19. 8. 2013

 

Na Velkém Javorníku byla ve čtvrtek otevřena nová dominanta, 26 metrů vysoká dřevěná rozhledna. Vstup je zdarma a bude otevřená po celý rok.

 

 

Kopřivnická policistka uspěla na světových hrách v Belfastu v Irsku, ze kterých si přivezla dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Šampionát Word Police & Fire Games se uskutečnil od 1. do 10. srpna letošního roku v Belfastu v Irsku. V 56 sportovních odvětvích soutěžilo více než 7 tisíc závodníků z více jak 60 zemí světa.

Jedním ze zástupců české výpravy byla také šestadvacetiletá policistka z Kopřivnice. Reprezentovala nejen sebe, ale také celou českou policii. Její úspěchy byly skvělé. Na plaveckých sprinterských tratích získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Nejen, že ve svých kategoriích vyhrála, ale vytvořila i své osobní rekordy.

Andrea Zátopková je policistkou od roku 2008. Dnem i nocí pomáhá slušným lidem v teritoriu obvodního oddělení Policie České republiky v Kopřivnici. Svůj volný čas věnuje svému příteli, tréninku, studiu a práci s mládeží v plaveckém oddíle v Kopřivnici. „V roce 2014 je ve hře pokus o nominaci na policejní mistrovství Evropy v triatlonu nebo na policejní mistrovství světa v plavání, čemu dám přednost zatím nevím “ – uvedla Andrea Zátopková.

 

 

Od středy 14. 8. 2013 je opět v provozu ledová plocha na zimním stadionu. První bruslení veřejnosti se chystá na poslední prázdninový víkend.

 

 

Město Kopřivnice ve spolupráci s Informačním centrem města Kopřivnice vás zvou dne 25. 8. na projížďku veteránem značky Tatra. Akce se uskuteční od 9:00 do 17:00 hodin. Slevu na jízdném budou moci uplatnit všichni návštěvníci Technického muzea Tatra po předložení vstupenky z muzea ze dne 25. 8. 2013.

 

 

Výstava láká kolemjdoucí do tělocvičny. S možnostmi aktivního trávení volného času seznamuje návštěvníky kopřivnické radnice nová výstava, která byla tento týden instalována v jejím vestibulu. Prostřednictvím desítek fotografií, diplomů či výstřižků z novin přibližuje kolemjdoucím více než dvacetiletou činnost místního oddílu asociace Sport pro všechny. Asociace Sport pro všechny (ASPV) je jedním ze sportovních klubů ASK Tatra Kopřivnice, který se zaměřuje na rekreační nevrcholové sporty.Cílem sportovních oddílů ASPV je zpřístupnit pohybové aktivity lidem jakéhokoliv věku, kteří chtějí upevnit své zdraví a zlepšit kondici, nebo se jen příjemně odreagovat. Výstava bude ve vestibulu radnice k vidění do pátku 6. září 2013. Více informací o činnosti ASPV naleznete na www.aspvkoprivnice.webnode.cz  – případně přímo u cvičitelů.

 

 

První výstava uměleckého kováře Erika Bechného, který se již 4 roky účastní kovářských sympoziích na štramberské Trúbě začala ve čtvrtek 15. 8. 2013. Poté až do 31. srpna budete moci shlédnout originální kované výrobky v galerii v Jaroňkově útulně.

 

 

Kopřivničané dostanou parkovací kotouče zdarma. Nejpozději do konce prázdnin bude v Kopřivnici dokončena instalace značek upozorňujících řidiče na zavedení časově omezeného parkování. V souvislosti regulací, která má řešit nedostatek odstavných míst v centru města, získají všechny kopřivnické domácnosti parkovací kotouče zdarma.Týká se to parkovišť u Alberta, před radnicí a poštou, na ulici Štefánikově před Tatrovankou a poliklinikou, na ulici Hanse Ledwinky a částečně také u kasáren. Regulace však platí pouze ve vyhrazených časech, které se liší v závislosti na provozních hodinách přilehlých obchodů a veřejných budov. Cílem regulace je zabránit blokování parkovišť dlouhodobě odstavovanými vozidly a umožnit pohodlné parkování lidem, kteří si v centru potřebují vyřídit své záležitosti na úřadech, navštívit lékaře či nakoupit. Na distribuovaných kotoučích budou uvedena také přímá telefonní čísla na Městskou policii Kopřivnice a místní obvodní oddělení Policie ČR, na která se mohou lidé obracet v případě dopravních přestupků. Rozdávání parkovacích hodin do kopřivnických schránek proběhne pravděpodobně poslední týden v srpnu. Kotouče lze také zakoupit na Informacích ve vestibulu radnice nebo v městském informačním centru.

 

 

Nejpozději do konce prázdnin bude v Kopřivnici dokončena instalace značek upozorňujících řidiče na zavedení časově omezeného parkování. V souvislosti regulací, která má řešit nedostatek odstavných míst v centru města, získají všechny kopřivnické domácnosti parkovací kotouče zdarma.

 

 

Žáci rekonstruované školy usednou do lavic později. Na základní škole dr. Milady Horákové se v těchto dnech rozbíhají stavební práce, jejichž výsledkem bude výměna oken a kompletní zateplení všech školních budov. Kvůli realizaci energetických opatření usednou žáci této školy do lavic o týden později. Již od 2. září však bude možné využít celodenní provoz školní družiny. Z důvodu rekonstrukce zahájí žáci ZŠ dr. Milady Horákové nový školní rok až v pondělí 9. září v kulturním domě. Prvňáčci a druháci poté zřejmě zamíří do již zrekonstruované části budovy, starší školáci se však budou několik dní učit v náhradních prostorách: „Po dobu dvou týdnů budou učitelé každé ráno čekat na své žáky na dohodnutém místě v blízkosti školy, odkud je odvedou do náhradních učeben. Po výuce je samozřejmě přivedou zpět k naší škole, kde bude již od začátku září fungovat jídelna i družina. V současné době probíhají jednání s řediteli ostatních škol, kteří nám přislíbili pomoc. Celkem se to týká zhruba čtyř stovek dětí, pro které potřebujeme zajistit osmnáct tříd, o náhradních prostorách budou rodiče včas informováni prostřednictvím školního webu. Do nově zateplené školy by se měli žáci vrátit 23. září.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice