2. 3. 2018

 

Kopřivnická hasičská jednotka byla 1. 3. večer vyslána k nahlášenému požáru, který se nacházel na půdě Bubla City Ranche. Po příjezdu hasiči vytvořili dopravní a útočné vedení a pomocí nastavovacího žebříku vstoupili na půdu a uhasili požár, který se nacházel v oblasti komínového tělesa. Vzhledem k tomu, že byl požár zpozorován včas, nedošlo k jeho rozšíření. Hasiči poté ještě termokamerou proměřili teplotu okolo komína a vrátili se zpět na základnu.

 

Pouze do 4. března můžete zasílat připomínky k návrhu III. střednědobého plánu sociálních služeb na území města Kopřivnice a se zapojením okolních obcí. Dokument najdete na webu města, pod záložkou sociální oblast nebo kontaktujte koordinátoru komunitního plánování Žanetu Minksovou prostřednictvím telefonu 556 879 248. Podněty vzešlé z připomínkového řízení posoudí řídící skupina a rozhodne o jejich případném zapracování, následně bude plán předán pravděpodobně v dubnu k projednání zastupitelům.

 

Jelikož mrzne je plánována v náhradním termínu ledová plochá dráha, mezinárodní mistrovství by mohlo proběhnout na větřkovickém rybníku 11. března od 13 hodin.

 

Areál na Červeném kameni je v provozu. Na sjezdovce je aktuálně cca 50 cm sněhu. Sněhové podmínky jsou velmi dobré, lyžuje se bez front. Otevřeno je až do večera, už je možno využít i večerní lyžování od 16:00 do 20:00 hodin.

Aktuální informace o podmínkách v lyžařském areálu Červený kámen nejdete na webu https://www.lasska-brana.cz/cz/clanek/aktualni-informace—lyzarsky-areal-cerveny-kamen

Pondělí         9:00 hod.- 12:00 hod.       večerní 16:00 hod. – 20:00 hod.

úterý             9:00 hod.- 16:00 hod.       večerní 16:00 hod. – 20:00 hod.

středa                                                          večerní 16:00 hod.- 20:00 hod.

čtvrtek                                                        večerní 16:00 hod.- 20:00 hod.

pátek                                                           večerní 16:00 hod.- 20:00 hod.

sobota              9:00 hod.- 16:00 hod.

neděle              9:00 hod.- 16:00 hod.

 

Od 1. 3. 2018 je opět městem obnovena služba občanům ve formě dotovaného svozu objemného odpadu. Jedná se pouze o odvoz odpadu bez jakékoliv nakládky. Nakládku a vystěhování odpadu z nemovitosti si objednavatel zajišťuje sám nebo si tyto služby předem objednat a uhradit. Uvedené ceny platí pouze pro odvoz velkoobjemového odpadu (starý nábytek, podlahové krytiny – lino, koberce, stará umyvadla, klozety, nástěnná zrcadla). FIAT DUCATO (cca 5 m3) – 100 Kč s DPH. Ramenový nakladač (cca 7 m3) – 200 Kč s DPH. Uvedené ceny platí pouze pro odvoz velkoobjemového odpadu. Nabídka neplatí pro stavební suť. Pro objednání odvozu vozem FIAT DUCATO volejte na tel. 603 258 552, pro ramenový nakladač na tel. 603 975 473.  

 

Tento rok plánuje radnice uspořádat více slavnostních obřadům, v rámci kterých přivítá nové občánky města. Aktuálně je přidán navíc jeden dubnový termín díky většímu zájmu o akci ze strany rodičů. Letos poprvé starosta přivítá děti v sobotu 3. března a poté 21. dubna. Mimořádná pozornost je tradičně věnována prvnímu občánkovi. Tím je letos Rozálie Mičková, která se narodila 3. ledna. Starosta Rozálii a její rodiče navštívil ve čtvrtek 15. února.

 

Spolek rodičů a přátel školy ZŠ Příbor a zaměstnanci ZŠ Jičínská pořádají v pátek 2. února od 20.00 hod. tradiční ples Základní školy Jičínská. K tanci a poslechu zahraje skupina YPSILON. Vystoupí školní kapela, taneční pár mezinárodní třídy Jan Tyllich a Lenka Komínková a orientální tanečnice Derva.

 

V pátek 2. února od 15.00 hod. v Kulturním domě Štramberk je připravená pro všechny malé i velké děti disko rej masek. Těšit se můžete na diskotéku DJ Stoupy. Pro děti jsou připraveny hry, soutěže a vystoupení tanečních kroužků.

 

Papaya music klub pořádá v pátek 2. února od 21.00 hod. koncert skupin. Během večera se představí Španělský DJ a producent MAHZA a legenda ARIES. Při setech je doprovodí na bicí KOBYLKA DRUMS a FOREST DRUMS.

 

Přijďte si v pátek 2. února od 20.00 hod. zatančit v prostorách tělocvičny ZŠ Npor. Loma. K tanci a poslechu bude hrát skupina duo Kiwi.

 

Od pátku 2. února do soboty 3. února pořádá Sauna Štramberk burger víkend, kde můžete ochutnat domácí hranolky a burgy.

 

V sobotu 3. února pořádá Kulturní dům Kopřivnice tradiční muzikantský ples. Těšit se můžete na Swingtime band, Cizince, Cimbálovou muziku, PartyLeaders. Během večera vystoupí i taneční studio HMdance, mažoretky Sunny Kopřivnice a mnoho dalšího.

 

V sobotu 3. února pořádá Klub házené Kopřivnice v Katolickém domě od 20.00 hod. házenkářský ples. K poslechu a tanci zahraje rocková skupina Menuet.

 

V sobotu 3. února se můžete těšit již na 23. Tradiční ples Masarykova gymnázia z Příbora. Akce začíná v 19.30 hod. K poslechu a tanci zahraje hudební skupina SÁGA.

 

Balet: Plameny Paříže: Bolšoj Těatr. KDK. Plameny Paříže jsou dramatickým baletem o dvou dějstvích s historickým námětem z Velké francouzské revoluce na hudbu ruského skladatele Borise Asafjeva. Dramatický příběh se odehraje na plátně Kina Kopřivnice v neděli 4. února od 15.45 hod..

 

Rodinné centrum Heidi si na neděli 4. února od 15.00 hod. připravily pro malé i velké děti karnevalový rej masek. Programem vás provede Balónkový klaun. Těšit se můžete na balónkovou show, hry, diskotéku, malování na obličej a mnoho dalšího.

 

Máte rádi Latinsko-americké tance? Taneční studio HMdance Příbor si pro všechny milovníky připravili na neděli 4. února od 17.00 hod. taneční večer s možností výukou tanců Salsy a Cha-Chi. Akce proběhne v Kulturním domě Příbor.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice