14. 5. 2017

 

Upozorňujeme občany, že sběrný dvůr na ulici Pánské bude od 14.- 17. dubna z důvodu velikonočních svátků uzavřen.

 

Celorepubliková velikonoční preventivní dopravně bezpečnostní akce. Již tradičně v období velikonočních svátků policisté zvýší svoji přítomnost na cestách. Letos bude celorepubliková velikonoční preventivní dopravně bezpečností akce probíhat od středečního rána až do skončení velikonočních svátků. Snahou policie bude snížit počet dopravních nehod a ovlivnit přetrvávající nekázeň účastníků provozu na pozemních komunikacích. Policisté se zaměří na kontrolu používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, dodržování stanovené rychlosti, na správný způsob jízdy vozidel, dodržování pravidel jízdy, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o silničním provozu.

 

Z důvodu čištění místních komunikací a parkovišť bude na místech označených dopravním značením zakázáno stání nebo zastavení motorových vozidel. Vozidla nerespektující dopravní značení budou odtažena.

úterý 18. dubna – ulice Štramberská, Erbenová, Hřbitovní, Jilemnického, Haškova, Bezručova, Skupova, Wolkerova

středa 19. dubna – ulice Erbenova, I. Šustaly, B. Němcové, Dvořáková, Záhumenní

 

Pionýr Kopřivnice zve všechny děti a rodiče na jarní procházku krásnou přírodou, která se uskuteční v sobotu 15. dubna 2017 od 8.45 hodin, na které budete moci pátrat po studánkách a pramíncích v našem okolí. Za každou nalezenou studánku, nebo pramínek obdrží účastník nálepku s kapkou, kterou si nalepí do své mapy. Sraz je v parku Edwarda Beneše v Kopřivnici a s sebou si vezměte svačinku, pláštěnku, pití. Předpokládaný návrat je kolem 17. hodiny.

 

Vila Machů zve všechny na koncert skupiny The Tree, který se uskuteční v sobotu 15. dubna 2017 v 18. hodin v Kavárně Vila (bývalé loutkové divadlo v Kopřivnici). Na saxofon zahraje Ondřej Klímek, na piano Jan Uvira, na kontrabas Zdeněk Holka a na bicí Daniel Olejník.

 

KINOKAVÁRNA VILA – ANDĚL PÁNĚ 2. Vila Machů zve všechny na promítání neúspěšnějšího českého filmu roku 2016 Anděl Páně 2, které se uskuteční v neděli 16. dubna 2017 od 14. a od 16. hodin v Kavárně Vila.

 

Kulturní dům Kopřivnice zve všechny děti a jejich rodiče na divadelní pohádku s názvem Až na dno mamuta, která se bude konat v neděli 16. dubna 2017 v 15.30 hodin v kinosále Kulturního domu Kopřivnice. „Až na dno mamuta“ je příběh o dvou klucích, jejich věčně upracovaném dědečkovi a zahradě, kde je tak úrodná půda, že by na ní rostly i hrnce, kdyby je někdo zasadil. Zatím se tam ale dějí jiné věci. Projde se po ní celá zoologická zahrada vyčarovaná z kouzelníkova klobouku i oživené prehistorické zvíře. Vyroste na ní keř s brýlemi a pak taky…ale to už nebudeme prozrazovat.

 

VELIKONOCE NA HRADĚ HUKVALDY. Hrad Hukvaldy zve všechny návštěvníky a milovníky historických památek k návštěvě hradu Hukvaldy v neděli 16. dubna 2017 od 9. hodin, kde mohou strávit klidné a pohodové Velikonoce.

Neděle 16. 4. 2017

09.00 – 15.30 stánkoví prodejci

10.00 – 15.00 ukázky výroby cukrové vaty s prodejem

10.00 – 15.00 malování na tváře s výukou

11.00 – 15.00 (s přestávkami) Cimbálová muzika Gajdušek

13.00 – 15.00 ukázky pletení pomlázek

 

Pondělí 17. 4. 2017

09.00 – 15.30 stánkoví prodejci

10.00 – 15.00 ukázky výroby cukrové vaty s prodejem

10.00 – 15.00 malování na tváře s výukou

Po celou otevírací dobu je zajištěno občerstvení.

 

Pustevny oslaví příchod jara akcí Velikonoční neděle na Pustevnách, která proběhne v době mezi 10. a 15. hodinou. Akce určená především rodinám s dětmi slibuje bohatý program. Už po příchodu na vrchol Pusteven, na který se mohou turisté dostat lanovkou, pěšky, na kole nebo autem, je přivítá velikonoční maxi zajíček. Děti se pak odtud mohou vydat na Zajdovu stezku. „Děti, které přijedou lanovkou, obdrží kartu pro absolvování stezky v pokladně lanovky, příchozí z druhé strany si mohou kartičky vyzvednout v horní stanici lanovky za 30,-Kč. V průběhu stezky na ně čeká pět zastávek, na kterých si budou moci namalovat kraslici, naučí se velikonoční říkanky a písničky, vyzkouší si překážkový běh okolo pomlázek nebo se budou trefovat velikonočními vajíčky do košíků. A na závěr stezky na všechny čeká překvapení,“ přibližuje některé ze stanovišť event manažerka Dita Korčák Hrtusová. Celý den doplní na Pustevnách velikonoční jarmark, na kterém si budou moci návštěvníci zakoupit lokální dobroty, perníčky či jarní dekorace.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice