2. 2. 2015

 

Kopřivnice připravila bonus pro pejskaře. Zhruba od poloviny letošního února si budou moci na radnici vyzvednout sáčky na psí exkrementy zdarma. Jde o reakci na jeden z požadavků veřejnosti, který vzešel z loňského diskusního fóra „S Vámi o všem? Ovšem!“ a následné celoměstské ankety.  Rada města tento týden uvolnila na zakoupení sáčků 90 tisíc korun. Vydávána budou na Informacích ve vestibulu radnice, a to na základě seznamu těch, kdo v předchozím roce řádně zaplatili místní poplatek za psy.

 

 

V MIC Kopřivnice do poloviny února probíhá anketa týkající se času filmového klubu. Chcete-li začátky úterních klubových projekcí posunout na 20:00 hod., zajděte do MIC vyjádřit svůj názor.

 

 

Kinematografie KinoKo – tak se jmenuje nový projekt, který se chystá v kině na 14. únor 2015 namísto avízovaného dne otevřených dveří v neděli 1. 2. 2015. Dvoudenní program Kina Kopřivnice od 8.00 do 17.00 hod. Vás seznámí úsměvnou formou s počátky promítání a promítací techniky. Připraven bude celodenní program pro děti i dospělé!

 

 

CS film připomene v neděli 8. února nedožité stodesáté narozeniny legendárního filmového a divadelního herce, dramatika, filmového scenáristy, spisovatele a představitele meziválečné umělecké avantgardy Jana Wericha.

Uvidíte filmy:  Až přijde kocour, Peníze nebo život, František Nebojsa, Císařův pekař – pekařův císař,  Byl jednou jeden král, Pudr a benzín, Lakomá Barka a Tragédie vodníkova.  Diváci zajisté uvítají speciální vydání magazínu Filmových novin nebo  film U nás v Kocourkově, ve kterém se vedle Jana Wericha představí další  legendy českého filmu.

 

EUROSPORT bude v roce 2015 nabitý akcemi, jak jste se mohli přesvědčit již v lednu.  Brzy se můžete těšit na finále mužů Australian Open, které tentokrát vyšlo na 1. února. Druhý měsíc roku bude bílý přinejmenším na obrazovkách Eurosportu, a to díky kompletnímu pokrytí alpského lyžování a severských disciplín, které čekají na své světové šampionáty, nemluvě o biatlonu. Nenechte si ale ujít i pokračující sezonu Bundesligy či basketbalového Eurocupu a nastupující jaro vám zprostředkují první cyklistická klání roku.

 

 

 

Opět po roce je tu pěvecká soutěž pro kopřivnické děti ze školek a mládež ze škol  – Koprstar 2015. Každý soutěžící si může zajistit doprovod na jakýkoliv hudební nástroj. Novinkou je kompletně nová skladba poroty, kde mimo jiné zasedne zpěvačka LO – Hlas Československa – Lenka Hrůzová.

CASTING na jednotlivých školách bude probíhat od 16. 2. – 26. 2. 2015.

Semifinále proběhne v kině 4. března, koncert finalistů v úterý 17. března.

Výsledky budou zveřejněny 31. března.

 

 

Teprve před pár dny se vrátil závodní tým TATRA Buggyra Racing z legendární Rallye DAKAR 2015, kde vybojoval krásné 7. místo. O čerstvé dojmy a zážitky z náročného závodu se členové týmu, v čele s pilotem Martinem Kolomým, podělí se svými fanoušky ve středu 4. února v Kině Kopřivnice. Besedu pořádá automobilka Tatra Trucks, která na ni zve všechny příznivce svých vozidel. Začátek je naplánován na 19 hodin a příchozí se mohou těšit na setkání s účastníky nejtěžší rallye světa i na zajímavou komentovanou projekci. Vstupenky za sto korun lze zakoupit v IC Kopřivnice, přičemž výtěžek ze vstupného bude věnován místní ZŠ a MŠ Motýlek.

 

 

Městská knihovna pořádá Kurz patchworku. Kurz proběhne v čítárně knihovny v kulturním domě v pěti lekcích vždy ve středu pod vedením  paní Věry Kahánkové. Bližší informace a přihlášky ke kurzu budou zájemkyním poskytnuty v čítárně. Termíny konání jsou: 18. a 25. února, 4., 11. a 18. Března, vždy od 15:00 do 18:00 hodin.

 

 

Rada města na své první schůzi v prosinci loňského roku ustanovila komise, z nichž dvě již mají i jmenovány členy. A to komise pro architekturu a urbanismus a komise zdravého města a místní agendy 21. Ta se poprvé sešla ve středu 28. ledna, aby projednala návrh nového Akčního plánu zlepšování projektu zdravé město pro rok 2015. Plánem se následně bude zabývat rada a poté 26. února zastupitelé města.

 

 

Od 1. 1. 2015 vstoupila v platnost novela č. 229/2014 Sb. zákona o odpadech (č.185/2001 Sb.), zavádí povinné třídění kovů a biologicky rozložitelného odpadu.  Je na obcích, aby si určily, jak budou sběr provádět, zda pomocí kontejnerů ve městě nebo na sběrných dvorech. Kopřivnice zatím žádné zásadní změny nechystá. Zda budou rozšířena kontejnerová stání, o tom v únoru rozhodnou zastupitelé.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice