5. 6. 2015

 

Student Vyšší odborné školy, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště z Kopřivnice Vladimír Arzt se zapojil do projektu Stavby z vlnité lepenky. Z ekologického obalového materiálu vyrobil vysokou pec. Tématem 9. ročníku soutěže, určené středním stavebním školám, je „Technický div České republiky“. Mezi 26 přihlášenými se dostal do šestice finalistů.  Ti se utkají v závěrečném kole, které se bude poprvé konat v Ostravě. Autoři nejlepších staveb si odtud odnesou ceny v celkové hodnotě 40 tis. Kč.

 

 

Víte, že správné třídění odpadu má svůj den v kalendáři? Připadá na 5. června a je od roku 1972 uveden jako Světový den životního prostředí. V tento den by se lidé po celém světě měli alespoň na chvíli věnovat otázce správné recyklace. Ačkoli jej slavíme už více než čtyřicet let, zajímavostí je, že vysloužilá elektrozařízení se třídí a recyklují řádně teprve posledních 10 let.

 

 

Pozvánka na setkání se členy Expedice Živá Afrika  – setkání s členy expedice se u příležitosti 20. výročí proběhne v Muzeu Tatry Kopřivnice v úterý 9. června od 15.00. Zveme na prohlídku interiéru expedičního vozidla a hlavně na africká vyprávění, která s odstupem času získají na exkluzivitě. O expedici vyšly dvě publikace:  Hynek Adámek, Jiří  Hanzelka a Miroslav Zikmund: Živá Afrika a Rudolf Švaříček: Africký deník.

 

 

Správa sportovišť města Kopřivnice Vás zve k návštěvě letního koupaliště, které v pátek 5. června zahájí letošní sezonu. Provoní doba i cena vstupného zůstává stejná jako v loňském roce.

 

 

Město Kopřivnice Vás zve na Kopřivnické dny techniky, které se budou konat o víkendu na zkušebním polygonu společnosti Tatra Trucks. Přijďe si prohlídnout běžnou i méně známou techniku, svézt se v nákladním automobilu Tatra  nebo se pobavit při koncertech Lo Hrůzové, Věry Špinarové a Xindla X. Více infomací naleznete na webu města nebo na plakátech ve městě.

 

 

Město Kopřivnice vyhlásilo soutěž o nejlepší kopřivnické podnikatele. Jste spokojeni s místní firmou či řemeslníkem? Nezapomeňte se do 9. června nominovat! Více informací naleznete na webu města.

 

 

Nové prostory Galerie IONA, která se nachází na ul. Štefánikova 220 v Kopřivnici, se otevírají příští týden, oficiální vernisáž proběhne 11. června od 17 hodin.

 

 

Rodinné centrum Provázek zve všechny děti a rodiče na Vodnický dětský den, který pořádáme v pátek 5. června od 15:00. Pro rodiče a děti připravujeme zábavnou vodníkovu stezku od Provázku k rybníku na Bochetě. Úkoly budou mokré, zelené, rybičkové, aj. Rodiny si na závěr budou moci u táboráku opéct jimi přinesené dobroty a dospělí vodníci se mohou zúčastnit. Vodnický dětský den je podpořen grantem města Nový Jičín.  Vodnické kostýmy jsou vítány, start je průběžný od 15:00 do 16:30. Na akci navazuje Pivní akademie, která začíná v 17:00. Jedná se o kurz nejen o čepování piva. Pro celý Novojičínský region pořádáme také podpůrné programy pro rodiče dětí s poruchou autistického spektra a pro rodiče dětí s poruchou pozornosti a hyperaktivní děti v pondělí 8. června. Více informací najdete na www.rodinne-centrum.cz.

 

 

Kopřivnický polygon zaplní technika a rozezní koncerty, automobilka Tatra Trucks zpřístupní montážní linku. Chcete se projet nákladním automobilem Tatra nebo obrněným transportérem? Nechat se vynést jeřábem do sedmdesátimetrové výšky? Prohlédnout si zblízka popelářský vůz či hasičské auto? Navštívit montážní linku automobilky Tatra Trucks? Zajít na koncerty Věry Špinarové a Xindla X? K tomu všemu budete mít příležitost následující víkend na Kopřivnických dnech techniky. 3. ročník interaktivní přehlídky techniky s bohatým doprovodným programem se bude konat v sobotu a neděli 6. a 7. června se na zkušebním polygonu kopřivnické automobilky Tatra Trucks.

 

 

V Amfiteátru na Horečkách se  bude konat velký závod nejlepších sportovních dřevorubců, Finále Stihl Timbersports Czech Series 2015, v neděli 7. června 2015. Od 2. června tu probíhá dřevorubecký kemp a v neděli 7. června od 11 hodin začnev Amfiteátru kvalifikační závod mistrovství republiky v dřevorubeckém sportu Stihl Timbersports Czech Series – Finále Frenštát pod Radhoštěm. Na tuto akci má veřejnost vstup zdarma.

 

 

Šlápoty po kopřivnických rozhlednách. V sobotu mezi 9.00 a 10.00 hodinou startuje pochod s názvem „Šlápoty po kopřivnických rozhlednách“. Prezentace účastníků probíhá v Sadu Dr. E. Beneše v Kopřivnici a trasa pochodu vás zavede na Bubla ranč. V cíli se bude zároveň konat Den dětí, takže si vaše ratolesti užijí soutěží a vození na koních.

 A pokud už budete v blízkosti Bezručovy vyhlídky, pořiďte si fotografii a zapojte se do soutěže s Lašskou bránou Beskyd!

 

 

V sobotu zavítá na hukvaldský hrad dvojice kejklířů a komediantů „Komedianti na káře“. Se svou károu naloženou loutkami a kejklováním objíždí štace u nás i za hranicemi a v rámci své poutě si udělají zastávku i na Hukvaldech. Vidět je můžete celkem ve třech vystoupeních. Ve 13.00 a v 16.30 hodin vás čeká žonglérské představení a v 15.00 hodin pohádka Princ Bajaja.

 

 

Od 16.00 hodin se na Náměstí S. Freuda koná 12. ročník Freudova folklorního festivalu. V rámci něj se divákům představí folklórní soubor Ostravička a těšit se můžete také na slavnostní vyhlášení výsledků 19. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže Můj sen – My Dream.

 

 

V neděli se v Chlebovicích u Frýdku-Místku uskuteční sportovní akce s názvem Chlebovický krpál 2015 aneb extrémní běh do vrchu. Hlavní závod má délku 1500 metrů s převýšením cca 200 metrů a vede vesnicí, po sjezdovce až na rozhlednu. Soutěží se v kategoriích děti, složky IZS, obyvatelé Chlebovic a veřejnost. Start je ve 13.00 hodin (děti), 14.00 hodin (členové složek IZS), 14.40 hodin (obyvatelé Chlebovic) a v 15.00 hodin závod veřejnosti.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice