28. 1. 2015

 

Opět po roce je tu pěvecká soutěž pro kopřivnické děti ze školek a mládež ze škol  – Koprstar 2015. Každý soutěžící si může zajistit doprovod na jakýkoliv hudební nástroj. Novinkou je kompletně nová skladba poroty, kde mimo jiné zasedne zpěvačka LO – Hlas Československa – Lenka Hrůzová.

CASTING na jednotlivých školách bude probíhat od 16. 2. – 26. 2. 2015.

Semifinále proběhne v kině 4. března, koncert finalistů v úterý 17. března.

Výsledky budou zveřejněny 31. března.

 

 

Teprve před pár dny se vrátil závodní tým TATRA Buggyra Racing z legendární Rallye DAKAR 2015, kde vybojoval krásné 7. místo. O čerstvé dojmy a zážitky z náročného závodu se členové týmu, v čele s pilotem Martinem Kolomým, podělí se svými fanoušky ve středu 4. února v Kině Kopřivnice. Besedu pořádá automobilka Tatra Trucks, která na ni zve všechny příznivce svých vozidel. Začátek je naplánován na 19 hodin a příchozí se mohou těšit na setkání s účastníky nejtěžší rallye světa i na zajímavou komentovanou projekci. Vstupenky za sto korun lze zakoupit v IC Kopřivnice, přičemž výtěžek ze vstupného bude věnován místní ZŠ a MŠ Motýlek.

 

 

Městská knihovna pořádá Kurz patchworku. Kurz proběhne v čítárně knihovny v kulturním domě v pěti lekcích vždy ve středu pod vedením  paní Věry Kahánkové. Bližší informace a přihlášky ke kurzu budou zájemkyním poskytnuty v čítárně. Termíny konání jsou: 18. a 25. února, 4., 11. a 18. Března, vždy od 15:00 do 18:00 hodin.

 

 

Rada města na své první schůzi v prosinci loňského roku ustanovila komise, z nichž dvě již mají i jmenovány členy. A to komise pro architekturu a urbanismus a komise zdravého města a místní agendy 21. Ta se poprvé sešla ve středu 28. ledna, aby projednala návrh nového Akčního plánu zlepšování projektu zdravé město pro rok 2015. Plánem se následně bude zabývat rada a poté 26. února zastupitelé města.

 

 

Od 1. 1. 2015 vstoupila v platnost novela č. 229/2014 Sb. zákona o odpadech (č.185/2001 Sb.), zavádí povinné třídění kovů a biologicky rozložitelného odpadu.  Je na obcích, aby si určily, jak budou sběr provádět, zda pomocí kontejnerů ve městě nebo na sběrných dvorech. Kopřivnice zatím žádné zásadní změny nechystá. Zda budou rozšířena kontejnerová stání, o tom v únoru rozhodnou zastupitelé.

 

 

Druhý ročník fotosoutěže, kterou připravuje ZO Svazu včelařů v Kopřivnici, startuje v únoru. Byla zavedena jediná kategorie – „Ze života včelaře“, která by měla zabrat veškeré činnosti které se kolem včel, života spolku a včelaření dějí. Vyhodnoceno bude pět nejlepších fotografií nebo nejlépe souborů fotografií, vždy od jednoho autora a speciální cenou získá  nejpovedenější foto roku. Soutěž bude probíhat  celou sezónu až do podzimu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice