12. 6. 2015

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické 12. června od 7:30 – 13:30 hod na ulici Obránců míru.

 

 

Motocyklový klub Forvers Lubina pořádá v sobotu 13. června 4. ročník Moto srazu, zaměřeného především na značky Jawa a ČZ.

 

 

Cestující, kteří využívají autobusovou linkovou dopravu, čeká od 14. června 2015 změna jízdních řádů. Do jejich nové podoby se promítly nejen požadavky měst, obcí a významných zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji, ale i snaha o co nejlepší navázání propojení autobusové a drážní dopravy. Došlo ke zrušení některých dálkových linek.

V oblasti Novojičínska se ruší spoj 2 linky 880664 Frenštát pod Radhoštěm–Kopřivnice–Příbor–Ostrava. I zde mohou cestující pro přepravu využít nahradní spojení jiných linek. Pro posílení dopravy v této oblasti bude spoj 3 linky  Kopřivnice–Příbor–Mošnov–Ostrava veden v celé trase Kopřivnice – Ostrava a na lince  Nový Jičín–Rybí–Závišice–Kopřivnice se zavádí nový spoj 15 v relaci Nový Jičín – Kopřivnice.

Jízdní řády platné od 14. 6. 2015 jsou uveřejněny na https://www.portal.idos.cz/default.aspx?c=7.

 

 

V pátek zavítají do Kopřivnice účastníci charitativní cyklistické tour Na kole dětem, kterou již pošesté povede známý velocipedista a několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. Peleton by měl dorazit kolem 17.00 hodin do centra města před kulturní dům. Po příjezdu pelotonu vystoupí Cimbálová muzika Buriánek ze ZUŠ Zdeňka Buriana.  Cílem projektu Na kolem dětem je poukázat na preventivní význam sportu při výchově dětí a představit veřejnosti stejnojmenný nadační fond, z něhož jsou hrazeny rekondiční pobyty malých pacientů po onkologické léčbě. Letošní 6. ročník cyklotour je naplánován na 3. až 13. června, kdy peloton cyklistů absolvuje jízdu napříč celou republikou a navštíví téměř všechny kraje. K pelotonu se může přidat úplně každý, ať už na kousek, jednu etapu či celou trasu. Mezi účastníky se každoročně objevuje také celá řada významných osobností, úspěšných sportovců a známých tváří. Přidejte se i Vy!

 

 

Páteční den můžete využít k nákupu lokálních surovin. Příležitostí pro vás budou farmářské trhy, které se uskuteční v Příboře i Kopřivnici. V Příboře se jedná o již druhý letošní trh. V době od 8.00 do 16.00 hodin budou na Náměstí S. Freuda prodávat řemeslníci a farmáři z blízkého okolí domácí pečivo, valašské frgály, včelí med, koření, bylinky a sazeničky. Najdete zde také prodej sýrů spojený s ochutnávkou, zeleninové a ovocné produkty a mnoho dalšího.   V Kopřivnici se trh bude konat od 9.00 do 16.00 hodin v centru města před kulturním domem. I zde pořídíte ovoce, zeleninu, pečivo a koláče, těstoviny, maso a uzeniny, mléčné výrobky, sýrové speciality, včelí produkty, čaje, byliny a květiny, koření a mnoho dalšího.

 

 

Taneční středisko Relax pořádá 12. června Kopřivnický karneval aneb V Kopřivnici jako v Riu.

 

 

A v pátek se dále v čajovně Mandala představí divadelní soubor Žluté S.A.K.O.  s adaptací příběhu o Erotovi a Psyché spolu se Záškolní kapelou z příborského gymnázia.

 

 

Den města Frenštát p. R. se koná 12. června od 12:00 hod. na náměstí.

 

 

V sobotu v 10:00 hodin začíná na liščím Mlýně INDIÁNSKÝ DEN PRO DĚTI I DOSPĚLÉ, který končí o den později v 18.00 hodin.

 

 

Jak se žilo a jak bylo v panství Hukvaldském? …dobový program můžete shlédnout od 11.00 do 17.00 hodin. Snadno se tak přenesete do středověku a nasajete atmosféru života našich předků.

 

 

Areál Sokolovny v Příboře nabídne v sobotu od 19.00 hodin Sokolskou noc. Hudební zážitky zprostředkuje hudební skupina TNT, chuťové pohárky potěší guláš, grilované maso či vegetariánský boršč.

 

 

Do Kina Kopřivnice v neděli zavítá pražské Divadlo Elf a přiveze pohádku Plaváček. Představení se odehraje od 15.30 hodin.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice