8. 6. 2015

 

SmVak Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 11. a 18. června od 8:00 do 22:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Nádražní a Pod Moravií.

 

 

Představení s Miroslavem Donutilem „Ptejte se mě na co chcete“ chystá město Štramberk na 9. června v 19 hod. v kulturním domě.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 9. června od 7:40 – 11:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Štefánikově, od 12:00 – 15:00 hodin v části ulic Československé armády, 1. května, Dělnické, Mírové, Na Luhách. Dne 10. června od 7:30- 15:30 hodin v části ulic Dělnické a Panské. Dne 12. června od 7:30 – 13:30 hod na ulici Obránců míru.

 

 

Velkoobjemové vany na ukládání objemného odpadu z domácností jsou přistavovány vždy od 15:00 – 18:00 hodin: 9. června ulici Kpt. Nálepky, 10. června na ulici Příborské.

 

 

Patnáct restauračních podniků získalo v pondělí 1. června status nekuřácké provozovny. Označení certifikátem zvolilo město již vloni, aby tak podpořilo provozovatele restauračních zařízení zajišťující svým hostům zdravé prostředí. Roční platnost vypršela a do nového ročníku se přihlásilo 15 podniků, 5 z nich poprvé.

Cukrárna Harlekýn – provozovna vstřícná rodině

Hotel a restaurace Laguna – provozovna vstřícná rodině

Kavárna Můj svět – provozovna vstřícná rodině

Kavárna-vinárna Kachlovka – provozovna vstřícná rodině

Restaurace Na koupališti – provozovna vstřícná rodině

Restaurant Mandala – provozovna vstřícná rodině

Bar 603 – zákaz kouření v celé provozovně

Bubla City Ranch – zákaz kouření v celé provozovně

Hotel a kavárna Olympia – zákaz kouření v celé provozovně

Jídelna Tatrovanka – zákaz kouření v celé provozovně

OLD Timer Café – zákaz kouření v celé provozovně

Penzion Pod Bílou horou – zákaz kouření v celé provozovně

Pivovar Polivar – zákaz kouření v celé provozovně

Bowling Centrum Kopřivnice – místnost vyhrazená nekuřákům

Pizzeria Olympia – místnost vyhrazená nekuřákům

 

 

Radnice spustila další aukci nepotřebného majetku. Mezi nabízenými předměty lidé najdou vyřazenou techniku, nevyužívaný nábytek. Zájemci však mohou vydražit například hasičský automobil Avia, gymnastické kruhy, žebřiny a další vybavení tělocvičny. Aukce nevyužitého majetku bude na webových stránkách města ukončena ve středu 10. června v 15 hodin.

 

 

Novojičínská policie přijímá policisty. Budou preferováni uchazeči, kteří žijí v okrese Nový Jičín. Podmínkou je středoškolské vzdělání s maturitou, bezúhonnost, fyzická, zdravotní a osobnostní způsobilost.   Veškeré informace jsou pro zájemce dostupné na www.policie.cz. Kompletní informace o přijetí do služebního poměru a přijímacím řízení: https://www.policie.cz/clanek/moznosti-uplatneni-v-policii-ceske-republiky.aspx

email: nj.uo@prc.cz

telefon 974 735 400

 

 

Město Kopřivnice nabízí do nájmu dva byty o velikosti 2+1. první na ulici Alšově je určen pouze stávajícím nájemcům městského bytu, který tvoří pár mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě, nebo osamocený rodič s dvěma dětmi. Druhý byt na ulici Obránců míru je určen všem zájemcům. Vyplněné přihlášku můžete odevzdávat v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 10. června do 16:00 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

 

Student Vyšší odborné školy, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště z Kopřivnice Vladimír Arzt se zapojil do projektu Stavby z vlnité lepenky. Z ekologického obalového materiálu vyrobil vysokou pec. Tématem 9. ročníku soutěže, určené středním stavebním školám, je „Technický div České republiky“. Mezi 26 přihlášenými se dostal do šestice finalistů.  Ti se utkají v závěrečném kole, které se bude poprvé konat v Ostravě. Autoři nejlepších staveb si odtud odnesou ceny v celkové hodnotě 40 tis. Kč.

 

 

 

Víte, že správné třídění odpadu má svůj den v kalendáři? Připadá na 5. června a je od roku 1972 uveden jako Světový den životního prostředí. V tento den by se lidé po celém světě měli alespoň na chvíli věnovat otázce správné recyklace. Ačkoli jej slavíme už více než čtyřicet let, zajímavostí je, že vysloužilá elektrozařízení se třídí a recyklují řádně teprve posledních 10 let.

 

 

Pozvánka na setkání se členy Expedice Živá Afrika  – setkání s členy expedice se u příležitosti 20. výročí proběhne v Muzeu Tatry Kopřivnice v úterý 9. června od 15.00. Zveme na prohlídku interiéru expedičního vozidla a hlavně na africká vyprávění, která s odstupem času získají na exkluzivitě. O expedici vyšly dvě publikace:  Hynek Adámek, Jiří  Hanzelka a Miroslav Zikmund: Živá Afrika a Rudolf Švaříček: Africký deník.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice