2. 3. 2020

Veřejnost bude v internetové anketě Nejlepší sportovec roku 2019 rozhodovat, kdo dostane novou cenu v kategorii Nominace veřejnosti.  Ocenění si sportovec s největším počtem hlasů převezme 31. března na slavnostním oceňování sportovců města Kopřivnice za rok 2019. Na webu města bude v aktualitách zveřejněna anketa. Zde bude moci každý návštěvník stránek přidělit jeden hlas. Anketa bude mít na webu rovněž svůj banner a bude aktivní po dobu 14 dní, tedy až do 16. března.

Všichni nominovaní veřejností budou pozvání na slavnostní akci, kde budou tradičně oceňováni sportovci, kolektivy, trenéři a organizační pracovníci za rok 2019. Z celkového množství 41 nominací sportovní komise vybrala 10 jednotlivců, 5 trenérů a 4 družstva. Dále navrhla 4 speciální ceny. kde máme např. ocenění za dlouholetou sportovní činnost anebo ocenění v kategorii sportovní hvězda. Návrhy na ocenění schvaluje rada města. Po slavnostním oceňování sportovců by měla proběhnout výstava ve vestibulu radnice, která oceněné osobnosti více přiblíží.

 

Především pro fyzicky zdatné seniory je určena nabídka práce na turnusy uprostřed přírody. Hledme správce Rozhledny Bílá hora. Pokud vás zajímavá více informací o této činnosti, volejte na číslo 595 179 113 nebo navštivte webové stránky www.rozhledna-bila-hora.cz, kde najdete další potřebné informace.

 

Kompenzační pomůcky je možné zapůjčit. Život zdravotně postiženým a seniorům mohou usnadnit kompenzační pomůcky. S jejich pomocí mohou překonávat bariéry, zapojovat se do běžného života a věnovat se svým zálibám. Kompenzační pomůcky používají i lidé v průběhu rekonvalescence po úrazu. Způsoby získání kompenzační pomůcky jsou různé, někteří ji dostanou od odborného lékaře hned, někteří čekají na poukaz déle. Situaci však mohou vyřešit, a to zapůjčením potřebné kompenzační pomůcky, které půjčuje Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje, o. p. s. V praxi zapůjčení probíhá tak, že si telefonicky nebo osobní návštěvou v úřední hodiny u sociálního pracovníka ověříte, zda je požadovaná pomůcka na skladě příslušného pracoviště. Pokud ano, domluvíte se na termínu a způsobu převzetí. Po sepsání smlouvy lze pomůcku zapůjčit. Žadatel potřebujete pouze občanský průkaz a dostatečný obnos na zálohu. Ceník sdělí pracovník, nebo jej zájemci najdou na webových stránkách organizace. Organizace je schopna zajistit přepravu pomůcky až domů ke klientovi. V případě, že se jedná o složitější pomůcku, pracovník ji na místě složí a vysvětlí, jak s pomůckou zacházet. Obdobné je to, když klient už pomůcku nepotřebuje. Odpovědný pracovník si domluví termín, kdy provede demontáž a odvoz pomůcky. Při vracení pomůcky proběhne i závěrečné vyúčtování doby pronájmu.   Více informací najdou zájemci na webu czp-msk.cz.

 

Duo Jamaha bude hrát svým posluchačům 3. března od 18 hodin v kulturním domě.

 

Ve středu 4. března bude v posluchárně knihovny od 14 hodin diskutovat Tereza Kimplová o mezigeneračních střetech a jejich příčinách a možných řešeních.

 

Konečná cena tepla za rok 2019 se oproti předpokladu zvyšuje o cca 25 Kč, přesto většina odběratelů napojená na centrální vytápění dostane od společnosti TEPLO Kopřivnice přeplatky. Vyúčtování tepla za loňský rok obdrží odběratelé do konce února a přeplatky přibližně v řádu deseti milionů bude společnost Teplo vracet do poloviny března, do stejného data pak budou muset uhradit své nedoplatky ti, kteří zaplatili na zálohách méně. Náklady na vytápění a ohřev vody činily v minulém roce 74 milionů Kč.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice