1. 6. 2015

 

KTK hledá dobové fotografie z výstavby budovy bývalého městského úřadu (národního výboru),  Anexu nebo ubytovny,  známé pod názvem Včelín, které by ukázaly, jak tato místa kdysi vypadala. Pokud vlastníte takové fotografie, neváhejte a kontaktujte nás na tel. čísle 595 179 140, na el. adrese: studio@ktk.cz  nebo nás s fotografiemi navštivte přímo v naší budově. Každého, kdo nám fotografie zapůjčí k ofocení a k archivaci, odměníme volnou vstupenkou na Rozhlednu Bílá Hora.

 

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie dne 1. června od 7:30 – 15:30 hodin v části obce Lubina. Dne 3. června od 7:15 – 17:15 hodin v části obce Lubina Psinec.

 

 

Představení s Miroslavem Donutilem „Ptejte se mě na co chcete“ chystá město Štramberk 9. 6. 2015 v 19 hod. v kulturním domě.

 

 

Víte, že správné třídění odpadu má svůj den v kalendáři? Připadá na 5. června a je od roku 1972 uveden jako Světový den životního prostředí. V tento den by se lidé po celém světě měli alespoň na chvíli věnovat otázce správné recyklace. Ačkoli jej slavíme už více než čtyřicet let, zajímavostí je, že vysloužilá elektrozařízení se třídí a recyklují řádně teprve posledních 10 let.

 

Lašské hry, coby klání týmů, zastupující města a obce Lašské brány, se chystají na 20. června, jako součást oslav Dny města Štramberku. Týmy budou opět muset potvrdit postřeh, rychlost a fištrón v netradičních disciplínách.

 

 

Novojičínská radnice rozšířila úřední hodiny pro veřejnost. Součástí nového pracovního řádu zaměstnanců úřadu je i upravený etický kodex, který definuje jednání a přístup úředníků ke klientům a spolupracovníkům. Etický kodex je veřejnosti přístupný na internetových stránkách úřadu. Nyní je úřední doba od pondělí do pátku. Dopoledne vždy od 8 do 11 hodin, odpoledne každé pondělí a středu od 12 do 17 hodin, úterý a čtvrtek od 12 d 15 hodin a v pátek od 11,30 do 12 hodin.

 

 

V základní nabídce KTK je nově stanice Barrandov Plus, nový tematický kanál skupiny Barrandov zahájil provoz 16. 5. 2015. Barrandov Plus je kombinovaný kanál přinášející pořady pro děti a dokumentární filmy. Po stanicích TV Barrandov a Kino Barrandov se jedná o třetí kanál pod značkou Barrandov. Stanice je dostupná v základní (volně šířené) nabídce KTKdigi). Televizory umožňují  “ individuální  ladění“, většinou se taková funkce skrývá pod volbou „Manuální ladění“, a podobně. Aby je mohl zkušený uživatel toto provést, tak musí znát alespoň frekvenci onoho multiplexu, ve kterém je zabalen nový kanál. Požadované informace naleznete na stránce www.ktkdigi.cz/navod  („jak-naladit-set-top-boxy-televizory“). ZDE  mimo postupů pro STB a mnohé značky televizních přijímačů naleznete také údaje pro počítačové karty. Jednotlivé MUXy jsou očíslované a obsahuji  potřebné informace pro individuální naladění. Tedy kmitočet v kHz, symbolovou rychlost a způsob modulace QAM. (Barrandov Plus -474MHz, SR 6900, QAM64)

 

 

Ke sledování prestižních sportovních událostí jste zváni na stanicích Sport1 a Sport2, tentokrát je hledáček zaměřen na házenkáře: po lize mistrů budou do programu zařazeny zápasy žen – kvalifikace na MS 2015 v Dánsku a mužská slovenská reprezentace se v rámci kvalifikace na Euro 2016 nejprve utká se Slovinskem a následně pak se Švédy.

Kalendář šampionátu FIA formule 1 pro rok 2015 pokračuje 7. června v Kanadě. 8. Závod sezony se pojede na okruhu v Montrealu a vy můžete sledovat kompletní 3denní zpravodajství včetně komentářů ze zákulisí závodů na programech Sport 1 a sport 2.

TO NEJ z házené na Sport1 a Sport2:

  1. a 31. 5. Liga mistrů EHF / Final Four
  2. 6. MS žen, Španělsko vs Slovensko
  3. 6. Kvalifikace muži, Slovensko vs Slovinsko
  4. 6. MS žen, Slovensko vs Španělsko
  5. 6. Kvalifikace muži, Švédsko vs Slovensko, Makedonie vs Česká republika

 

 

V loňském roce začali v Závišicích budovat cca desetikilometrovou naučnou stezku kolem obce. Jedním z významných zastavení na stezce je vyhlídka na vrcholku Libhošťské hůrky na louce pod mysliveckou chatou. Vyhlídka byla pojmenována po nejznámějším rodákovi Závišic, JUDr. Václavu Hyvnarovi a v pátek 22. května byla za účasti mnoha hostů slavnostně otevřena. První rozhledy při slavnostní přestřižení písky si nenechala ujít téměř stovka hostů, jak místních, tak přespolních. Vyhlídka  je ve výšce 494 m nad mořem, a přetože není příliš vysoko, nabízí se příjemný výhled na okolní kopce.

 

 

Program festivalu Janáčkův Máj nabízí 21 koncertů v 8 městech Moravskoslezského kraje.  Doprovodný program festivalu Janáčkův máj zamíří i do Kopřivnice v rámci vzdělávacího cyklu kultura školám.  Ve středu 24. června 2015 v 8.30 hodin se ve velkém sále KDK chystá představení s názvem HUDBA HROU ANEB CO VŠECHNO DOKÁŽÍ SMYČCOVÉ NÁSTROJE, na kterém se představí Symfonický orchestr Janáčkovy konzervatoře Ostrava. Akce je přístupná i široké veřejnosti.

 

 

V letošním roce liga proti rakovině slavila 25 své činnosti a tradiční květinová sbírka probíhala 13. května. V Kopřivnici příspěvky vybírali jak skauti, tak pionýři a český svaz žen v Lubině a Kopřivnici. Celkově za žluté kvítky měsíčku lékařského označené stříbrnou barvou vybrali 56.404,- korun. Peníze opět budou použity na léčku onkologických onemocnění. V tomto roce se organizátoři zaměřili na nádory reprodukčních orgánů. V současné době je na sbírkovém kontě téměř 15 milionů korun a příspěvky je možné zasílat například formou sms až do konce listopadu.

 

 

Začíná projekt „Daruj krev s Českým rozhlasem“, má přesvědčit hlavně prvodárce. V pondělí 1. června byla zahájena hlavní část dlouhodobého projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“. V letošním roce se tvářemi kampaně stali opět redaktoři, reportéři a moderátoři Českého rozhlasu. Projekt je zaměřený především na prvodárce. Měl by je podpořit a pomoci jim překonat jejich obavy z darování krve. Kampaň potrvá do 22. června. Právě v období projektu je možné darovat krev na většině transfuzních stanic v České republice.  Zájemci se mohou registrovat vyplněním formuláře, kde si mohou vybrat konkrétní lokalitu. Novinkou je v letošním roce aplikace JSEM DÁRCE. Na podporu dárcovství krve zde mohou zájemci vložit svou fotografii nebo použít aplikaci Instagram. Přichystaný je rovněž koncert pro dárce, který se bude ve spolupráci s partnerem projektu Mattoni konat 21. června od 20:00 na Staroměstském náměstí v Praze.

 

 

Na nejvytíženější silnici ve městě dojde od poloviny června k dopravním omezením. Moravskoslezský kraj, jako majitel komunikace, bude rekonstruovat dvou mosty poblíž házenkářského hřiště. Jedná se o most přes Kopřivničku a tzv. Myší díru. Stavební práce by měly být zahájeny v průběhu června a firma má dle smlouvy na opravu mostů 80 dnů od převzetí stavby. Současně se bude opravovat také retardér na ulici Kpt. Jaroše poblíž Olympie a další retardér u Tesca, který město u zhotovitele reklamuje. Slumeko bude v rámci údržby místních komunikací v proběhu jednoho měsíce řešit úpravu dopravního značení na dvou místech ulici Štramberské. Dále se bude budovat nový chodník podél cesty u Házeňáku a rekonstruovat autobusová zastávka ČS armády.

  

 

Do 8. června můžete na radnici podávat připomínky k návrhu obecně závazné vyhlášky o místních záležitostech veřejného pořádku a o stanovení podmínek při pořádání veřejnosti přístupných podniků. Jedná se o sloučení třech vyhlášek, které v současnosti ve městě platí. Návrh zatím neobsahuje změny časů provozů restaurací, kvůli kterým vznikla i nedávná petice. Po vypořádání připomínek bude návrh předložen zastupitelům města, kteří by její znění měli probírat 10. září na svém zasedání.

 

 

Stavba chodníku v Mniší se komplikuje a pravděpodobně se protáhne. To znamená, že nebude ukončena do 30. června. Může za to starý propustek pod cestou na zasypaném mlýnském náhonu a přeložky inženýrských sítí. Dobrou zprávou pro místní obyvatel může být příprava již třetí etapy. Ta by řešila 250metrový úsek od školy do zatáčky směrem na Hukvaldy a vyjde zhruba na 5 a půl milionů korun. Pokud bude Kopřivnice v žádosti úspěšná, mohla by být realizace dalšího úseku chodníku v Mniší zahájena už letos na podzim.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice