21. 8. 2020

Starosta města svolává 12. zasedání zastupitelstva na čtvrtek 27. 8. od 16 hodin do 10. patra radnice. Na programu je rekonstrukce Rady města Kopřivnice.

 

Pozvánka na středu 26. 8. 2020 v 18 hodin do Katolického domu na přednášku Václava Veselského, dominikána a studenta teologie –  Hvězdy (ne)lžou. Přijďte si poslechnout různé názory  na astrologiii v proměnách času a církevních dějin.

 

Občané Kopřivnice podali 15 návrhů do participativního rozpočtu, Komise PZM a MA21 doporučila zařadit šest KO-PROJEKTŮ k následnému veřejnému hlasování.¨

 

Lidé cestující vlakem se dočkají zvýšeného komfortu, na trati mezi Studénkou a Veřovicemi se modernizovanými motoráky lidé poprvé svezou v září.

 

S rekonstrukcí vlakového nádraží poblíž polikliniky se zřejmě nebude čekat na plánovanou elektrifikaci trati. Plány rekonstrukce prezentovala Správa železnic.

 

Předposlední akce v rámci projektu Někdo ven, se uskuteční v pátek 21. srpna od 16.00 hod. v Sadu E. Beneše. Od 16.00 hod. si vyzkoušíte parkour, pole dance i netradiční hry. V 18.00 hod. vystoupí kapela NEVÍM a od 20.00 hod. zahraje skupina TEAM REVIVAL MARTIN. Nebuď doma, přijď na akce, sbírej náramky s logem a za 10 různých se staň na konci prázdnin VIP hostem na koncertě kapel NEVÍM a Team Revival. Veškeré podrobné informace naleznete na Facebooku Někdo ven???.

Tradiční Starodávný jarmark se uskuteční v sobotu 22. srpna a neděli 23. srpna v Sadu E. Beneše. Pestrá nabídka jarmarečního zboží (ručně vyráběné šperky, výrobky ze dřeva, keramika, přírodní kosmetika a mnoho dalšího) s bohatým programem. Děti se mohou povozit v historickém kolotoči a ty větší pak sveze koník. Malování na obličej.

 

Příborský Sokol Šlap. 7. ročník rekreační cykloturistické akce proběhne v sobotu 22. srpna od 8.30 hod. Od 14.00 hod. živá hudba k tanci i poslechu. Slosovatelné startovné 100 Kč. Každý účastník obdrží poukázku na občerstvení a malý dárek.

 

Dětský den. V sobotu 22. srpna od 14.00 hod. v zahradě komunitního centra Vlčovjan. Čekají na vás soutěže pro děti i dospělé, doprovodný program. Odměna pro každého účastníka. Bohaté občerstvení. Za deštivého počasí se akce nekoná.

 

Strašidelný hrad Hukvaldy. Výborným místem, zahaleným tajemnem, opředený kouzly a mýty je hrad Hukvaldy, který můžete navštívit v netradiční otevírací době. A to v sobotu 22. srpna od 19.00 hod. Hrad otevře svou bránu speciálně pro Vás! Vydejte se na strašidelnou noční prohlídku hukvaldského hradu. Nebudou chybět ukázky šermířských soubojů, pohádek a ohňová show s krampus čerty. Více na Hrad Hukvaldy.

 

Bartolomějský večer v Kopřivnici. Hudební odpoledne a večer na koncertní louce za Šustalovou vilou, proběhne v sobotu 22. srpna od 16.00 hod. Vystoupí frýdecko-místecká poprocková kapela Dolls in the factory. Za nimi hned přijedou nomádi tuzemských i zahraničních dálnic, Fast Food Orchestra, kteří rozváží reggae a ska rytmy po klubech i festivalech. Na pódium se objeví také The Atavists, rocková čtveřice pocházející z Hradce Králové, která uspěla v kategorii Objev roku vcenách Anděl 2019. Cenu si za album Lo-Fi Life odnesla i v žánrové kategorii Rock. Na závěr večera se představí kopřivnická rocková kapela Menuet.

 

Tradiční projížďky ve veteránech značky Tatra. Už po čtrnácté obohatí letos kopřivnickou pouť projížďka ve veteránech značky TATRA. V neděli 23. srpna od 9.00 do 17.00 hod. Začátek a konec projížďky je na malém parkovišti naproti vstupu do technického muzea v Kopřivnici. Jedna jízda 60 Kč / osoba.

 

Pouťová neděle v Kopřivnici. Nenechte si ujít příjemné nedělní odpoledne v rytmu místních kapel v sadu E. Beneše.  Od 15.00 hod. zahraje Městský dechový orchestr Kopřivnice a v 17.00 hod. kapela Alfa Band. 

 

KONCERT: Kouzlo příborských varhan. Římskokatolická farnost Příbor pořádá v neděli 23. Srpna od 18.00 hod. koncert Barokní hudby v klášterním kostele sv. Valentina. Zazní skladby J. S, Bacha, D. Buxtehudeho. J. Haendla a dalších. Vstupné dobrovolné. 

 

Na start XI. ročníku Větřkovického triatlonu se v neděli 23. srpna 2020 v 10 hodin na hrázi Větřkovické přehrady postaví 200 jednotlivců včetně štafet. Závodníci ve čtyřech kategoriích překonají 600 metrů plavání, 20 kilometrů jízdy na kole (ženy poloviční vzdálenost) a běh 3,5 kilometrů. „Letos jsme u jednotlivců na čísle 150 museli udělat stop stav, aby kumulace závodníků nebyla velká. Navíc jsme úplně upustili od charitativního projektu triatlonu a nechali pouze jeho sportovní rozměr,“ uvedla za pořadatele Marta Kozinová s odůvodněním, že výtěžek z každého ročníku byl v minulosti věnován nějaké potřebné organizaci. „Jejich zástupci přišli podpořit sportovce a tím se nabalovalo množství diváků. Tomuto jsme se letos chtěli vyhnout,“ dodala Marta Kozinová. K dalším změnám, které si vynutila epidemiologické situace, patří omezení propagace, kdy organizátoři nevyvěšovali plakáty, pouze aktualizovali webové stránky. Chybět při jedenáctém ročníku Větřkovického triatlonu bude tombola pro závodníky a tradiční občerstvení po závodě. „Jsme rádi, že se nám přes všechny problémy s koronavirovou nákazou podařilo akci zachovat. Protože po soutěžích tohoto typu je letos velký hlad a závodníci jsou rádi, že si mohou změřit svoje síly s konkurencí,“ doplnila Marta Kozinová.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice