17. 6. 2015

 

Starosta města svolává na čtvrtek 18. června 2015 6. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16 hodin.

 

 

V pátek 12. června zemřel bývalý kopřivnický starosta a výrazná osobnost místního veřejného života Josef Jalůvka. Poslední rozloučení s dlouholetým starostou se uskuteční ve středu 17. června 2015 v 15 hodin na hřbitově v Kopřivnici. Pro vyjádření soustrasti je ve vestibulu kopřivnické radnice zřízeno pietní místo, kde mohou lidé podepisovat kondolenční listiny. Pietní místo bude zpřístupněno do pátku 19. června, během otevírací doby městského úřadu. Smuteční archy pak budou předány rodině zesnulého

 

 

Se závěrečným účtem města za rok 2014 se můžete seznámit na webových stránkách a na úřední desce. Případné připomínky můžete písemně podávat do 17. června nebo je můžete uplatnit ústně na zasedání zastupitelstva dne 18. června.

 

 

Klub Balsamina zve 17. června od 19:30 na seminář Jóga smíchu s Monikou Havelkovou.

 

 

 17. června pokračuje WORKSHOP O ČAJI s renomovaným čajoznalcem Tomášem Nováčkem – 2. díl – Darjeeling + Ledové čaje: mátemožnost nahlédnout pod pokličku čajové konvičky. Tentokrát se zaměří na čaje ze slavné oblasti Darjeeling a také ukáže přípravu několika vychytaných ledových čajů.

 

 

14. června 2015 proběhla změna autobusových jízdních řádů. V oblasti Novojičínska se ruší spoj 2 linky Frenštát pod Radhoštěm–Kopřivnice–Příbor–Ostrava. Pro posílení dopravy v této oblasti bude spoj 3 linky Kopřivnice–Příbor–Mošnov–Ostrava veden v celé trase Kopřivnice – Ostrava a na lince Nový Jičín–Rybí–Závišice–Kopřivnice se zavádí nový spoj 15 v relaci Nový Jičín – Kopřivnice.

 

 

V pondělí 15. června byla v rámci Dne sociálních služeb slavnostně vyhlášena Osobnost roku 2014 v sociální oblasti v Kopřivnici. Veřejnost nominovala šest dam, které v našem městě dlouhodobě přispívají ke zlepšení situace seniorů, handicapovaných nebo osob ohrožených sociálním vyloučením. Z následné ankety vzešla jako jednoznačná vítězka paní Zdeňka Galiová. Zdeňka Galiová pracuje v sociální a zdravotní oblasti již více než 30 let, z toho přes 25 let v sociálních službách města Kopřivnice.

 

 

Také letos se Kopřivnice připojí k mnoha světovým městům a oslaví letní slunovrat Evropským svátkem hudby. V rámci něj se v pátek 19. června na pódiu před kulturním domem vystřídá několik zpěváků, sborů a kapel různých žánrů. Hlavním hostem bude skupina Žlutý pes. Evropský svátek hudby vznikl počátkem 80. let v Paříži s cílem zapojit mládež do aktivního provozování muziky. Během kopřivnických oslav svátku hudby vystoupí jak místní zpěváci a kapely základních škol, tak profesionální muzikanti ze vzdálenějších koutů republiky.

 

 

Prezentace práce policistů, hasičů, záchranářů, vojáků i příslušníků Vazební věznice Ostrava, čeká návštěvníky již tradičního DNE POLICIE 2015 v prostorách Slezskoostravského hradu v Ostravě dne 20. 6. 2015 od 10 hodin. Jednou v roce může veřejnost zhlédnout nejzajímavější dynamické ukázky speciálních policejních jednotek (zásahové i pořádkové), v podobě ukázek pronásledování ozbrojených pachatelů či zákroku proti skupině výtržníků. Akčnost však diváky čeká i v ukázkách oddělení hlídkové služby, jsou připraveny ukázky použití TASERU. Zákrok proti vězňům provedou příslušníci Vazební věznice Ostrava.

Dětmi velmi oblíbené jsou pak veškeré ukázky služební kynologie a hipologie, které jsou připraveny i v letošním roce. Scházet nebude prezentace vojáků, bojového umění MUSADO i ukázka s názvem – vojenská patrola.

Hasiči budou zachraňovat osoby z výšky pomocí lezecké techniky a jedinečnou souhru práce záchranářů, hasičů i policistů lze spatřit při fiktivní ukázce s názvem dopravní nehoda se zraněnými.

Nejen dynamické ukázky však návštěvníky DNE POLICIE 2015 čekají. V průběhu celého dne lze zhlédnout i statické ukázky speciálního vozového parku, motocyklů, ukázky výstroje a zbraní. Scházet nebude ani vrtulník. V „obležení“ jsou velmi často také kriminalističtí technici, když si návštěvníci na památku chtějí odnést svůj daktyloskopický otisk, případně chtějí proniknout do některého z „tajů“ kriminalistické techniky. Chybět nebude prezentace speciální pořádkové jednotky, zásahové jednotky, dopravní služby, pyrotechnické služby, oddělení hlídkové služby, cizinecké policie, oddělení kriminalistické techniky. Letošní, již jedenáctý, DEN POLICIE nese podtitul „Pohádkový,“ neboť děti mohou soutěžit o knížku „Policejních pohádek.“ Knihu zatím nelze koupit v žádném knihkupectví, návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost rozšířit svou knihovnu o první „Policejní pohádky.“ Soutěž začne v 10.45 hodin a na děti čeká osm soutěžních úkolů. Po jejich úspěšném absolvování obdrží prvních 500 soutěžících „Policejní pohádky.“

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice