5. 3. 2018

 

Český hydrometeorologický ústav zrušil pro území Moravskoslezského kraje výstražnou informaci, v níž upozorňoval na velmi silný mráz s vysokým stupněm nebezpečí. Z tohoto důvodu město Kopřivnice od dnešního dne odvolává výstražnou zprávu pro občany bez přístřeší a nebude již nadále poskytovat bezplatný nocleh na krizových lůžkách v noclehárně na ulici Horní.

 

SmVak Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v obci Mniší okolí VDJ dne 14. března od 8:00 – 14:00 hodin. Více informací naleznete na www.smvak.cz.

 

Kopřivnická radnice zve všechny příznivce Masarykových myšlenek na tradiční vzpomínkové setkání, které se u příležitosti výročí narození prvního československého prezidenta uskuteční ve středu 7. března od 17 hodin u pomníku TGM na Masarykově náměstí. 

 

Koprstar – semifinále, 28. 2. 2018, kino      

  1. Petr Socha, ZŠ Sv. Zdislavy       
  2. Sofie Horehleďová, ZŠ 17. listopadu     
  3. Jan Jeřábek, ZŠ E. Zátopka         
  4. Karla Zajíčková, ZŠ Alšova 
  5. Daniela Bačová, ZŠ E. Zátopka         
  6. Klára Šprochová, ZŠ Sv. Zdislavy       
  7. Tereza Podoláková, ZŠ Sv. Zdislavy       
  8. Marika Šmelková, ZŠ 17. listopadu     
  9. Hana Zahradníčková, ZŠ 17. listopadu     
  10. Anastázie Kudělková, ZŠ Sv. Zdislavy   

 

NOVÉ PROGRAMOVÉ SCHÉMA VYSÍLÁNÍ KTK OD 1. 3. 2018

Na Lysé hoře v Beskydech byl 28. 2. překonán teplotní rekord starý 55 let. Meteorologové tam naměřili minus 21 stupňů Celsia. Dosavadní nejnižší teplota platná pro dnešní den byla 19,3 stupně. Naměřili ji v roce 1963. Stanice na beskydské Lysé hoře teplotu měří 77 let. Z moravskoslezských stanic, které jsou v provozu alespoň 30 let, je to ale jediná, kde byla teplotní minima platná pro dnešní den překonána. V polohách do 600 metrů nad mořem se teplota v noci a nad ránem pohybovala okolo minus 12 stupňů Celsia. Chladno ale například bylo i v Dolní Lomné. Tam stanice naměřila 18 stupňů pod nulou. Nelze zjistit, zda tam šlo o rekord, neboť je tam stanice v provozu teprve rok.

 

V souvislosti se změnou systému sběru a svozu biologicky rozložitelných komunálních odpadů v místních částech města Kopřivnice, začne společnost Slumeko od začátku března vydávat nádoby na sběr bioodpadů ze zahrad – takzvané kompostejnery. Zájemci, kteří si podali žádost o kompostejner na odboru životního prostředí, budou začátkem března postupně vyzváni dopisem nebo e-mailem podle toho, jak žádost podali, k jeho převzetí. Výdej kompostejnerů začne v pondělí 5. března na sběrném dvoře společnosti Slumeko na ulici Panské.

 

Sedmdesát let odborného školství v Kopřivnici připomene výstava ve vestibulu radnice. Odborné školství v Kopřivnici se datuje rokem 1948, kdy byla založena mistrovská večerní Průmyslová strojnická škola, která měla za úkol vychovávat odborníky pro n. p. Tatra. Jejím ředitelem byl jmenován Oldřich Vrba. A právě sedmdesátiletou historii odborné školství mapuje výstava, která byla otevřena 28. února ve vestibulu kopřivnické Radnice.


Město Kopřivnice zve všechny aktivní seniory na bowlingový turnaj, který se uskuteční v úterý 6. března se mezi desátou a dvanáctou hodinou. Místem konání bude Bowling centrum Kopřivnice v blízkosti letního koupaliště, startovné pro všechny bude zdarma.

SOUTĚŽ KTK a Pensionu Vila Machů o 2 x dvě vstupenky na Cupping s řízenou ochutnávkou kávy, 14. března od 18:00 hod. Kde se pije nejvíce kávy? a) Amerika b) Skandinávie c) Itálie. Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz. Uzávěrka je ve středu 7. 3. 2018 ve 10:00.

 

Městská knihovna Kopřivnice v rámci cestovatelského cyklu zve v úterý 6. března 2018 – 18.00 hodin na besedu Albánie očima vodáka. Uvádí Jiří Hodic.

 

Kultruní dům v Příboře zve na Divadlo: Hledám milence, zn: spěchá!! Hrejí Lucie Linhartová, Eva Decastelo, Vlasta Korec, Miroslav Šimůnek, Jindra Kriegel, Bořek Slezáček a další, Ve středu 7. 3. 2018

 

Centrum Balsamina zve 7.3. na zajímavý seminář s PHDr. Stanislavou Podžornou Pět jazyků lásky

 

Vila Machů zve zájemce o osobnost Hanze ledvinky ve čtvrtek 8. 3. 2018 na semináč s kurátorem RMK Radimem Zátopkem od 18.00.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice