19. 9. 2011

Kopřivničtí policisté prošetřují případ přečinu krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachatel se vydával za falešného elektrikáře. V pátek 16. září krátce před devátou hodinou dopoledne zazvonil u bytu ženy v Kopřivnici na ulici Alšova a uvedl, že v domě provádí opravy elektroinstalací. V bytě rozsvítil všechna světla a požádal důchodkyní, aby zapnula v kuchyni žehličku. Následně využil její chvilkové nepozornosti a zmocnil se její kabelky. Majitelce způsobil škodu přes sedm set korun. Téhož dne byla kabelka, ve které scházely peníze, nalezena v travnatém porostu na ulici Záhumenní v Kopřivnici. Jednalo se o muže ve věku kolem 50 let, výšky 165 centimetrů, štíhlé postavy, vlasy krátké rovné hnědé, vousy měl takzvané strniště. Zvláštním znakem byl hubený propadlý obličej, pravděpodobně mu scházely některé zuby. Oblečený byl v ošuntělém oděvu, nejednalo se však o montérky. Muž mluvil plynule česky, bez přízvuku. Jakékoliv informace k pachateli lze sdělit na kterékoliv policejní služebně nebo na lince 158. Občané mohou volat i přímo kopřivnickým policistům na telefonní číslo 974 735 731.

 

Akce „Rozhled“zaměřená na kontrolu cizinců proběhla na území Moravskoslezského kraje 17. A 18, 9. 2011. Byla součástí celorepublikové akce zaměřené zejména na odhalování nelegálního pobytu cizinců a s tím souvisejícího protiprávního jednání spočívajícího v porušování zákona o pobytu cizinců na území České republiky. Do akce se zapojilo bezmála 100 policistů odboru cizinecké policie krajského ředitelství. Zkontrolovali téměř 1200 cizinců (celkový počet zkontrolovaných osob byl ještě o zhruba polovinu vyšší), 40 objektů a téměř 300 vozidel. Zjistili 6 přestupků podle zákona o pobytu cizinců, za které uložili pokuty v celkové výši 2 700 korun. Dalších 5 osob se dopustilo přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, přičemž souhrnná pokuta byla v tomto případě 5 200 korun. Vypátrali 2 hledané osoby – na jednu byl vydán příkaz k zatčení, na druhou příkaz k dodání do výkonu trestu. Policisté zajistili dále ve 3 případech celkem 36 litrů neznačeného lihu, přičemž tyto skutky předali k řešení příslušnému celnímu úřadu.

 

V čítárně knihovny v kulturním domě se v úterý 20. 9. 2011 koná přednáška Ladakh – putování Malým Tibetem. Od 18 hod. se projdete přes Delhi – Leh – Phyong – Spitok – Thikse – Shey – Basgo – Likkir – Alchi – Tingmosgam – Lamayuru – Matho – Chang la – jezero Pangong – Chemrey – Thag Thok.  Cestovatelé Dušan Jirásek a Alexandra Poláková poprvé navštívili Indii v roce 2003. Za dlouhé tři měsíce jí objeli celou kolem dokola. Indii si zamilovali a od té doby po ní putují každoročně. Postupně se jejich cesty změnily, a oni se zaměřili na určitá místa a aspekty místní kultury, z kterých následně čerpají inspiraci, promítají, přednášejí a pořádají výstavy fotografií.

 

V týdnu od 19. do 25. září proběhnou v 55 městech České republiky dny otevřených dveří, divadelní představení, koncerty a festivaly s cílem představit české veřejnosti činnost 88 nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Akce upozorní na práci a význam těchto zařízení, kde mohou děti po škole trávit volný čas bez jakýchkoli registrací, či poplatků. Především zde mohou řešit své problémy spojené s dospíváním. Pohrajem si s nízkoprahem, 20. 9., S mladšími do jeskyně Šipka, 21. 9., Kam půjdeme?, 22. 9., Za ptáky do Bartošovic, 28. 9.

 

V úterý 20. září čeká Kopřivnici Den jako vymodelovaný! Po pozitivních ohlasech z loňského roku se totiž na dětském dopravním hřišti uskuteční 2. ročník speciálního soutěžního odpoledne pro všechny milovníky modelů na dálkové ovládání.

 

Ve středu 21. září od 14:30 hodin se bude v centru města Kopřivnice konat každoroční informačně-plánovací akce s názvem  Město je naše společné hřiště aneb Kopřivnice 20?? . Přijďte se zeptat představitelů města, na jakých projektech (nejen) radnice v současné době pracuje, co se plánuje a proč?

 

Provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že dne 21. září 2011 v době od 7.30  do 15.25 hod.proběhne výluka na železniční trati Studénka –  Příbor.  Dopravce České dráhy a.s. proto musí přistoupit k následujícím opatřením: všechny vlaky jsou po dobu výluky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 

Informace o konání 6. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice: Starosta města svolává ve čtvrtek 22. září 2011 6. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16:00 hodin.

 

Radůza s kapelou vystoupí v KD Kopřivnice ve čtvrtek 22. 9. 2011.Koncert skvělé zpěvačky, multiinstrumentalistky, autorky hudby i textu začíná v 19:30 hod.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice