2. 1. 2023

V Česku přibyly další silnice, kde je nutné platit mýtné, respektive mít dálniční známku, jde jak o dálnice, tak vybrané silnice I. třídy. V novém roce se síť dálničních úseků rozšíří o dalších zhruba 35 kilometrů. Konkrétně se jedná v MS kraji o nové úseky na D48 a to trasa Bělotín – Jeseník nad Odrou a Palačov – Nový Jičín-centrum.

 

V novojičínské porodnici přišlo na svět 1. miminko roku 2023 přesně v čase 7:42 hodin. Maminka z Nového Jičína zde porodila holčičku Márii-Elenu o váze 2290 gramů a 47 centimetrů a na malou slečnu se doma už těší tři sourozenci.

 

Skibus Beskydy se vrací! Od 7. ledna se o jízdních řádů opět vrátí skibus Beskydy. Lyžaři i turisté z Kopřivnice tak budou moci o víkendech i během svátků vyrazit do hor pohodlně a bez přestupů. Půjde o jediný přímý spoj do Beskyd. Autobus s možností přepravy běžek i sjezdových lyží bude jezdit v soboty, neděle, o svátcích a při významných příležitostech z Nového Jičína na Bílou a na Pustevny. V Kopřivnici bude stavět na zastávce Čs. armády. Spoj na Bílou vyjede z Kopřivnice v 8:23 a zpáteční bude mít odjezd v 15:38. Na Pustevny budou moci zájemci vyrazit 9:15 a zpátky do Kopřivnice ve 14:20. Skibus bude jezdit až do konce dubna, poté jej nahradí cyklobus s přídavným vozíkem na přepravu jízdních kol. Službu veřejné linkové dopravy se podařilo zajistit díky spolupráci měst Kopřivnice, Příbor a Nový Jičín. Všechna tři města dohromady zaplatí za provoz skibusu zhruba 200tisícovou kompenzaci dopravci. Podíl Kopřivnice činí 81 tisíc.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice