19. 4. 2017

 

Z důvodu špatného počasí a nepříznivých předpovědí počasí se akce Pohádkový les, která se měla konat v sobotu 22. dubna od 13 hodin u štramberské kamenárky RUŠÍ.

 

Z důvodu nepříznivého počasí se tradiční oslava Dne Země 2017 přesouvá. Namísto původního termínu 20. dubna se akce uskuteční 16. května 2017 v prostorách parku E. Beneše.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Obránců míru č.p. 239, Na Drahách a Záhumenní dne 21. dubna od 11:15 – 15:00 hodin.

 

Z důvodu čištění místních komunikací a parkovišť bude na místech označených dopravním značením zakázáno stání nebo zastavení motorových vozidel. Vozidla nerespektující dopravní značení budou odtažena.

čtvrtek 20. dubna – ulice Komenského, Pod stadionem, Jirásková, Palackého,     Tyršova, Havlíčkova, Husova, parkoviště pod a nad krytým bazénem

pátek 21. dubna – ulice Štramberská, Hřbitovní, Machová, Alšova, Smetanová

 

VÝSTRAHA ČHMÚ

V týlu tlakové níže se středem nad Maďarskem k nám bude zesilovat příliv studeného vzduchu od severu.

Během středečního dne (19. 4.) zesílí vítr i na ostatním území Moravy a na Českomoravské vrchovině a v nárazech místy překročí 20 m/s (72 km/h). Zároveň se na většině území Moravy a ve Slezsku vyskytnou sněžení nebo sněhové přeháňky, na jihu přechodně i srážky smíšené. Na Českomoravské vrchovině napadne až 8 cm/12 hod. Na severu Moravy a ve Slezsku bude pokračovat místy trvalé a vydatné sněžení.

Zejména na severu Moravy a ve Slezku se budou v důsledku kombinace silného větru a nového sněhu vytvářet od vyšších poloh sněhové jazyky, v hřebenových partiích i závěje. Ve středu večer bude vítr na Moravě a ve Slezsku slábnout. Sněžení na severu Moravy a ve Slezsku zeslábne během noci na čtvrtek (20.4.). Celkem na severu Moravy a ve Slezku napadne až 20 cm, na horách 30 cm, v Jeseníkách ojediněle až 40 cm nového sněhu.

 

Ve čtvrtek 20. dubna se v našem městě uskuteční Sbírka kol pro Afriku. Stará, nepotřebná, neúplná nebo nepojízdná kola se společně s cyklopotřebami budou vybírat u garáží v parku E. Beneše, a to v době od 9 do 18 hodin.

 

V rámci Místního Akčního plánu v Kopřivnici se ve čtvrtek 20. dubna uskuteční v pořadí pátý bezplatný kurz z cyklu rodičovského vzdělávání. Jeho tématem bude příprava správných svačin do školy i do práce. Kurz začne v 16 hodin v prostorách knihovny kulturního domu. Prostory jsou uzpůsobeny tak, aby na něj mohli rodiče dorazit společně se svými dětmi.

 

Ve čtvrtek 20. dubna se sejdou na svém 17. zasedání zastupitelé města Kopřivnice. Sledovat jej můžete od 16 hodin osobně v 10. patře v zasedací místnosti na radnici nebo v přímém přenosu na našem kanálu. Reprízu celého zasedání Vám nabídneme následující neděli od 14 hodin a poté v pondělí 24. dubna od 19 hodin. A nyní stručně z programu zasedání.

Jmenování člena správní rady regionálního muzea v Kopřivnici, návrh smluv na poskytnutí dotací a darů z rozpočtu města v sociální oblasti. Budou předloženy dvě přípravy žádostí o dotaci na rekonstrukci požární zbrojnice pro jednotku SDH Lubina I a Lubina II a prodej nemovitosti na ulici Máchově a ulici Sokolovské, kde dříve sídlil DDM. Jednat se bude dále o výkopu pozemků, potřebných pro výstavbu parkoviště v lokalitě sídliště Sever a projednána by měla být darovací smlouva s římskokatolickou farností Vlčovice, kdy na posledním zasedání zastupitelé schválili příspěvek ve výši 100 tisíc na opravu kostela, který letos v létě oslaví 420 let od svého vysvěcení. Poté budou ještě probrány dotace z programu na podporu mládeže, tělovýchovy a sportu.

 

Zahájení výstavy neformální stolní společnosti Salon kuřpivnických fotografů, která se uskuteční v den, který je pro historii Kopřivnice doposud zcela nevýznamný, tedy v pátek 21. dubna 2017 v 17 h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Cílem této přehlídky je představit výběr děl tuctu milovníků malování světlem, kteří jsou s Kopřivnicí více či méně svázáni svou tvorbou či životem. Výstava potrvá do 18. června a bude přístupná každý den, mimo pondělí, od 9 do 16.

 

Kopřiva vstoupí do své čtvrté dekády. Přes třicet let je s městem automobilů neodmyslitelně spjatá přehlídka netradičních divadel Kopřiva. Kopřiva patří k nejstarším divadelním festivalům v naší zemi. Do Kopřivnice rok co rok na jeviště přiváží netradiční česká i slovenská divadla. Návštěvníkům však nabízí také doprovodný program v podobě koncertů či workshopů. V letošním roce bude Kopřivě s podtitulem Quo vadis, orbis?, která se uskuteční pod patronací Katolické besedy, patřit 21. a 22. duben. „V letošním roce nabídne naše přehlídka devět divadelních představení pěti českých a čtyř slovenských souborů. Ve své inovativní dramaturgii nezapomene ani na ty nejmenší. Jedenatřicátý ročník přehlídky proto odstartuje v pátek 21. dubna pohádkou Babička z vajíčka slovenského divadla Piki v prostorách Kulturního domu Kopřivnice,“ uvedl za organizátory Ondřej Smolka.

Milovníci divadla se mohou těšit na Bratislavské bábkové divadlo, ostravské divadlo Stará aréna, one-man show Jana Horáka v prostorách kostela sv. Bartoloměje, Absintový klub Les z Ostravy a mnoho dalšího. Chybět nebude například multiinstrumentální jazzové trio Prohibition Jass Band autenticky interpretující černošský i bělošský jazz 20. let.

Podrobnější informace k programu přehlídky netradičních divadel Kopřiva naleznou zájemci na webových stránkách www.koprivafest.cz.

 

Léčebna dlouhodobě nemocných Nemocnice Vítkov prochází modernizací. Nová elektrická lůžka, nové matrace či elektrokardiogarf. To je výčet investic, kterých se v posledních měsících dočkala Nemocnice Vítkov. V rámci zkvalitňování služeb pro pacienty prochází zdejší léčebna dlouhodobě nemocných modernizací interiérového vybavení i přístrojů, které umožní dlouhodobě hospitalizovaným pacientům pohodlnější i modernější léčbu.

  

Akce Sportovec města se uskutečnila ve středu 12. dubna od 16 hodin v prostorách kopřivnického kulturního domu. Vybraným sportovcům předal pamětní listy a poukázku na nákup sportovních potřeb starosta Kopřivnice Miroslav Kopečný společně s místostarostou a garantem sportu Lumírem Pospěchem. „Jsme hrdí, že naši sportovci mají úspěchy v nejrůznějších soutěžích a šíří tak dobré jméno našeho města,“ uvedl starosta Miroslav Kopečný.

Mezi oceněnými nechyběli ani trenéři a v letošním roce byla vyhlášena také Sportovní hvězda, kterou se stal známý hokejista a kopřivnický rodák Václav Varaďa. V rámci kulturního programu vystoupil host z Bánovců nad Bebravou a tanečnice ze Základní umělecké školy Zdeňka Buriana. Všichni ocenění, kteří se během setkání všem přítomných představili v předtočených medailoncích, se zapsali do pamětní knihy města Kopřivnice.

 

Ocenění sportovci za rok 2016:

Alexandr Neuwirth (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice)

Martin Skoták (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice)

Radek Váňa (SH ČMS Lubina II.)

Jiří Rohan (ASK Tatra Kopřivnice – kulturistika)

Bao Tran (ASK Tatra Kopřivnice – vzpírání)

Nikola Chovanečková (Sportovní klub Kopřivnice)

Šárka Jadrníčková (Sportovní klub Kopřivnice)

Roman Kučera (Sportovní klub Kopřivnice)

Vendula Schwarzová (Sportovní klub Kopřivnice)

Darek Bartošák (Hockey club Kopřivnice)

Radek Rýpar (Judo Závišice)

Adam Očkovič (Klub házené Kopřivnice)

Hynek Bartoň (Tenisový klub Kopřivnice)

Klára Štěpánová (Figure Skating Club Kopřivnice)

Tomáš Hykel (MFK Frýdek-Místek)

 

Trenér/cvičitel a organizační pracovník:

Ludvík Kašpárek (ASK Tatra Kopřivnice)

René Lakomý (Sportovní klub Kopřivnice)

Libuše Dočkalová (Tenisový klub Kopřivnice)

Dana Rýparová (TJ Sokol Kopřivnice)

Václav Indruch (BK Kopřivnice)

 

Družstvo:

A družstvo stolního tenisu (ASK Tatra Kopřivnice)

 

Sportovní hvězda:

Václav Varaďa (Český svaz ledního hokeje)

 

Ve čtvrtek 20. dubna se v DDM Kopřivnice koná 17. ročník pěvecké soutěže Lubinský zpěváček.

 

Jarní seniorské odpoledne začíná v kulturním domě v 17 hodin.

 

Divadelní spolek Kotouč Štramberk zve v pátek 21. Dubna na závěr divadelní přehlídky s HTK bandem.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice