19. 2. 2024

Výstava Svět kostiček®. Dům kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm otevírá brány fascinujícímu Světu kostiček®. Do 14. března 2024 je k vidění a hraní expozičně-herní výstava s názvem „Svět kostiček®“, která nadchne malé i velké fanoušky této legendární stavebnice. Hlavním lákadlem výstavy je diorama městečka s vlakovou soupravou. Dále se návštěvníci mohou těšit na filmovou tematiku s robotem Bionicle, světem Elfů, draků, filmovými a pohádkovými postavičkami, Ghostbusters (Krotitelé duchů), auty, parní vlakovou soupravou a sběratelskými skvosty. Zcela jistě zaujmou unikátní modely, např. dům Simpsonových nebo dům z filmu Sám doma. Pro nejmenší je připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek s kostkami Lego® Classic – Basic®, Lego Bionicle a Lego® Duplo®. Návštěvníci si mohou na místě zakoupit i vybrané druhy nových stavebnic Lego®. Výstava je otevřena od úterý do neděle v čase od 9:00 do 17:00 hodin. Výstava Svět kostiček® je skvělým tipem na program pro jarní prázdniny.

 

Na ostravský Beats for Love míří držitel Grammy a nejlepší DJ planety David Guetta. Již za necelých pět měsíců odstartuje jubilejní 10. ročník největšího festivalu taneční hudby ve střední Evropě a pořadatelé oznámili hlavní hvězdu programu. Na Beats for Love přijede držitel dvou cen Grammy, hitmaker a aktuálně nejlepší DJ planety David Guetta z Francie, který proslul především svými housovými hity. Jeho dlouhodobé úspěchy korunují nejen 2 ceny Grammy z celkem 13 nominací, ocenění v American Music Awards nebo 4 prvenství v celosvětové anketě TOP 100 DJs, ale i spousta dalších mezinárodních cen. Britský hudební tandem Chase & Status uvede svou očekávanou show na hlavním pódiu Love stage, stejně tak Hybrid Minds z Anglie, ukrajinská DJ Miss K8 představí svůj set na Empire stage, která bude hostit subžánry hardcore a hardstyle. Stejná stage představí i nizozemského Dr. Peacocka, který se zaměřuje především na žánr frenchcore. Nejen netradiční prostředí a specifická atmosféra areálu Dolní oblasti Vítkovic dělá z Beats for Love jednu z nejunikátnějších akcí festivalové sezóny. Nadcházející ročník festivalu mimo jiné uvede i řadu menších scén a zón včetně pestrého doprovodného programu a konference Talking Beats. Festival Beats for Love proběhne již klasicky v ostravských Dolních Vítkovicích v termínu 3.–⁠6. 7. 2024.

 

Automobilka Tatra Trucks bude prodávat pod svou značkou oleje a maziva, která mají být určená pro její nákladní vozy. Vozy Tatra při své náročné službě potřebují odpovídající péči a servisní zázemí, nově tak bude kopřivnická automobilka distribuovat i vlastní oleje a maziva. Oleje Tatra firma vyvinula ve spolupráci s TotalEnergies, jedním z nejznámějších výrobců maziv. Má se jednat o motorové, převodové i hydraulické oleje, speciálně pro vozy Tatra všech modelových řad. Kontroly budou prováděny pravidelně prostřednictvím laboratorních zkoušek, které bude možné uskutečňovat i přímo u zákazníka. Tatra tak zajistí i to, že její vozy budou při opravách v autorizovaných servisech plněny stejnými oleji a mazivy, s jakými opouštějí výrobní linku.

 

Porodnice v Novém Jičíně za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví České republiky nabízí budoucím rodičům novou edukační brožuru „Průvodce ženy zdravým mateřstvím“. Tato příručka je určena všem nastávajícím maminkám, které se chtějí lépe připravit na období těhotenství, porodu a následné péče o sebe a své novorozené dítě. Brožura je rozdělena do několika klíčových kapitol, které pokrývají vše od předtěhotenské přípravy po období šestinedělí. Brožura „Průvodce ženy zdravým mateřstvím“ je dostupná zdarma v porodnici Nový Jičín a v elektronické podobě. https://nemocnicenovyjicin.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynekologicko-porodnicke/porodnice/nase-sluzby/pred-porodem/ke-stazeni/pruvodce.pdf

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice