22. 6. 2015

 

Město Kopřivnice opět nabízí do nájmu dva byty o velikosti 2+1. první na ulici Alšově a druhý na Obránců Míru. Oba jsou určen pouze stávajícím nájemcům městského bytu, který tvoří pár mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě, nebo osamocený rodič s dvěma dětmi. Vyplněné přihlášku můžete odevzdávat v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 29. června do 16:00 hodin na radnici, na oddělení bytové správy. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu nejpozději do 29. 6. 2015 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 867 nebo 866.

 

 

21. červen byl Organizací spojených národů vyhlášen Mezinárodním dnem jógy. Jógacentrum v Kopřivnici se k této akci připojuje. Ve středisku na ulici Sokolovské si budete moci zacvičit zdarma podle aktuálního rozpisu kurzů od pondělí 22. 6. do čtvrtka 25. 6. 2015.

 

 

Patrik Bartošák, odchovanec kopřivnického hokeje slaví! V bráně Manchesteru vyhrál Calder Cup – tedy trofej pro vítěze play off hokejové American Hockey League. Pohár je po Stanley Cupu v NHL druhým nejdéle pravidelně udělovaným klubovým hokejovým oceněním na světě. Více v aktuálním Kopřivnickém magazínu!

 

 

Budoucí podoba kopřivnického centra již brzy dostane konkrétní obrysy. Veřejné seznámení se záměrem budoucí revitalizace centra města se uskuteční ve středu 24. června od 16 hodin v konferenční místnosti v 10. patře kopřivnické radnice. Zváni jsou především majitelé a nájemci provozoven v centrální zóně, ale také všichni zájemci z řad místních obyvatel. Realizátoři chtějí slyšet od vlastníků objektů a provozovatelů obchodů, na co by neměli zapomenout. Se záměrem veřejnost seznámí vedení města, pracovníci odboru rozvoje města a zástupci Komise pro architekturu a urbanizmus v čele s architektem Kamilem Mrvou.

 

 

Kopřivničané uctí památku Milady Horákové. Ve středu 24. června v 11 hodin se před Základní školou dr. Milady Horákové v Kopřivnici uskuteční tradiční pietní setkání u příležitosti 65. výročí popravy významné právničky a političky, podle níž se tato kopřivnická škola jmenuje. Atmosféru pietního shromáždění zpříjemní hudební vystoupení žáků školy. Srdečně je zvána veřejnost.

 

 

V Kopřivnici bylo otevřeno nové muzeum automobilů. Od soboty 20. června budou mít milovníci automobilové historie o další důvod víc, aby zavítali do Kopřivnice. Právě v tento den totiž přivítá své první návštěvníky soukromé auto-moto muzeum Oldtimer na ulici Štefánikově. V novém muzeu pana Jaroslava Šerého bude možné obdivovat několik desítek historických vozidel a motocyklů různých značek, včetně řady unikátních exponátů. Otevřeno bude každý den od 10 do 17 hodin. Více informací naleznete na www.automotomuzeum.cz.

 

 

Děti Země –  Klub za udržitelnou dopravu – jsou spokojeny s postupem krajského úřadu v Ostravě. Podařilo se jim prosadit rozsáhlou novou výsadbu dřevin za kácení v trase obchvatu Frýdku-Místku. Krajský úřad Moravskoslezského kraje vydal dne 16. června 2015 povolení ke kácení 143 kusů stromů a keřů na ploše 0,88 hektarů v části trasy budoucího obchvatu Frýdku-Místku, ovšem, oproti původnímu povolení, na základě doporučení Dětí Země, uložil Ředitelství silnic a dálnic ČR vysadit asi pětkrát více dřevin, než je kácených. Tento pro obyvatele Ostravska pozitivní výsledek vznikl po dohodě s investorem, kterému se pro tuto rozsáhlou výsadbu podařilo v okolí silnice R48 a dálnice D1 najít vhodné plochy.

 

 

Do středeční půlnoci svou přihlášku do prvního ročníku soutěže BEST BUSINESS Kopřivnice poslalo 22 kopřivnických subjektů. Mezi přihlášenými je i 7 podnikatelských činností nominovaných přímo obyvateli města Kopřivnice. Nejvíce nominací získala Perma Love Community a Jana Vašicová s půjčovnou kostýmů Kašpárek. Porota během následujících tří týdnů subjekty ohodnotí podle hodnotících kritérií. Po součtu bodů od všech porotců budeme znát TOP5 pro každou kategorii a předběžné pořadí. O finalistech pak rozhodne až Zasedání poroty 22. 10. 2015. Veřejnost mezitím v září vybere svého vítěze, který získá Cenu veřejnosti.

 

 

Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kopřivnice nabízí dva obory vzdělání – EKONOMIKA A PODNIKÁNÍ a STROJÍRENSTVÍ. Uzávěrka přihlášek pro přijímací řízení pro oba obory je pro denní studium 17. 8. 2015. Přijímací řízení proběhne formou pohovoru 25. 8. 2015. Příjem přihlášek pro uchazeče o dálkové studium končí 24. 8. 2015.

 

 

 V rámci Dne sociálních služeb byla slavnostně vyhlášena Osobnost roku 2014 v sociální oblasti. Veřejnost nominovala šest žen, které v našem městě dlouhodobě přispívají ke zlepšení situace seniorů, handicapovaných nebo osob ohrožených sociálním vyloučením. Z následné ankety vzešla jako jednoznačná vítězka paní Zdeňka Galiová, která pracuje v sociální a zdravotní oblasti již více než 30 let, z toho přes 25 let v našem městě. Byla u zřízení Domova pro matky a děti v nouzi Salus, ve kterém od roku 2013 opět pracuje.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice