonstrukce domu dětí a mládeže. Má se proměnit v moderní společenské a vzdělávací centrum s širší nabídkou aktivit. Bude na to potřeba dotace 5,5 milionů korun, město přidá vlastních 1,3 milionů korun.

 

Sportovní komise při PV OS KOVO Tatra, a. s., Kopřivnice pořádá XI. Ročník turnaje ve futsalu „O PUTOVNÍ POHÁR“, v sobotu 7. ledna 2012 ve SH ZŠ EMILA ZÁTOPKA V KOPŘIVNICI, od 8.00 – 17.00 hodin. Účastníci: GETAFE, FU Kopřivnice, G:T. Trojanovice, VIAGRA Štramberk, KUNA TEAM Frýdek – Místek, PSV Frenštát, L. G. Kopřivnice, RGS Bělotín.

 

TV studio KTK se svými partnery připravilo na vánoční dny komponovaný pořad „Vánoce v kostele svatého Bartoloměje“, ve kterém se na téma Vánoce zamýšlí farář Jiří Ramík a zpívají děti kopřivnických základních škol. Vánoční pořad můžete vidět na programu KTK od 23. 12. 2011 do 30. 12. 2011, premierově v pátek v 18.00 hodin.

 

Přehled vánočních koncertů a výstav:

Pozvánka do Lašského muzea v Šustalově vile na vánoční výstavu z tvorby Jarmily Heimerlové s názvem Paličkovaná krajka.

20. 12. 2011, 17:00 – 19:00 hod. –  KDK: Koncert pěveckých sborů základních škol v Kopřivnici

21. 12. 2011 – Vánoční koncert ZUŠ Zdeňka Buriana, Kopřivnice, velký sál Katolického domu

 

Ve čtvrtek 22. prosince přijedou do Kopřivnice odborníci z Výzkumného energetického centra při Vysoké škole báňské a přímo v centru města budou o 14. hod. všem zájemcům názorně předvádět, co a jak správně spalovat v domácích topeništích. Všichni kolemjdoucí se budou moci zapojit také do osvětových her a soutěží.

 

Přesně před osmdesáti lety otevřeli frenštátští sokoli novou budovu kina ve Frenštátě pod Radhoštěm. Stalo se tak 25. prosince roku 1931. Letos 26. prosince, tedy na Štěpána, si Frenštáčané toto výročí připomenou originálním způsobem. Od devatenácté hodiny začne v kině slavnostní večer. Gratulanti, kteří přijdou frenštátskému kinu popřát, se mohou hned po slavnostním zahájení těšit na divadelní hru Olgy Scheinpflugové „Okénko“, kterou speciálně pro tuto příležitost sehraje  frenštátská divadelní společnost Waterloo. Následuje promítání němého hororového snímku „Kabinet doktora Caligariho“ od režiséra Roberta Wienea z roku 1920. Slavnostním večerem, který se ponese v historickém duchu, bude diváky provázet principál společnosti Waterloo Marin Trubač.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice