15. 6. 2015

 

Soutěž TV HBO o DVD Temný případ:  Nic Pizzolatto je

1/ scénárista Temného případu

2/ režisér Temného případu

3/ herec v Temném případu

 

Odpovědi zasílejte ve tvaru:

VAŠE JMÉNO MEZERA PŘÍJMENÍ MEZERA ODPOVĚD A), B) nebo C)

Prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo

e-mailem: studio@ktk.cz

do pátku 19. června 12:00 hodin.

 

 

TV HBO bude volně vysílat nové řady seriálů Temný případ, Krize a Hráč v pondělí 22. června od 20 do 22 hodin.

 

 

Cestující, kteří využívají autobusovou linkovou dopravu, čeká od 14. června 2015 změna jízdních řádů. dle požadavků měst a obcí a samotných dopravců došlo k optimalizaci spojení, byly zrušeny některé dálkové linky. V oblasti Novojičínska se ruší spoj 2 linky Frenštát pod Radhoštěm–Kopřivnice–Příbor–Ostrava. Pro posílení dopravy v této oblasti bude spoj 3 linky  Kopřivnice–Příbor–Mošnov–Ostrava veden v celé trase Kopřivnice – Ostrava a na lince  Nový Jičín–Rybí–Závišice–Kopřivnice se zavádí nový spoj 15 v relaci Nový Jičín – Kopřivnice. Jízdní řády platné od 14. 6. 2015 jsou uveřejněny na www.portal.idos.cz

 

 

Se závěrečným účtem města za rok 2014 se můžete seznámit na webových stránkách a na úřední desce. Případné připomínky můžete písemně podávat do 17. června nebo je můžete uplatnit ústně na zasedání zastupitelstva dne 18. června.

 

 

Přiblížit veřejnosti život s handicapem a představit služby, které mohou Kopřivničané využít při překonávání nepříznivých životních situací. To jsou hlavní cíle letošního Dne sociálních služeb s podtitulem „Víte, kde a jak pomáháme? Pomáhejte také!“. Zábavně-osvětová akce se uskuteční v pondělí 15. června od 13 do 18 hodin v sadu E. Beneše.

 

 

SmVak Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody. Dne 16. června od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Smetanově, Dvořákově a Štramberské. Dne 17. června od 8:00- 14:00 hodin na ulici Francouzské.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne bude přerušena dodávka elektrické energie dne 15. června od 7:20 – 11:00 hodin  – část obce Mniší a Tichá.

 

Velkoobjemové vany na ukládání objemného odpadu z domácností jsou přistavovány vždy od 15:00 – 18:00 hodin.

  1. června na ulici Obránců míru.

 

 

Pietní akt k výročí M. Horákové se uskuteční 24. června v 11:00 hodin před místní školou nesoucí její jméno.

 

 

Malým větracím otvorem se do provozovny v Kopřivnici vloupal 19letý zloděj z našeho města, který má podmíněný trest odnětí svobody do roku 2017. Více zde: https://www.ktkstudio.cz/policejni-informace/10-6-2015-2/

 

 

 

Třetí ročník tenisového turnaje pro smíšené páry DABL MIX KOPR CITY CUP pro neregistrované hráče se koná v sobotu 27. června 2015 od 8:00 na tenisových kurtech. Přihlásit se můžete do 14. června na webu dablmix.webnode.cz/registrace.

 

 

Starosta města svolává na čtvrtek 18. června 2015 6. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16 hodin.

 

 

Klub Balsamina zve 17. června od 19:30 na seminář Jóga smíchu s Monikou Havelkovou.

 

 

Podnikatelům zbývá pár dní na přihlášení do soutěže. Soutěž o nejlepšího podnikatele Kopřivnice je v plném proudu. Ačkoliv možnost nominovat šikovného řemeslníka, majitele oblíbené restaurace či férového zaměstnavatele již skončila, podnikatelé se ještě stále mohou do soutěže sami přihlásit. Přihlášky lze zasílat do 17. června. O  titul nejlepšího kopřivnického podnikatele roku se mohou ucházet jak drobní živnostníci, tak velké společnosti, začínající firmy i podniky s mnohaletou tradicí. Vítězství jim může přinést nejen prestižní ocenění a zajímavou formu propagace, ale také praktické ceny a nové kontakty. Bližší informace naleznete na stránkách Best Business Kopřivnice bbk.koprivnice.cz/  nebo na Facebooku www.facebook.com/soutezBBK.

 

 

Radnice rozšíří projekt letních brigád pro mladé. Také letos nabídne kopřivnická radnice letní brigádu několika místním studentům. Projekt „Mladí městu Kopřivnici“ bude po kladných zkušenostech z loňska rozšířen a možnost prázdninového přivýdělku dostane až pětadvacet středoškoláků. Brigády se uskuteční ve třech dvoutýdenních turnusech, přičemž první bude probíhat 7. až 17. července, druhý 20. až 31. července a poslední 17. až 28. srpna. Studenty čeká denně šest hodin práce (od 7:30 do 14:00, z toho 30 minut přestávka), jejichž účelem bude především zvelebování veřejných prostranství ve městě, půjde o udržbové práce ve sportovních areálech, natírání zábradlí a městského mobiliáře, úklid dětských hřišť, mytí autobusových zastávek nebo ořez větví v příměstském lese. V případě deštivého počasí pomohou brigádníci například s údržbou v bytových domech města. Studenti se mohou hlásit již od pondělí 15. června od 16 hodin, a to pouze prostřednictvím e-mailu oddeleni.personalni(zavináč)koprivnice.cz. Přihláška musí obsahovat jméno a příjmení, datum narození, adresu trvalého bydliště a název školy, kterou student navštěvuje. Zájemci by měli rovněž uvést, kterému z nabízených turnusů dávají přednost. Možnost vydělat si peníze zkrášlováním města dostane prvních pětadvacet středoškoláků ve věku 16-19 let s trvalým pobytem v Kopřivnici nebo jejích místních částech.

 

 

WORKSHOP O ČAJI v čajovně Mandala  s renomovaným čajoznalcem Tomášem Nováčkem pokračuje 17. 6. 2015– 2. díl – Darjeeling + Ledové čaje: mátemožnost nahlédnout pod pokličku čajové konvičky. Tentokrát se zaměří na čaje ze slavné oblasti Darjeeling a také ukáže přípravu několika vychytaných ledových čajů.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice