19. 7. 2022

Na Zátopkovu sochu se vybralo přes 120 tisíc. U příležitosti letošního 100. výročí narození Emila Zátopka bude v Kopřivnici odhalena Zátopkova socha, na jejíž realizaci mohli přispět všichni běžcovi fanoušci. Výtěžek veřejné sbírky za zachování odkazu slavného kopřivnického rodáka činí 126 335 korun. „Sbírku jsme vyhlásili, neboť několik místních obdivovatelů Emila Zátopka projevilo zájem finančně se na pořízení sochy podílet a podpořit tímto způsobem Zátopkův odkaz. V rozpočtu města máme samozřejmě na sochu vyčleněnou celou potřebnou částku. Vyhlášením sbírky jsme jen chtěli dát lidem možnost zapojit se, pokud to tak cítí. Moc děkujeme všem, kdo do sbírky přispěli. Uvědomujeme si, že finanční situace teď není jednoduchá, a proto si vybrané částky opravdu vážíme,“ řekl starosta Kopřivnice Miroslav Kopečný. Dílo akademického sochaře Jaroslava Brože bude stát přibližně 1,5 milionu korun. Slavnostní odhalení právě v rekonstruovaném centru města je plánováno na 16. září. Informace o všech aktivitách k 100. výročí narození Emila Zátopka v Kopřivnici lze sledovat na webu www.zatopek100.cz.

 

Prodej vyřazených knih-ČÍTÁRNA KNIHOVNY V KULTURNÍM DOMĚ DO 30. SRPNA! Čítárna knihovny v kulturním domě zve na letní prodej knih vyřazených z fondu naší knihovny od 19. 7. 2022 do 30. 8. 2022. JEDNOTNÁ CENA 5,- KČ za kus! Přijďte se třeba i jen podívat – možná objevíte poklad, který vám ve vaší knihovně chybí. Otevřeno je v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v době 7:30-12:00 a 13:00-17:00 hodin.

 

OBEC TICHÁ REKONSTRUUJE VILU SOCIÁLNÍ SLUŽBY KARMEL. KRAJ NA STAVBU PŘISPĚJE PŮL MILIONU KORUN. V obci Tichá na Novojičínsku funguje denní stacionář a domov pro osoby se zdravotním postižením. Budova této sociální služby potřebuje opravit. Zhruba polovinu prostředků obec získala z evropských zdrojů, s finančním krytím pomůže i kraj. Na opravu říms a fasády přispěje půl milionu korun. Denní stacionář a domov pro osoby se zdravotním postižením provozuje v obecní budově Slezská diakonie. Stávající stav objektu je již za hranicí uživatelských standardů. Nevyhovuje stavebně technickým, hygienickým ani požárním normám. Rekonstrukce už byla nutná, vyžádá si zhruba 4,7 milionu korun. Objekt je jednou ze tří Parmových vil vystavěných po 1. světové válce zdejším továrníkem Leopoldem Parmou. Rekonstrukce vily začala letos v dubnu, hotovo by mělo být v příštím měsíci. Po dobu prací jsou klienti dočasně ubytovaní v domově mládeže krajské průmyslovky ve Frenštátě pod Radhoštěm, který ubytování nabízí nejen studentům, ale i veřejnosti. Klienti se do Karmelu vrátí ihned, jakmile to bude možné, nejpozději v srpnu.

 

Transfuzní oddělení Nemocnice Nový Jičín proto pro dárce připravilo na léto pestrou nabídku motivačních akcí. Každý měsíc se dárci účastní soutěže o hodnotné ceny tématické k létu, v červenci na ně čeká výčepní zařízení se soudky s pivem, v rpnu pak LED TV s poukázkami do kina. A létem to nekončí, nebot v září je připraven kávovar. Do vyčerpání zásob pak všichni dárci obdrží nealko nápoj darovaný firmou Kofola či vstupenku do westernového městečka Šikland. Každý měsíc dále probíhá akce zdravotního vyšetření ve spolupráci s Všeobecnou Zdravotní Pojišťovnou. Darovat může každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, proplacení cestovného a parkovného, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice