28. 2. 2020

Také v letošním roce zavlaje na budově kopřivnické radnice tibetská vlajka. Radní na svém zasedání potvrdili, že se město s automobilovou tradicí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet opět připojí. Symbol tibetského státu, pestrobarevná vlajka, bude na budově kopřivnické radnice vyvěšen v úterý 10. března 2020. Kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině 90. let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv ve zmíněné zemi. Kopřivnice se do ní poprvé zapojila v roce 1997 a tehdy patřila k pouhé dvacítce českých měst, která se tímto způsobem rozhodla podpořit svrchovanost tibetského národa. Po čtyřleté přestávce byla vlajka vyvěšena v roce 2002 a od té doby vlaje na radnici každý rok. Bližší informace o kampani zájemci naleznou na webových stránkách www.tibinfo.cz.

 

 

Občané Vlčovic minulý týden obdrželi do poštovních stránek informační dopis ohledně společné výstavby optické sítě a kanalizace ve Vlčovicích. Majitelé nemovitostí, by měli sdělit své stanovisko k zavedení optické sítě na jejich pozemek prostřednictvím webových stránek uvedených v dopise nejpozději do úterý 3. března. Kdo nemá možnost zaslat stanovisko prostřednictvím internetu, může jej předat telefonicky na čísle uvedeném v informačním dopise. Pro zpracování technologického projektu KTK potřebuje získat tuto informaci i v případě, že o ukončení optického vedení na pozemku majitelé nemají zájem.

 

Město Kopřivnice upozorňuje obyvatele na změny jízdních řádů v platnosti od 1. března 2020 v oblasti Novojičínsko východ. Přehled změn (pdf 58 kB)

 

VERNISÁŽ: Sochy, smalty, skicy, Kopřivnice. Vernisáž výstavy výtvarných prací Šárky Hyklové a Lukáše Grohmanna se uskuteční v pátek 28. února od 17.00 hod. v muzeu Fojtství. Výtvarné práce z posledních let tvorby Šárky Hyklové a Lukáše Grohmanna jsou tematicky uceleným souborem technicky různorodých děl. Vedle sochařských prací, což je původně vystudovaný obor obou autorů, zde představí také malby, smalty a reliéfy ve variacích na náměty portrétů, zvířat a vodního světa. Výstava potrvá do 19. dubna 2020.

 

Z Vídně až na Broadway. Nejznámější operetní a muzikálové melodie v podání zpěváků předních hudebních scén zazní v pátek 28. února od 19.00 hod. v Kulturním domě Příbor. Vystoupí Magda Vítková a Lucie Juránková. Hostem večera bude sólista zpěvohry Městského divadla Brno Martin Křižka. Pořadem bude provázet Zdeněk Junák, herec Městského divadla Brno.

 

KONCERT: Ditters String Quartet, Kopřivnice. Po několika měsících se k Vám opět vrací Notový zápisník s to v sobotu 29. února od 16.00 hod. v Lašském muzeu. Jak je zvykem, zůstaneme v komorní rovině, tentokrát se ale můžete těšit na hudbu, vyprávěnou strunami a smyčcem. Dalším hudebním hostem totiž bude čtveřice muzikantů, kteří společně vystupují pod názvem Ditters String Quartet. Těšit se můžete na skladby takových autorů, jakými jsou Antonín Dvořák, Johann Strauss či Robert Schumann.

 

Komorní koncert v Příboře. V sobotu 29. února od 18.00 hod. v refektáři Piaristického kláštera se uskuteční koncert u příležitosti 30 let diplomatických vztahů České republiky a Jižní Koreji. Vstupné dobrovolné.

 

Klavírní večer Jiřího Najvara v Kopřivnici. V kavárně opět zahraje na klavír dirigent, skladatel, a také sbormistr Jiří Najvar a to v sobotu 29. února od 18.30 ve vile Machů. Dobrovolné vstupné. Doporučují se rezervace na tel. čísle 702 016 444.

 

29. ročník plesu pořádaného spolkem cestovatelů PeDRo se uskuteční v sobotu 29. února od 19.00 hod. v Kulturním domě Příbor. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina TNT. Vystoupí mistr ČR v latinskoamerických tancích a účastník televizní soutěže StarDance Marek Dědík s partnerkou.

 

Na kouzelném paloučku, Kopřivnice. Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí měsíčku, že když už půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím „Na kouzelném paloučku“ odehrálo. Těší se na vás tančící slunečnice, kamarádi žabáci Kvik a Kvak a neodolatelný „šoumen“ myšák Kiko, který se vám rád předvede v plné parádě! Podíváte se také na rybičky pod hladinou, proletíte se s papírovými draky široko-daleko a na palouček zavítají kamarádi Jů a Hele. Nenechte si ujít loutkoherecké divadlo Loudadlo, které přijede do Kopřivnice a vystoupí v neděli 1. března od 15.00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice