2. 12. 2019

Kabelová televize Kopřivnice upozorňuje na uzavření kontaktního místa na ulici Obránců míru v pátek 6. prosince. Pro návštěvu a vyřízení svých záležitostí prosím využijte jiný úřední den a hodiny.

 

Pokud uvažujete o rozšíření programové nabídky u Vás doma a chcete využít možnosti nákupu dekódovacího modulu za zvýhodněnou cenu v rámci slevové akce Podzim v KTK, tak máte od 30. listopadu do 8. prosince 2019 vyjímečnou příležitost se seznámit s nabídkou programů, které KTK přenáší a vybrat si programový balíček, který Vám vyhovuje.

Abychom Vám usnadnili výběr, budete mít možnost v tomto období některé programy v SD i HD rozlišení, které jsou jinak běžně zakódované, sledovat volně a seznámit se s jejích obsahem.

 

KTK informuje, že ve spolupráci s pohřební službou a na základě několika vašich žádostí jsme na našich webových stránkách www.ktkstudio.cz a ve vysílání videotextu nově zařadili rubriku nazvanou Opustili nás, ve které najdete smuteční oznámení, s jejichž zveřejněním pozůstalí souhlasili.

 

Druhá ze tří samostatných lekcí pro trénování paměti proběhne v pondělí 2. prosince ve skautském centru Vanaivan od 9 do 11 hodin.

 

Město Nový Jičín společně se Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska Vás zve na seminář Obrany spotřebitele se zaměřením na nákupy přes internet, uzavírání spotřebitelských smluv, řešení reklamací a obdobných situací. Seminář se uskuteční v úterý 3. prosince 2019 od 9:00 hodin v Aule Městského úřadu Nový Jičín, Masarykovo náměstí 1. Bližší informace naleznete na webových stránkách města.

 

Tradiční zimní akce v klokanovi a to andělský Mikuláš pro děti se chystá 3. prosince od 16 hodin v centru pětka.

 

Projekt na zvýšení bezpečnosti seniorů v dopravě zně na divadelní přednášku ve středu 4. prosince od 10 hodin do kopřivnického kina. Návštěvníci navíc obdrží dárek.

 

Výstava betlémů bude zahájena 4. 12. 2019 v 17:30, kdy se Vám vedle krásných, pohádkových betlémů představí nově založený divadelní spolek Jiná liga  s krátkou vánoční hrou Svatý průšvih.

Dále pak bude výstava otevřená 5. – 8. 12. 2019 od 8 do 17 hod. s bohatým doprovodným programem:

  1. 12. v 17 hod. „Přijde Mikuláš“ – povídání s Mikulášem a nadílkou pro děti
  2. 12. v 16:30 „Ten vánoční čas“ – přednáška Anny Hrčkové, etnografky z novojičínského muzea o zvycích doby adventní a vánoční
  3. 12. od 14 hod. Lidová řemesla v čase vánočním – ukázka a prodej výrobků uměleckých řezbářů, paličkování, drátování a zdobení perníků

     6.12. v 18 hod. a 7.12. v 17 hod. proběhne tvůrčí dílna s floristkou květinářství Květiny 22 na téma vánočních dekorací.

Po celou dobu bude připravena výtvarná dílna pro děti a občerstvení.

 

ZŠ Floriána Bayera byla oceněna nadačním fondem Josefa Luxe za propojení etické výchovy se všemi školními aktivitami a projekty, jako Ekoškola či Světová škola, vzdělávání svých pedagogů v rámci etické výchovy a všeobecný důraz na etiku ve škole. Ocenění převzala ředitelka školy spolu se dvěma vyučujícími na slavnostní akci ve Valdštejnském paláci v Praze. Škola spolu s oceněním získala také nadační příspěvek.

 

Na konci září letošního roku byla zahájena další křížovkářská liga pro seniory z našeho města starší 60 let. Slavnostní vyhodnocení, na kterém budou zapojení luštitelé oceněni, se koná 5. prosince v 10. patře radnice od 10 hodin Po skončení bude dále ze všech účastníků losováno několik dalších výherců hodnotnějších cen. Bližší informace zájemci získají u Pavly Zrunkové.

 

Za porušení zákona o integrovaném registru znečišťování dostala Tatra trucks od České inspekce životního prostředí v Ostravě pokutu 120 tisíc korun. Místní automobilka nesplnila ohlašovací povinnost podle zákona a za roky 2017 a 2018 neohlásila do registru přenosy znečišťujících látek v odpadech, konkrétně se jednalo o zinek, olovo, nikl, měď, chrom, arsen a jejich sloučeniny. Ve stejných letech neohlásila přenosy sumy odpadů mimo provozovnu podle skutečného stavu. Pokuta nabyla právní moci 12. listopadu 2019.

 

Ve středu 20. listopadu byla zahájena stavba „Štramberská Trúba – osvětlení vnitřních prostor. Právě z důvodů rekonstrukce elektroinstalace v prostorách věže, bylo nutné uzavřít Trúbu a Jaroňkovu útulnu pro veřejnost. Na další návštěvu se hrad a provozovatel těší opět v turistické sezóně 2020.  

 

Do 4. prosince mohou dotčené osoby podávat písemné připomínky a námitky odboru správních činností k vyhlášení oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů, kterou tvoří tzv Včelín, stojící na ulici Záhumenní. Pokud bude návrh vydán, měla by být uvedená lokalita vyhlášena jako bezdoplatková zóna, což je jedno z opatření místní radnice ke zklidnění a stabilizaci podmínek bydlení v centru města.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice