21. 8. 2013

 

Nalaďte si ČT:D a ČT art v KTKdigi.  Kabelová televize zahájila 19. 8. 2013 šíření nové programové pozice pro chystaný dvojkanál ČT:D (Déčko) a ČT art. Vysílá v multiplexu spolu s ČT2 HD a ČT sport HD. Pozice ČT:D / ČT art v současné době informuje diváky o chystaném startu dvou nových tematických kanálů – dětského ČT:D a kulturního ČT art.

ČT:D (tzv. Déčko) a ČT art jsou dva nové programové okruhy veřejnoprávní České televize, které zahájí vysílání 31.8.2013. Přes den od 6:00 do 20:00 hodin bude vysílat dětský kanál ČT:D a ve 20:00 hodin začne na pozici Déčka vysílat kulturní kanál ČT art. Programová pozice ČT:D / ČT art je od počátku šířená volně. (426Mhz/SR6900/QAM256)

 

 

Aktuální informace, týkající se složité situace českých občanů v Egyptě – především těm, kteří v zemi musí z pracovních či jiných důvodů ještě setrvat. Situace v Egyptě je vyhrocená. Lidem, kteří zde tráví dovolenou nebo v zemi pracují či studují, a dostanou se do finanční tísně nebo se ve vyostřené situaci nemohou spolehnout na bankovní služby, nabízí pomoc britská společnost Mayzus Financial Services. Prostřednictvím on-line platby přes MoneyPolo mohou občané zaslat peníze svým blízkým z České republiky do Egypta zdarma. Peníze budou mít k dispozici už za čtvrt hodiny po jejich odeslání. MoneyPolo má pobočky ve všech významných turistických letoviscích.

 

 

Zástupci společnosti TEPLO Kopřivnice jako investora a představitelé akciové společnosti HOCHTIEF CZ jako dodavatele dnes slavnostně podepsali smlouvu na realizaci projektu Modernizace CZT Kopřivnice – části Modernizace tepelných sítí města Kopřivnice. Od října letošního roku tak mohou začít práce na modernizaci centrálního zásobování teplem ve zmíněném moravském městě. Během stavby bude vybudováno téměř 14 kilometrů rozvodů předizolovaného potrubí DN 20 – 300, které nahradí současné dosluhující rozvody, a 218 objektových předávacích stanic. Spolu s kvalitní měřicí a regulační technikou zajistí koncovým uživatelům teplo za příznivější cenu už od topné sezóny 2014-2015. Dokončení projektu je plánováno na listopad příštího roku. Projekt, který je spolufinancován z Operačního programu Podnikání a inovace 2007-2013, bude stát 219,5 milionu korun. Dodavatelem projektu je akciová společnost HOCHTIEF CZ, divize Pozemní stavby Morava. Strategickým partnerem projektu Modernizace CZT Kopřivnice je společnost TENZA, a. s., která je jako jeden ze společníků společnosti TEPLO Kopřivnice garantem v technické a ekonomické oblasti projektu.

 

 

Běžkyně Lenka Masná obsadila v Moskvě ve finále závodu na 800 metrů poslední osmé místo. Překvapivá finalistka, která zasáhla do šampionátu jako poslední z českých atletů, když v prvním semifinálovém běhu sice byla až pátá, ale pomohl jí osobní rekord 1:59,56, na své soupeřkypak už nestačila. Zpočátku se Masná držela v popředí, ale nakonec doběhla poslední v čase 2:00,59. Ženy: 800 m: 1. Sumová (Keňa) 1:57,38, 2. Savinovová (Rus.) 1:57,80, 3. Martinezová 1:57,91, 4. Johnsonová-Montanová (USA) 1:57,95, 5. Poistogovová (Rus.) 1:58,05, 6. Wilsonová (USA) 1:58,21, 7. Lupuová (Ukr.) 1:59,79, 8. Masná (ČR) 2:00,59.

 

 

Ve dnech 8. – 11. 8.  se v portugalského Portelu uskutečnilo Mistrovství Evropy juniorů v minigolfu. Kopřivnice měl na této soutěži  dvojnásobné zastoupení. Za národní tým nastoupili Jiří Toman a Ondřej Myšák . Česká chlapecká juniorská reprezentace získala po pětiletém čekání bronzovou medaili.

 

 

Discgolfový klub Bushcraft Kopřivnice hledá hráče a hlavně hráčky na turnaj v Ultimate frisbee, který bude tento víkend v Novém Jičíně.

 

 

Cyklistický klub CONTINENTAL Frenštát p. R. pořádá silniční cyklistický závod s názvem „Velká cena Lašska“. Závod se koná v neděli 25.8.2013 od 10 hod.

 

 

Kopřivnická policistka uspěla na světových hrách v Belfastu v Irsku, ze kterých si přivezla dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Šampionát Word Police & Fire Games se uskutečnil od 1. do 10. srpna letošního roku v Belfastu v Irsku. V 56 sportovních odvětvích soutěžilo více než 7 tisíc závodníků z více jak 60 zemí světa. Jedním ze zástupců české výpravy byla také šestadvacetiletá policistka z Kopřivnice. Reprezentovala nejen sebe, ale také celou českou policii. Její úspěchy byly skvělé. Na plaveckých sprinterských tratích získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Nejen, že ve svých kategoriích vyhrála, ale vytvořila i své osobní rekordy. Andrea Zátopková je policistkou od roku 2008. Dnem i nocí pomáhá slušným lidem v teritoriu obvodního oddělení Policie České republiky v Kopřivnici. Svůj volný čas věnuje svému příteli, tréninku, studiu a práci s mládeží v plaveckém oddíle v Kopřivnici. „V roce 2014 je ve hře pokus o nominaci na policejní mistrovství Evropy v triatlonu nebo na policejní mistrovství světa v plavání, čemu dám přednost zatím nevím “ – uvedla Andrea Zátopková.

 

 

Od středy 14. 8. 2013 je opět v provozu ledová plocha na zimním stadionu. První bruslení veřejnosti se chystá na poslední prázdninový víkend.

 

 

Pouťový program v Kopřivnici před kulturním domem:

Sobota 24. srpna 2013 – od 17.00 hodin – před KDK (za nepříznivého počasí ve velkém sále KDK): BARTOLOMĚJSKÝ VEČER – „Předpouťová“ přehlídka kopřivnických kapel různých žánrů + host: KONDOŘI (country – Kopřivnice), BANDA REBELIA (acoustic hip hop – Kopřivnice), ČERTI (metal – Kopřivnice), IRON MAIDEN REVIVAL (host večera), APERION (heavy metal – Kopřivnice) JAMMY JACK (rock – Kopřivnice/ValMez). Vstup volný.

 

Sobota 24. srpna 2013 – od 10.00 do 17.00 – park Dr. E. Beneše Kopřivnice: STARODÁVNÝ JARMARK: Tematický středověký jarmark s doprovodným programem pro děti i dospělé. Tradiční pouťový starodávný jarmark, letos ve středověkém stylu. Dobové stánky, ukázky řemesel, soutěže, starodávný kolotoč. Hudební skupina Calata. Bohatý doprovodný program (rytířský turnaj, dobové tance, šermířský workshop, balistika,…). Vstup volný.

 

Neděle 25. srpna 2013 – od 15.00 hodin – před KDK (za nepříznivého počasí se program nekoná): PROGRAM K NEDĚLNÍ POUTI. Před KD Kopřivnice. Koncert Městského dechového orchestru Kopřivnice, pouliční divadlo – vystoupení Divadla Kvelb s hrou Uličnickej blázinec. Vstup volný.

 

Město Kopřivnice ve spolupráci s Informačním centrem města Kopřivnice vás zvou dne 25. 8. na projížďku veteránem značky Tatra. Akce se uskuteční od 9:00 do 17:00 hodin. Slevu na jízdném budou moci uplatnit všichni návštěvníci Technického muzea Tatra po předložení vstupenky z muzea ze dne 25. 8. 2013.

 

 

Sbor dobrovolných hasičů Vlčovice zve na hasičský den pro děti a dorost, který se uskuteční v sobotu 24. srpna ve 14:00 ve Vlčovicích v prostorách centra Kopretina (za hasičskou zbrojnicí). Připraveny jsou zábavné i soutěžní disciplíny nejen pro děti, uvidíte i zadržení pachatele policejním psem. Pro všechny účastníky soutěží je připravena odměna, bohaté občerstvení zajištěno a vstupné je dobrovolné. Za nepříznivého počasí se akce přesune na nový termín.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice