10. 6. 2015

 

  1. 6. 2015 Festival MOMENT – Podruhé pro každý věk, poprvé v centru Kopřivnice:

Sad Dr. E. Beneše | [árt té kafé] MANDALA | Music club Papaya.

DiscGolf, slackline park, nízké lanové aktivity, dětský koutek, malování na obličej, výtvarný workshop, žonglé, fireshow

 

HLAVNÍ SCÉNA

12:00 – 22:30 vstupné dobrovolné

Sea+Air (DE/GR), Longital (SK), ILLE, Beata Bocek, Hluční sousedé, Njumen, Empty pipen, Žerykovy vločky

 

RANDAL (DJs) SCÉNA

12:00 – 22:00 vstupné dobrovolné

Bruno [Randal], Wencza [Randal], Spooky [DFC crew], Rastamira [GODAI], Phoenix [Bassic Element], Žerďa [Pirate Rude Sound], Raspber [Frogs on Acid] [árt té kafé] MANDALA 12:00 – 19:00 vstupné dobrovolné chillout, vodní dýmky 19:00 – 04:00 vstupné 50 Kč After party: bubnovačka / jam Music Club PAPAYA: 19:00 – 04:00 vstupné 60 Kč Downbelov, Rise Up Phoenix, Blind Man Sees, DJ Sandoz, DJ Tatramat

 

Podobně jako pro všechny základní školy v Kopřivnici i pro žáky základní školy ZŠ a MŠ Kopřivnice na ulici 17. listopadu bylo ve dnech 29. a 30. června vyhlášeno ředitelské volno. Mateřská škola bude v těchto dnech v plném provozu.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie dne 10. června od 7:30- 15:30 hodin v části ulic Dělnické a Panské. Dne 12. června od 7:30 – 13:30 hod na ulici Obránců míru.

 

 

Velkoobjemové vany na ukládání objemného odpadu z domácností jsou přistavovány vždy od 15:00 – 18:00 hodin

  1. června na ulici Příborské.

 

 

Motocyklový klub Forvers Lubina pořádá v sobotu 13. června 4. ročník Moto srazu, zaměřeného především na značky Jawa a ČZ.

 

 

Čajovna Mandala nabízí projekci filmu Comeback 10. června od 18 hodin.

 

 

Farmářský trh se koná na pěší zóně v pátek 12. června. Ve stejný den zavítají do Kopřivnice účastníci charitativní cyklistické tour Na kole dětem. kterou již pošesté povede známý velocipedista a několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. Vystoupí Cimbálová muzika Buriánek ze ZUŠ Z. Buriana. Peleton dorazí na prostranství před KDK v 17:00.

 

 

12. června pořádá Taneční středisko Relax „Kopřivnický karneval aneb V Kopřivnici jako v Riu“.

 

 

A v pátek se dále v čajovně Mandala představí divadelní soubor Žluté S.A.K.O.  s adaptací příběhu o Erotovi a Psyché spolu se Záškolní kapelou z příborského gymnázia.

 

 

Den města Frenštát p. R. se koná 12. června od 12:00 hod. na náměstí.

 

 

O víkendu 6. a 7. června se v Kopřivnici konal 3. ročník akce Kopřivnické dny techniky. Ukázky různých stojů a technických zařízení, prohlídky automobilky, doprovodné atrakce a koncerty přilákaly na zkušební polygon společnosti Tatra Trucks rekordní počet návštěvníků. Hlavní nápor však přišel v neděli, kdy necelou hodinu po otevření bylo parkoviště pro sedm set automobilů zcela zaplněno. Areál je naštěstí velký, takže i pro později přijíždějící vozy bylo parkování v místě konání zajištěno. Mnoho lidí letos využilo také bezplatnou autobusovou přepravu z centra města. Na akci se prezentovalo pětačtyřicet vystavovatelů, kteří svou technikou zaplnili téměř dvojnásobnou plochu než v loňském roce. K vidění byly nákladní automobily, stavební stroje, hasičská auta, jeřáby, traktory, letadlo, autobus, popelářské auto, kropící vůz atd. Menší technická zařízení bylo možné vidět také v prezentačních stanech několika výrobních firem a škol. V doprovodném programu mohli příchozí po oba dva dny obdivovat rádiem řízené modely, projet se v nákladním automobilu Tatra či v obrněném transportéru, proletět se vrtulníkem, vyzkoušet jízdu na motokárách, čtyřkolkách nebo vozítkách Segway a nejmenší se povozili na kolotočích. Letos poprvé mohli lidé nakouknout také přímo do automobilky Tatra Trucks, která na základě podnětů z loňského ročníku vyšla návštěvníkům vstříc a v neděli jim zpřístupnila svou montážní linku. Možnost podívat se, jak se jednotlivé automobilové díly sestavují do finálního výrobku, využily tisíce lidí. Součástí byl také kulturní program, jehož hlavní hvězdy – Věru Špinarovou a Xindla X – sledovaly pod podiem přibližně 3 tisíce fanoušků.

 

 

Dne 11. a 18. června od 8:00 do 22:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Nádražní a Pod Moravií.

 

 

KTK ukončí od 13. července přenos analogových programů BBC World a Óčko. Tyto programy budou šířeny jen v našem digitálním vysílání.  

 

 

Nedělní relace v rozhlase pomohla k vypátrání pohřešovaného, ovšem byl nalezen již bez známek života.

V neděli 7. 6. 2015 krátce po 18 hodině přijali kopřivničtí policisté oznámení o pohřešování 60letého muže z Kopřivnice. Pohřešovaný byl naposledy viděn při odchodu na procházku se psem v sobotu 6. 6. 2015 kolem půl desáté dopoledne. Kopřivničtí policisté vyhodnotili dostupné informace, požádali o pomoc místní dobrovolné hasiče a společně s policisty speciální pořádkové jednotky, psovody a policejními psy propátrávali lokalitu mezi Závišicemi, Štramberkem a Kopřivnicí. Vyhlášením relace se dostala informace také k muži, který policisty upozornil na místo poblíže lesa „Benčák“, kde v odpoledních hodinách viděl odpočívajícího muže podobného popisu. Pohřešovaný byl na označeném místě nalezen, ovšem již bez známek života. Přivolaný koroner potvrdil přirozené úmrtí bez cizího zavinění.

 

 

18. celostátní finále „Helpíkova poháru“ vyhrála hlídka ze ZŠ E. Zátopka ve složení Dominik Loub a Matěj Kahánek s počtem 521 bodů.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice