2. 11. 2018

 

Pokud jste letos nestihli vystoupat na rozhlednu na bílé Hoře, a užít si výhledy do kraje, máte na to ještě 3 dny! Díky hezkému počasí bude otevřeno i první listopadový víkend. – od 2. do 4. listopadu. Chcete-li si prohlédnout město z výšky, stačí vystoupat po 134 ocelových a 27 betonových schodech na vyhlídku, tak se dostanete do nadmořské výšky 583 metrů. Letos díky pěknému počasí si na rozhlednu vyšláplo rekordní počet návštěvníků!

 

Hřbitovy budou v rámci svátku zesnulých 2. listopadu pod vyšší kontrolou. Zvýšený dohled a častější kontroly hřbitovů budou nejen v Kopřivnici a místních částech, ale i ve Štramberku. Tento svátek a zvýšený pohyb na hřbitovech využívají někteří nepoctiví lidé k drobným krádežím, a to nejen věcí z neuzamčených vozidel, ale i z hrobů. Proto v tomto období budou nejen hřbitovy, ale i parkoviště v jejich bezprostřední blízkosti kontrolovány, a to nejen strážníky městské policie, ale zvýšený dohled budou provádět i hlídky Policie ČR, neboť za volant sedají i lidé, kteří řídí málo a často zapomenou zamknout své vozidlo, v němž mají cenné věci. Kontroly hřbitovů a jejich zamykání je činnost, kterou obstarávají strážníci celoročně. V době před svátkem zesnulých jsou hřbitovy otevřeny déle, a to až do 22. hodiny, neboť někteří návštěvníci jezdí na hřbitovy až po setmění.

 

Zastupitelé zvolili 31. 10. starostou města Kopřivnice Miroslava Kopečného, prvním místostarostou Adama Hanuse, druhým místostarostou Stanislava Šimíčka. Funkci třetího místostarosty bude zastávat Dagmar Rysová. Do sedmičlenné rady s nimi dále usednou Kamil Mrva, Zdeněk Babinec a Pavel Janek.

 

Ve středu 31. 10. začala celoplošná oprava místní komunikace Ke Koryčce a chodníku na ulici Obránců Míru. Stávající povrch komunikace bude vyfrézován a posléze proběhne pokládka nového asfaltobetonu.

 

Muzejní noc v Kopřivnici. V pátek 2. listopadu od 16.00 hod. budete mít možnost návštěvy Lašského muzea až do deváté hodiny večerní s doprovodným programem. Muzeem se budete moci procházet až do deváté hodiny večerní. A aby to pro Vás nebyla jen obyčejná prohlídka, máme pro Vás připraveno několik malých překvapení. V 16.00 a v 17.00 hod. se budete moci zúčastnit dvou komentovaných prohlídek. Dozvíte se při nich zajímavosti o budově muzea, o expozicích, o kopřivnické továrně na keramiku, povídat si budeme o Zdeňku Burianovi a mnohém dalším. V 18.00 hod. se můžete těšit na zlatý hřeb celého večera. Hudební divadélko Šáši Muzikálka ze Studénky si pro Vás připravilo pohádku Princ Chocholouš. Po jejím skončení ztlumíme světla, ztišíme hlas a budeme si společně číst z pohádek celého světa.

 

KONCERT: Jablkoň v Příboře. V pátek 2. listopadu od 19.00 hod. v Kulturním domě Příbor se uskuteční koncert pražské skupiny Jablkoň. Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem. Tato velmi stručná charakteristika publicisty Jiřího Černého asi nejlépe vystihuje svéráznou hudbu ryze české skupiny, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranících moderní vážné hudby a popu

 

V sobotu 3. listopadu v 10 hod. na Letním stadionu se koná plochodrážní závěr sezony. Od rána budou ukázkové jízdy plochodrážních speciálu a možnost svezení pro veřejnost. Během dne se uskuteční autogramiáda Josefa France, letošního mistra republiky jednotlivců na ploché dráze. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

 

Taneční soutěž Tatra 2018, Kopřivnice. Již 52. ročník postupové soutěže v standardních a latinskoamerických tancích se uskuteční v sobotu 3. listopadu od 14.00 hod. a od 19.00 hod. velké semifinále. Během doprovodného programu vystoupí Základní umělecká škola Zdeňka Buriana, Stanislav Popela a cimbálová muzika Poštár, Miroslav ´´Bruise´´ Žilka a Základní umělecká škola Frenštát pod Radhoštěm.

 

V sobotu 3. 11. 2018 jste zváni na hallouwenskou párty ve Domečku za parkovištěm u Alberta. Kdo přijde v kostýmu získá odměnu (jak děti – tak dospělí návštěvníci). Začátek programu je v 15 hodin. Hudební doprovod zajištěn.

 

Slavnostní koncert ke 100. výročí vzniku Československa, Kopřivnice. V sobotu 3. listopadu od 17.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se uskuteční koncert Městského dechového orchestru Kopřivnice. Diriguje Pierre Scotto, zpěv Lenka Krompolcová a Zdeněk Matula. Během večera zazní skladby od Bedřicha smetany, Antonína Dvořáka, Juliuse Fučíka a mnoho dalších. Vstupné dobrovolné.

 

Světlo hvězd, lamp a svícnů na Trúbě ve Štramberku. V sobotu 3. listopadu od 18.00 hod. na hradě Štramberk můžete společně s astronomy z hvězdárny ve Valašském Meziříčí pozorovat hvězdy. Během této akce si můžete prohlédnout výstavu vitrážových lamp Dariny Ruskové Neuwirthové a svícnů štramberských dětí.

 

KONCERT: Patrik Beránek a kapela, Kopřivnice. V sobotu 3. listopadu od 19.00 hod. v Kavárně Vily Machů se můžete těšit na koncert Patrika Beránka, Martina Žáka (basová kytara) a Kindřicha Preče (bicí). Rezervace na tel. číle 702 016 444.

 

Listopadová prohlídka Štramberku. Další ze série komentovaných prohlídek městečkem Štramberk je naplánovaná na neděli 4. listopadu od 14.00 hod. Sraz u kašny na náměstí. Trasu dlouhou 1,5 kilometru projdete společně s průvodcem. Začneme na náměstí a přilehlých uličkách, dozvíme se spoustu zajímavostí o historii Štramberka i jednotlichých budovách. Prohlídka pokračuje na nádvoří hradu Trúba s výstupem na kulatou věž a krásnou vyhlídkou do okolí. Zakončení prohlídky proběhne v cukrárně U Hezounů, zde vám místní pekař ukáže, jak se pečou pravé Štramberské uši tradičním váleným způsobem.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice