20. 12. 2011

 

Kopřivničané mohou kondolovat za Václava Havla. Ve vestibulu kopřivnické radnice mohou občané podepisovat kondolenční listiny za zesnulého Václava Havla. Pietní místo bude zpřístupněno až do pátku, během otevírací doby městského úřadu. Smuteční archy pak budou zaslány na Pražský hrad.

 

Výherní automaty budou v provozu jen 8 hodin denně. Od nového roku bude Kopřivnice účinněji regulovat hazard ve městě – na prosincovém zasedání zastupitelstva byla schválena vyhláška omezující provozování sázkových her pomocí technických zařízení, a to jak místně, tak časově. Cílem je zmírnit negativní dopady na sociální situaci ve městě.

 

 Zastupitelé schválili rozpočet, bude vyrovnaný. Minulý týden schválilo kopřivnické zastupitelstvo rozpočet města na rok 2012. Při porovnání všech zdrojů, včetně přecházejících zůstatků z letošního roku, se všemi plánovanými výdaji je bilance rozpočtu vyrovnaná. Na straně příjmů i na straně výdajů je zhruba 615 milionů korun.

 

Kopřivničané opět dostanou kalendáře. Již šestým rokem vydává Kopřivnice vlastní stolní kalendář, který Kopřivničané získají jako dárek. Distribuce zhruba desíti tisíc výtisků je již v plném proudu a všechny domácnosti v Kopřivnici a v místních částech Lubina, Mniší a Vlčovice by měly kalendář objevit ve svých schránkách do konce letošního roku.

 

Pozvánka na vánoční výstavu. Lašské muzeum v Kopřivnici Vás srdečně zve na vánoční výstavu s názvem Paličkovaná krajka. Nádherné výtvory z dílny paní Jarmily Heimerlové si budete moci v Šustalově vile prohlédnout až do 15. ledna 2012. Informace o dalších vánočních výstavách, koncertech, jarmarku i jiných akcích naleznete v Kalendáři akcí.

  

Nová stanoviště pro kontejnery na tříděný odpad. Díky projektu Živá Kopřivnice přibudou ve městě nová stanoviště kontejnerů na tříděný odpad (papír, plast, sklo a nápojový karton). Hlasujte o jejich nejvhodnějším umístění! Až do 15. ledna 2012 můžete vybírat z třiadvaceti navrhovaných lokalit, případně další vhodná místa pro umístění kontejnerů sami doporučit.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice