3. 6. 2015

 

Ceny v hodnotě přes 160 000 korun budou rozdány v soutěži Best Business Kopřivnice –  první ročník soutěže vyhlašuje město Kopřivnice a byl odstartován ve středu 27. 5. 2015. Cílem soutěže je podpora podnikavého ducha a podnikatelských nápadů v Kopřivnici a rozšíření spektra a kvality produktů a služeb. O tento titul se mohou ucházet jak drobní živnostníci, tak velké společnosti, Firmy se mohou hlásit samy, nebo je může nominovat spokojený zákazník. Nominace budou přijímány do 9. června.

 

 

Hlasujte v anketě o největších příležitostech města. Lidé mohou posoudit všech osmnáct návrhů definovanýchpři diskusním setkání S námi o všem.  Letos poprvé obsahuje hlasovací formulář také prázdné okénko, kde mohou občané doplnit jeden vlastní návrh, který jim v anketě chybí. Anketní lístky budou od 1. června do 15. července k dispozici na Informacích ve vestibulu radnice, v městské knihovně, vyjdou v Kopřivnických novinách a vyplnit je lze také na internetových stránkách města.

 

 

Kopřivnický polygon zaplní technika a rozezní koncerty, automobilka Tatra Trucks zpřístupní montážní linku. Chcete se projet nákladním automobilem Tatra nebo obrněným transportérem? Nechat se vynést jeřábem do sedmdesátimetrové výšky? Prohlédnout si zblízka popelářský vůz či hasičské auto? Navštívit montážní linku automobilky Tatra Trucks? Zajít na koncerty Věry Špinarové a Xindla X? K tomu všemu budete mít příležitost následující víkend na Kopřivnických dnech techniky. 3. ročník interaktivní přehlídky techniky s bohatým doprovodným programem se bude konat v sobotu a neděli 6. a 7. června se na zkušebním polygonu kopřivnické automobilky Tatra Trucks.

 

 

Město prodává nevyužitý majetek v aukci. Kopřivnice na svém webu 2. Června spustila další aukci nevyužitého majetku. Mezi nabízenými předměty jsou i tentokrát takové, které by za městský majetek považoval málokdo. Kromě pár kousků vyřazené techniky a nevyužívaného nábytku, mohou zájemci vydražit například gymnastické kruhy, žebřiny a další vybavení tělocvičny z bývalé Základní školy Náměstí či hasičský automobil Avia. Fyzioterapeutický přístroj byl donedávna využíván ve středisku sociálních služeb, které si zakoupilo modernější zařízení. Vybavení tělocvičny zase pochází a za jedním z nabízených stolů sedával v minulém volebním období místostostarosta,“ objasnila původ některých předmětů Miroslava Michalská, která má městský majetek na starost. Aukce nevyužitého majetku města se v Kopřivnici konají zpravidla dvakrát ročně, přičemž ta aktuální bude ukončena ve středu 10. června v 15 hodin.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie dne 3. června od 7:15 – 17:15 hodin v části obce Lubina Psinec.

 

 

SmVak Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody 3. června od 8:00 do 14:00 hodin ulice Příborské.

 

 

Do 8. června můžete na radnici podávat připomínky k návrhu obecně závazné vyhlášky o místních záležitostech veřejného pořádku a o stanovení podmínek při pořádání veřejnosti přístupných podniků. Jedná se o sloučení třech vyhlášek, které v současnosti ve městě platí. Návrh zatím neobsahuje změny časů provozů restaurací, kvůli kterým vznikla i nedávná petice. Po vypořádání připomínek bude návrh předložen zastupitelům města, kteří by její znění měli probírat 10. září na svém zasedání.

 

 

Rodinné centrum Provázek zve všechny děti a rodiče na Vodnický dětský den, který pořádáme v pátek 5. června od 15:00. Pro rodiče a děti připravujeme zábavnou vodníkovu stezku od Provázku k rybníku na Bochetě. Úkoly budou mokré, zelené, rybičkové, aj. Rodiny si na závěr budou moci u táboráku opéct jimi přinesené dobroty a dospělí vodníci se mohou zúčastnit. Vodnický dětský den je podpořen grantem města Nový Jičín.  Vodnické kostýmy jsou vítány, start je průběžný od 15:00 do 16:30. Na akci navazuje Pivní akademie, která začíná v 17:00. Jedná se o kurz nejen o čepování piva. Pro celý Novojičínský region pořádáme také podpůrné programy pro rodiče dětí s poruchou autistického spektra a pro rodiče dětí s poruchou pozornosti a hyperaktivní děti v pondělí 8. června. Více informací najdete na www.rodinne-centrum.cz.

 

 

Představení s Miroslavem Donutilem „Ptejte se mě na co chcete“ chystá město Štramberk 9. 6. 2015 v 19 hod. v kulturním domě.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice