29. 4. 2022

Slet čarodějnic Příbor. Město Příbor pořádá v pátek 29. dubna od 16.00 hod. v Městském parku zábavné odpoledne pro děti. Za kostým děti dostanou malou odměnu.

 

Čarodějnice v Harmonii Kopřivnice.Malé i velké čarodějnice se budou v pátek 29. dubna od 16.00 hod. slétat v Harmonii pro všechny (Sokolovská 407). Děti se mohou těšit na čarodějnickou stezku a minidisco. 

 

Mezinárodní den tance v Kopřivnici. Oslavte společně v pátek 29. dubna od 16.00 hod. v Sadu Dr. Edvarda Beneše mezinárodní den tance s Tanečním centrem Relax. Součástí oslav bude nejen každoroční celostátní FLASMOB a vystoupení členů kopřivnického Tanečního centra Relax, ale i premiéra zábavné Taneční štafety, kde čtyř, či osmičlenné týmy absolvují jakýmkoliv tanečním stylem na vlastní hudbu vytýčenou trasu. Jednotlivé týmy mohou startovat i v několika tanečních formách a za každý start budou odměněny. Vstup zdarma.

 

Zdeněk Izer – Na plný coole – Hukvaldy. Známý komik a imitátor Zdeněk Izer vystoupí v pátek 29. dubna od 19.00 hod. ve společenském sále Základní školy Leoše Janáčka na Hukvaldech.

 

Slavnostní otevření hradu Hukvaldy. Hrad Hukvaldy se v sobotu 30. dubna od 10.00 hod. opět otevírá veřejnosti. Připraven je bohatý doprovodný program. Chybět nebudou ukázky šermířských soubojů, divadlo a ukázky řemesel. Dobový průvod hradem s velkolepým rytířským turnajem se uskuteční v 13:00 hod.. Po celou akci budou k vidění v hradním jádře ukázky historických řemesel, soutěže pro děti za sladké odměny a čarodějnický koutek. A samozřejmě nebudou chybět zvířátka ze zoo chovu Kružberku. Zcela poprvé také spatříte nové projekty letošní sezóny – unikátní virtuální průvodce hradem a Hukvaldy TV.

 

Slavnosti štramberských uší . V sobotu 30. dubna od 11.00 hod. na náměstí ve Štramberku se uskuteční tradiční slavnost Štramberských uší. K poslechu zahraje kapela Ostopět, Lišáci nebo The Syrup. Společně se pokusíte vytvořit světový rekord s pečená veleucha a maxi pizzy. Vstupné dobrovolné.

 

Filipojakubská noc v Kopřivnici. Přijďte v sobotu 30. dubna od 15.00 hod. do Sadu Dr. Edvarda Beneše a připomeňte si společně tradici pálení čarodějnic. Pro návštěvníky je připraven odpolední i večerní program. Těšit se můžete na dívčí rokovou kapelu, ohňovou show i soutěž o nejmladší, nejkrásnější a nejstarší čarodějnici.

 

Pohádkový les v Kopřivnici. V neděli 1. května od 10.00 hod. je pro všechny malé i velké děti připravena procházka Kopřivnickou přírodou, která bude oživena pohádkovými bytostmi. Start u Husovy lípy. Každá z bytostí si pro účastníky připravila úkoly. Za jejich splnění děti dostanou drobnou odměnu. V cíli se pak děti mohou těšit na skákací hrad, fotokoutek, malování na obličej, tombolu a mnoho dalšího. Vstupné 30 Kč.

 

Prvomájový koncert. V neděli 1. května od 10.30 hod. v Městském parku v Příboře vystoupí Lašský dechový orchestr.

 

Prohlídka Zlatou uličkou  – Štramberské pikantérie. V neděli 1. května od 14.00 hod. se uskuteční první z komentovaných prohlídek ve Štramberku. Sraz u kašny na náměstí ve Štramberku. Během putování se dozvíte zajímavosti z historie města a dozvíte se proč se městečko nazývá ,,Moravský Betlém´´. Poznáte tajemství starobylých zákoutí lemovaných roubenými chalupami. Seznámíte se s tradicí pivovarnictví ve Štramberku. Zjistíte, jak se pečou zaručeně pravé Štramberské uši. Ochutnáte výtečné medové Štramberské ucho. Dozvíte se o energetickém místě ve Štramberku. Užijete si jedinečné výhledy z věže středověké zříceniny hradu Štramberk. S BeskydyCard sleva 20%.

 

POZOR! ZMĚNA PROGRAMU!UMĚNÍ V KINĚ: Labutí jezero. Bohužel, vzhledem k současným okolnostem není technicky možné uskutečnit přímý přenos Faraonovy dcery z Bolšoj baletu v Moskvě plánovaný na neděli 1. května. Namísto toho bude odehráno představení ze záznamu: Bolšoj Těatr: Labutí jezero. Labutí jezero je úhelným kamenem, je ikonickou výzvou, ryzí krásou. Patří k nejslavnějším klasickým baletním titulům, spolu s Čajkovského hudbou tvoří milník na cestě k dokonalému uměleckému tvaru. Zvolí Princ Siegfried lásku, dodrží přísahu své milované bílé labutí princezně? Nebo na svou Odettu zapomene a zvolí povinnost vůči svému postavení, vždyť cizí princezny jsou tak krásné! A co teprve uhrančivá černá labuť Odilie, která spolu s čarodějem Rotbartem okouzlí jeho mysl. Ačkoliv se zdá, že příběh vypráví o lásce, jde především o duši. Technicky náročný balet, plný živých emocí, s ohromujícím a světoznámým sborem tanečníků v dokonalém spojení. Baletní záznam se odehraje v neděli 1. května od 17.00 hod. v kinosále kulturního domu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice