19. 6. 2015

 

V pátek 19. června oslaví Kopřivnice Evropský svátek hudby. Program je z důvodu nepříznivého počasí přesunut do velkého sálu kulturního domu Kopřivnice.

Hlavním hostem bude skupina Žlutý pes. Evropský svátek hudby. Dopoledne vystoupí zpěváci, sbory a kapely místních základních škol. Odpoledne se pak představí kapely Žlutý pes, Cajon band, Neo Chess Sunny Rock and Roll Band, Sborové studio Permoník a Light & Love. Vstup zdarma!

 

 

Více než tisíc lidí se ve středu 17. června rozloučilo s Josefem Jalůvkou. Vzpomínku na něj odvysílá KTK v kopřivnickém magazínu od pátku 19. června 2015.

 

 

Oznámení o přerušení dodávky pitné vody z důvodu havárie na vodovodní síti v obci Lubina dne 19. 6. 2015 od 8:00 do 14:00.

 

 

ZŠ Lubina slaví v sobotu 115. let od založení školy. Při této příležitosti se koná Den otevřených dveří. Hosté jsou zváni k prohlídce od 9.00-18.00 hodin. V 10:00 hodin proběhne slavnostní akt – ocenění školy titulem Etická škola.

 

 

V sobotu 20. června jste všichni srdečně zváni na multikulturní hudební festival Moment. Na třech scénách se představí asi dvacítka interpretů, přičemž většina vystoupí pod širým nebem v sadu E. Beneše.  Od 12.00 hodin se představí naživo kapely SEA + AIR, Longital, Ille, Njumen, Beata Bocek, Hluční Sousedé a další. Tam budou mimo jiné připraveny nízké lanové aktivity, výtvarný workshop, dětský koutek, malování na obličej, žonglování, ohňová show a další doprovodný program. Chybět nebude ani spousta dobrot a výborného pití. Vstupné bude dobrovolné. Více informací naleznete na www.festivalmoment.cz.

 

 

Štramberk ožije zábavou. V sobotu bude na štramberském náměstí opravdu živo. Konají se zde hned dvě velké akce. První z nich jsou Dny města Štramberka, které nabídnou jarmark, bohatý kulturní program i přehlídku dechových hudeb – Štramberský krpál.

 U příležitosti těchto oslav bude Štramberk hostit také Lašské hry. Třetí ročník putovní akce pro celou rodinu bude probíhat na štramberském náměstí od 10.00 do 22.00 hodin. Těšit se můžete na atrakce pro děti, mládež i dospělé, soutěžní klání představitelů měst a obcí Lašské brány Beskyd a také večerní koncerty skupin Leda tak, Veselá bída, Revival Beatles Collection Band a Fleret.

 

 

18. ročník poloorientačního nezávodního hobby mtb maratónu – Kopřivnického drtiče se koná v sobotu 20. 6. 2015. Prezentace přihlášených závodníků bude probíhat od 6.00 do 7.30 hodin. V 7.30 hodin bude následovat start z Letního stadionu Kopřivnice. Pak už vás čeká celodenní „pohodová“ vyjížďka ve volné přírodě, při které se hledají horské hospůdky a tajné kontroly. Odkázáni jste přitom pouze na mapu, turistické značení a sami na sebe. A pokud jste se nestihli přihlásit na tento jedinečný adrenalinový zážitek, přijďte alespoň povzbudit ostatní závodníky!

 

 

Na hradě Hukvaldy připravili na sobotu setkání hrnčířů. Zváni jsou všichni, kteří se chtějí dozvědět něco o hrnčířském řemeslu i ti, kteří chtějí shlédnout díla na téma Hukvaldy.

 

 

V pátek 19. 6. 2015 můžete zavítat se svými dětmi na pohádkovou hru pro všechny s názvem Svatojánek 2015. Putování pohádkovým lesem kolem řeky Lubiny za svatojánským pokladem startuje od střediska volného času Luna Příbor v 17.00 hodin.

 

 

Od soboty 20. června přivítá své první návštěvníky soukromé auto-moto muzeum Oldtimer na ulici Štefánikově.

 

 V sobotu se od 14:00 hodin bude konat oblíbená akce Myslivecké odpoledne, svatojánské ohně a metání metel na Nábřeží Rudoarmějců v Příboře. Od 16:00 hodin budou připraveny soutěže pro děti, od 18:00 hodin program zpestří hudební skupina TNT a následně v 21:00 hodin dojde k zapálení vater a následnému metání metel přes řeku Lubinu. Vstup zdarma!

 

 

 Letní den pro Kopřivnici se bude konat v neděli na zahradě za Katolickým domem v Kopřivnici. Akci pořádá Katolická beseda Kopřivnice v době od 14.00 do 22.00 hodin.

 

 

Oslava Mezinárodního dne jógy v Kopřivnici. Na Štefánikově ulici poblíž restaurace Mandala bude 21. června od 14 do 18 hodin informační stánek s materiály o józe a občerstvením. V Jógacentru si pak budete moci zacvičit zdarma (podle aktuálního rozpisu kurzů od pondělí 22. 6. do čtvrtka 25. 6.). Jóga se cvičí v Kopřivnici od roku 1981, a to díky aktivitě manželů Zanáškových. Vlastní prostory na Sokolovské ulici jsme získali v roce 1988 a působíme zde dodnes. Naši cvičitelé přispěli k rozšíření jógy v okolních městech a vesnicích. Kurzy jógy navštěvuje asi 300 cvičenců v těchto místech: Kopřivnice, Příbor, Frenštát, Fulnek, Valašské Meziříčí, Štramberk, Mniší, Petřvald, Zašová, Závišice.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice