2. 5. 2022

Ve čtvrtek 5. května od 8 do 15:30 budou v kopřivnických školkách probíhat zápisy. V týdnu před zápisy všechny Mateřské školy Kopřivnice připravily pro všechny zájemce Dny otevřených dveří. Předškolní vzdělávání ve školním roce 2022/2023 bude povinné pro děti, které k 31. srpnu 2022 dosáhnou věku 5 let. K zápisu je nutné přinést občanský průkaz, rodný list dítěte a potvrzení od lékaře. Zvláštní zápis pro děti cizinců proběhne na základě zákona Lex Ukrajina o měsíc později, konkrétně v pondělí 6. června v době od 8 do 16 hodin.

 

LEVNÁ, BEZPEČNÁ A ČISTÁ ENERGIE V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI? BUDOUCNOST MAJÍ MALÉ MODULÁRNÍ REAKTORY

Moravskoslezský kraj chce, aby se teplo a elektřina pro obyvatele vyráběly levně, ekologicky a bezpečně. Protože kromě obnovitelných zdrojů energie to mohou zajistit také malé modulární reaktory (SMR), rozhodli krajští radní o tom, že krajský úřad začne připravovat podmínky pro jejich výstavbu. Realizace malých modulárních reaktorů ve světě je sice teprve v počátcích, optimistické odhady říkají, že první by mohly být u nás v provozu kolem roku 2040. Moravskoslezský kraj už ale nyní musí začít činit kroky, aby v době, kdy se rozjede jejich sériová výroba, byly připraveny podmínky v pro jejich rychlou výstavbu a uvedení do provozu. Aby pak co nejdříve mohly vyrábět energii.

 

Komiksová venkovní výstava v rámci cyklu 100 let Zátopka s názvem Když nemůžeš, tak přidej! AutorazJaromír 99 byla instalována v ulicích města. K vidění bude do 19. 9. 2022

 

Chcete zažít víc, než jen běžné setkání  u piva? Hospodský kvíz nabízí skvělý zážitek na večer. V pondělí 2. 5. v minipivovaru Polivar od 19 hodin.

 

Spolek Vlčovjané pořádá přednášku psychologa, pedagoga a psychoterapeuta Jana Svobody na téma Co mám dělat když… v úterý 3. 5. v 16:30 v komunitním centru Vlčovjan ve Vlčovicích

 

První letošní závod na ploché dráze na letním stadionu v Kopřivnici se jede ve středu 4. 5. 2022. Přebor ČR jednotlivců – Pohár Autoklub u ČR začíná v 16:30.

 

Středisko Harmonie chystá na St 4. 5. 2022  předášku  Rozdíl mezi „hodným“ a zodpovědným rodičem, od 17 hodin.

 

Muzikanti, šermíři, kejklíři a sokolníci se sešli v neděli ve štramberku, aby svými zábavnými kousky ozdobili slavnostní akt – zahájení turistické sezony na Štramberské trúbě. Návštěvníci si mohli prohlédnout nové prvky, které k těm nejvýznamnějším bezesporu patří zcela nová brána do hradu, zábradlí a moderní prvek – točitý turniket.

Hrad byl kvůli rekonstrukci uzavřen, v roce 2020 prošel rozsáhlými opravami, největšími za několik posledních desítek let, kdy kompletní renovací prošly elektrické rozvody, přespárovalo se venkovní zdivo, měnily se ztrouchnivělé prvky na dřevěném ochozu věže. Nyní již bude hrad otevřen, v nejbližších letech se další velké opravy neplánují. Turistická sezona na Štramberské trúbě potrvá do konce října.

 

Sledujte s námi maraton přímých přenosů na stanicích Sport1 HD a Sport2 HD. 73. ročník mistrovství světa F1 zahrnuje rekordních 23 závodů. Je to už patnáct let, kdy naposledy slavil zisk titulu mistra světa Formule 1 pilot Ferrari. Byl jím Kimi Räikkönen na konci turbulentní sezony 2007. Od té doby trvá náročná doba čekání na další podobný triumf, který si nejpočetnější skupinka fanoušků F1 přeje. Ferrari přijelo na domácí Imolu o minulém víkendu jako favorit. Ale Red Bull mu vypálil rybník a zaznamenal největší úspěch za posledních šest let. Jak se budou dále točit kola F1, uvidíte 8. května

Letošní novinkou kalendáře je Velká cena Miami, která se pojede na nově vybudovaném okruhu vinoucím se kolem víceúčelového stadionu Hard Rock. Okruh složený z 19 zatáček měří 5,41 kilometru a jezdci na něm pojedou průměrnou rychlostí 223 km/h.  Premieru můžete sledovat na stanicích Sport1 HD a Sport2 HD. v rozšířené nabídce plus.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice