30. 1. 2015

 

KTK hledá pro posílení technického oddělení elektrotechnika, jehož hlavní pracovní náplní budou instalace domovních rozvodů optické sítě. Více najdete na www.ktk.cz

 

 

Největší komerčně využívané nákladní letadlo světa, navíc provozované v jediném funkčním exempláři, bude k vidění ještě v sobotu večer. V neděli chtělo letiště pořádat prohlídku letadla pro veřejnost. Ostravské letiště se omlouvá zájemcům, kteří se registrovali na prohlídku letounu Antonov An-225 Mrija. Plánované prohlídky se v neděli 1. února z provozních důvodů neuskuteční. Poslední start by se měl konat v pondělí ráno. Vyloučeno však není, že  nakládka proběhne rychleji a stroj odletí dříve.

 

 

Soutěž o ceny Sněhového království, které bude ve sport kempu v Rožnov p r. otevřeno až do 8. února. Soutěžní otázka zní, kolik soch za 17 let již bylo ve sněhovém království vytesáno:

  1. a) 20
  2. b) 200
  3. c) 2000

Odpovědi posílejte do 2. února do 12.00 hodin ve tvaru: jméno příjmení odpověď formou sms či emailem na telefonní číslo 774 599 474 nebo e-mailem: studio@ktk.cz. 6. února se v našem vysílání a webových stránkách studia dozvíte jména výherců.

 

 

Ve Štramberku se opět bude mluvit o parkování. 9. února se v tamním kulturním domě uskuteční Veřejné projednávání parkovacího systému. Cílem je sesbírat podněty občanů, tedy tipy, návrhy a možnosti, které budou následně vedením města a v komisích zpracovány a projednány. Toto první projednání nebude představovat nějaké konkrétní hotové řešení, bude základem pro vytvoření co nejlepšího systému. Začátek veřejné schůze je stanoven na 17 hodin.

 

 

Z důvodu výrazného poklesu zájmu obyvatel o využívání sítě veřejných telefonních automatů (VTA) se společnost O2 Czech Republic rozhodla stávající síť VTA přizpůsobit současným potřebám. V průběhu měsíce února

letošního roku plánujeme zrušení nevyužívaných VTA v lokalitách:

  • Kopřivnice, Pod Morávií 1316
  • Kopřivnice, Školní 947
  • Kopřivnice, Horní 144

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 10. února od 7:30 – 15:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulice Obránců míru.

 

 

Základní škola v Lubině se v letošním roce zapojila do Olympijské víceboje.V celé ČR se soutěže zúčastnilo 1.023 škol a 285 522 žáků. V 1. pololetí Lubina získala prvenství v Moravskoslezském kraji. Na škole se do soutěže zapojilo celkem 99% žáků – 106 ze 107. 29. 1. 2015 děti obdržely olympijské vysvědčení.

 

 

Příznivci přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku se mohou těšit na sobotu. Kino Kopřivnice v tento den uvede dílo J. Offenbacha – Hoffmannovy povídky. V titulní roli se představí Vittorio Grigolo po boku abchazské sopranistky Hibly Gerzmavy, která ztvární všechny čtyři operní hrdinky – mechanickou loutku Olympii, nemocnou zpěvačku Antonii, kurtizánu Giuliettu i sobeckou herečku Stellu. Roli Nicklausse si zopakuje Kate Lindsey a Thomas Hampson svůj úctyhodný metropolitní repertoár rozšíří o čtyři démony. Orchestr Metropolitní opery bude řídit Yves Abel.

 

 

Již v sobotu můžete v Kopřivnici zavítat na ples pořádaný skauty – Retrobál. Ples se pořádá v Katolickém domě v Kopřivnici od 19.30 hodin. Večerem bude provázet kapela Nightshift a DJ Olda. Těšit se dále můžete na stylový klub, fotokoutek, soutěže o ceny, taneční vystoupení, soutěž o nejRetro kostým, tombolu a další. Vstupenky za 120 Kč s místenkou nebo 90 Kč bez místenky můžete zakoupit na webových stránkách www.retrobal.vanaivan.cz.

 Tématicky laděný ples se v Katolickém domě v Kopřivnici uskuteční také v sobotu. Od 19.00 hodin se můžete těšit na Swingový ples. K tanci i poslechu zahraje Swing Band Zdeňka Pukovce. V sobotu se dále koná také Hasičský ples, a to v Katolickém domě v Lubině. Pořadatelem je SDH Lubina II.

Neděli si užijí zábavu pro změnu děti. Vzít je můžete třeba do Katolického domu v Lubině, kde se od 14.00 hodin koná Dětský maškarní ples.

 

Doporučujeme zavítat na akci s názvem „Neseď doma! aneb dětské zábavné odpoledne“. Ta se koná od 14.00 do 17.00 hodin ve sportovní hale vedle ZŠ Zauličí ve Štramberku. Představeny budou zcela nové atrakce, které jsou určené především dětem ve věku 3 – 15 let. Tyto atrakce se v České republice nevyskytují a jsou zcela ojedinělé. Vstupenky v hodnotě 99 Kč zahrnují také občerstvení a zakoupíte je v Informačním centru v Kopřivnici.

 

 

Dne 31. ledna proběhne další futsalový turnaj – XXI. ročník Ámos Cupu.

 

 

Výstava NA OSTŘÍ NOŽE v Lašském muzeu je k vidění až do 1. 2. 2015. Během výstavy máte možnost seznámit s výrobky mistrů kovářů, nožířů a platnéřů. Zlatým hřebem výstavy je kolekce nožů z damascénské oceli, zapůjčená Technickým muzeem v Brně, které výstavu spolupořádá. Zbraně však nejsou jediným lákadlem. K vidění  jsou i další kovářské výrobky, během prohlídky nahlédnete do tajů práce se železem. A protože v Kopřivnici je možné nalézt opravdu vše, expozice představuje i tvorbu kopřivnického mistra platnéře, pana Jiřího Vaňka.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice