17. 4. 2017

 

Z důvodu čištění místních komunikací a parkovišť bude na místech označených dopravním značením zakázáno stání nebo zastavení motorových vozidel. Vozidla nerespektující dopravní značení budou odtažena.

úterý 18. dubna – ulice Štramberská, Erbenová, Hřbitovní, Jilemnického, Haškova, Bezručova, Skupova, Wolkerova

středa 19. dubna – ulice Erbenova, I. Šustaly, B. Němcové, Dvořáková, Záhumenní

 

Spolek Katolická beseda pořádá 18. 04. 2017 přednášku sociologa Jana Spousty – Quo Vadis Orbis? (Kam kráčíš světe?). Začátek je v 19:00.

 

Ve čtvrtek 20. dubna se sejdou na svém 17. zasedání zastupitelé města Kopřivnice. Sledovat jej můžete od 16 hodin osobně v 10. patře v zasedací místnosti na radnici nebo v přímém přenosu na našem kanálu. Reprízu celého zasedání Vám nabídneme následující neděli od 14 hodin a poté v pondělí 24. dubna od 19 hodin. A nyní stručně z programu zasedání.

Jmenování člena správní rady regionálního muzea v Kopřivnici, návrh smluv na poskytnutí dotací a darů z rozpočtu města v sociální oblasti. Budou předloženy dvě přípravy žádostí o dotaci na rekonstrukci požární zbrojnice pro jednotku SDH Lubina I a Lubina II a prodej nemovitosti na ulici Máchově a ulici Sokolovské, kde dříve sídlil DDM. Jednat se bude dále o výkopu pozemků, potřebných pro výstavbu parkoviště v lokalitě sídliště Sever a projednána by měla být darovací smlouva s římskokatolickou farností Vlčovice, kdy na posledním zasedání zastupitelé schválili příspěvek ve výši 100 tisíc na opravu kostela, který letos v létě oslaví 420 let od svého vysvěcení. Poté budou ještě probrány dotace z programu na podporu mládeže, tělovýchovy a sportu.

 

SOUTĚŽ KTK a cimbálové muziky Pramínky o 2 x dvě vstupenky na koncert Tady jsme doma v neděli 30. 4. 2017 od 16:00 hodin.

Otázka: Na které základní umělecké škole byly cimbálové muziky Pramínky, Buriánek a Malý Buriánek založeny?

  1. A) ZUŠ Příbor
  2. B) ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm
  3. C) ZUŠ Zdeňka Buriana v Kopřivnici

Výherkyně:

  1. Věra Schrollová
  2. Markéta Jurečková

Vstupenky si můžete vyzvednout v TV studiu na ulici Záhumenní 1152 do 28. 4. 2017, podmínkou je osobní převzetí. Více informací získáte na telefonním čísle 595 179 140 nebo prostřednictvím emailu studio@ktk.cz

 

KDK domluvil zájezd do Městského divadla Zlín na představení ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ. Zájezd se uskuteční v sobotu 13. května 2017. Zájemci se mohou přihlásit v IC Kopřivnice do 22. dubna 2017.

 

Moravskoslezský kraj má jeden z nejlepších turistických webů v zemi. Druhé místo v prestižní soutěži Zlatý erb 2017 obsadil turistický portál Moravskoslezského kraje www.severnimorava.travel. Prosadil se v nabité konkurenci destinačních webů z celé České republiky a umístil se na špičce hned za turistickým portálem Královéhradeckého kraje.

 

Výsledky hlasování pěvecké soutěži KOPRSTAR 2017 byly zveřejněny na JARNÍM KONCERTĚ škol v úterý 11. 4. 777 platných SMS hlasů poslali lidé desítce finalistů Koprstar2017, z toho 168 soutěžícímu s číslem 9. Cenu poroty dostal Robin Gaube s písní Zabili zabili. 23. titul Koprstar získala Pavla Vaculíková. Na 2. místě skončila Dagmar Pešková a 3. Kateřina Dostálová. Do 23. ročníku soutěže se letos přihlásilo 314 dětí, uskutečnilo se celkem 12 castingů na 7 základních, 4 mateřských školách a 1 v DDM. V soutěži MiniKoprstar se utkalo 38 dětí ve 3 kategoriích. Vítězkou se stala Sofie Horehleďová z MŠ Česká.

 

Na 9. dubna bylo plánováno ukončení výstavy Karla Kudery „Kopřivnice v automobilech Tatra“ v galerii v Lašském muzeu. Ovšem vzhledem k nepolevujícímu zájmu návštěvníků se v muzeu rozhodli ještě o dva týdny ji prodloužit. Práce Karla Kudery budou k vidění až do neděle 23. dubna 2017. Pro školy bude také pokračovat také lektorovaný program.

 

Město Kopřivnice jedná s krajem o možné spolupráci při dostavbě domova pro seniory.

 

Největší epidemie posledních let. Na Ostravsku jsou desítky případů spalniček. Vítkovická porodnice kvůli epidemii zavřela. Počet nakažených spalničkami na Ostravsku stále roste. Hygienici v úterý potvrdili, že nemocných už je 45, mezi nimi je 25 dětí a také zdravotníci. Právě kvůli tomu se lékaři a sestry vytipovaných oddělení moravskoslezských nemocnic musí nechat očkovat. Například v ostravské městské nemocnici bude naočkováno zhruba 70 zdravotníků. Obdobně vysoký počet případů tohoto značně nakažlivého virového onemocnění hygienici v posledních letech nepamatují.

Spalničky se šíří od nemocného člověka kapénkami. Inkubační doba, tedy doba od vniknutí původce nákazy do organismu do prvních příznaků onemocnění, je sedm až 18 dnů. Onemocnění začíná horečkou, kašlem, rýmou, světloplachostí a zarudnutím očních spojivek. V ústech na sliznici tváří se mohou objevit bělavé tečky se zarudlým okolím. Čtvrtý až pátý den je pak patrná sytě červená až fialová vyrážka, která se rozšiřuje na obličej, krk, břicho a končetiny. Onemocnění se může komplikovat zápalem plic, zánětem středního ucha, vedlejších dutin nosních nebo zánětem mozku.

 

Radnice získala dotaci na zateplení střediska sociálních služeb na ulici České.

 

TATRA představila limitovanou edici vozů TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT, připomíná 120 let výroby automobilů v Kopřivnici.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice