19. 8. 2020

Závěrečný koncert k celoprázdninové akci. Celoprázdninový projekt Někdo ven??? vyvrcholí v pátek 21. srpna závěrečným koncertem. Na louce za Šustalovou vilou v sadu E. Beneše se v 18 hodin představí mladá rocková kapela Nevím z Pustějova, kterou o dvě hodiny později vystřídá Team Revival Martin ze Slovenska. Kapela Nevím má za sebou spoustu veřejných vystoupení a úspěchů. V roce 2004 byli předskokani Kabátu na turné Dole v dole. O rok později se zúčastnili putovního festivalu Pink Panther Fest s kapelami Support Lesbiens, Doga, Krucipüsk, Škwor a Kabát. Team Revival Martin je první slovenský revival kapely Team a Paľa Habery. Jejich hudební produkce je tak založená na největších hitech této legendární kapely. „Koncertům budou od 16 hodin předcházet workshopy parkuru a pole dance a netradiční hry, které zajistí ASK Tatra Kopřivnice, oddíl SPV. Náctiletí, kteří se zúčastňovali čtvrtečních akcí 6. ročníku Někdo ven???, a prokáží se na akci minimálně pěti různými náramky projektu, dostanou dárek.

 

Tradiční Bartolomějskou poutí ožije Kopřivnice během následujícího víkendu 22.-23. srpna, kdy adrenalinové atrakce lunaparku doplní spousta prodejních stánků, starodávný jarmark, koncerty, divadelní představení a další doprovodné akce. Na starodávném jarmarku v sadu E. Beneše, který se v sobotu uskuteční od 10 hodin, návštěvníci naleznou pestrou nabídku jarmarečního zboží od ručně vyráběných šperků, výrobků ze dřeva, keramiku, přírodní kosmetiku a mnoho dalšího. Bohatý program je určen zejména pro děti, které se mohou povozit na historickém kolotoči nebo na živém koníkovi. Nebude chybět ani malování na obličej a další doprovodné atrakce. O stylový hudební doprovod se tentokrát postará Cimbálová muzika Poštár a o pohádkové zpestření Divadlo Kozlovice (v 11 a ve 13 hodin).

Bartolomějský večer odstartuje na louce za Šustalovou vilou od 16 hodin vystoupení skupiny Dolls In The Faktory, Fast Food Orchestra a The Atavists. O vyvrcholení večera se postará kopřivnická rocková kapela Menuet.

V neděli 23. srpna dopoledne bude pouťový kulturní program pokračovat v sadu E. Beneše vystoupením hudební skupiny Devětsil s dobovou hudbou a Divadlo Koloběžka (v 11 a ve 13 hodin). Odpoledne se tradičně představí od 15 hodin promenádním koncertem Městský dechový orchestr Kopřivnice, který od 17 hodin vystřídá kopřivnické hudební seskupení Alfa Band.  Starodávný jarmark bude probíhat po oba dny a poprvé se koncerty uskuteční v novém prostředí na louce nad Šustalovou vilou.

 

K Bartolomějské pouti v Kopřivnici neodmyslitelně patří tradiční projížďky v automobilových veteránech značky Tatra. V neděli 23. srpna mohou zájemci jízdu vyzkoušet v době od 9 do 17 hodin. Nástupním místem bude parkoviště naproti Technickému muzeu Tatra, kde zájemce uvítá modrý stan s logem města. Z toho důvodu bude parkoviště pro veřejnost uzavřeno. Trasa projížďky povede po ulici Záhumenní směrem na Štramberk, u Palárny se stočí na ulici Štramberskou a přes ulici Kpt. Jaroše se vrátí zpět na místo odjezdu. Nevšední jízdu si bude možné užít za 60 korun. Pro zájemce budou k dispozici čtyři historické automobily. Potvrzena je Tatra 603, 613 a otevřené hasičské auto.

 

Divotvůrna v Kopřivnici připravila náhradní termín k uskutečnění  programu Divotvorného bylinkového víkendu s bylinářem Vláďou Vytáskem. Původně se měl tento kurz konat již v dubnu. Nově byl zvolen téměř podzimní čas 4.-6. září 2020. Přihlášky jsou připraveny na stránkách www.divotvurna.cz. Přivítejte blížící se podzim v kruhu bylinářů, podniknete mnoho procházek a dozvíte se, které rostlinné bytosti rostou v našem bezprostředním okolí a s jakými neduhy a bolestmi nám mohou pomoci. Připravíte těla i duše na období přicházejícího podzimu a zimy.

 

Pozvánka do Štramberku:

  1. září – město Štramberk a SSŠ Allegros pořádají XXII. Šermířské klání s dobovým jarmarkem a ochutnávkou burčáku.

Zahájení v 10 hodin historickým průvodem od základní školy. Program na náměstí: skupiny historického a scénického šermu, dobové hudby a tance, sokolnictví, šermířské příběhy a pohádky, velká ohňová a LED UV show. Vstupné dobrovolné.

  1. – 6. září – Černá řemesla na hradě: Sympozium uměleckých kovářů a tavba železa na dolním nádvoří hradu. V neděli 6. 9. od 15 hodin kapela Zdendalele Band.

 

Se Sokolem v kondici – nová klubovna Sokola Štramberk, Zauličí (vedle Sokolovny). VSTUP ZDARMA

  • čtvrtek 20. 8. 2020     9:00 hod.        Krční páteř a stres
  • středa 26. 8. 2020       9:00 hod.        Hrajeme si s pamětí
  • čtvrtek 3. 9. 2020       9:00 hod.        Mýty a legendy o lidském těle
  • čtvrtek 10. 9. 2020     9:00 hod.        Jak se správně stravovat?
  • čtvrtek 17. 9. 2020     9:00 hod.        Ruka – nejčastější problémy
  • čtvrtek 1. 10. 2020     9:00 hod.        Artróza s překvapením 🙂
  • čtvrtek 15. 10. 2020   9:00 hod.        Nohy v hlavní roli

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice